Niedziela, 15 września 2019 r., imieniny Albina, Nikodema, Marii

Matyczak z pucharem prezesa OST (zdjęcia, wideo)

Rozstawiony z numerem pierwszym Mateusz Matyczak, po finałowym pojedynku z Krzysztofem Szkopkiem, został zwycięzcą turnieju singlowego o puchar prezesa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego. Emocji na kortach ziemnych przy ulicy Hallera nie brakowało.

Mateusz Matyczak, żeby dostać się do niedzielnego finału musiał pokonać trzech rywali. W pierwszej rundzie otrzymał wolny los, w kolejnych odsłonach turnieju wygrał z Januszem Tyszką 6:2 6:2 i Marcinem Wolakiem 6:3 6:4.

W półfinałowym starciu Matyczak skonfrontował się z niezwykle doświadczonym Jordanem Czapskim. Po dobrym pojedynku młodszy tenisista wygrał 6:4 6:2 i zameldował się w wielkim finale. Jego ostatni rywal - Krzysztof Szkopek, musiał przebyć dłuższą podróż do ostatniej batalii w turnieju.

W pierwszej rundzie Krzysztof Szkopek pokonał Tomasza Szabłowskiego 6:3 6:2, a w drugiej faworyzowanego Jakuba Noska 6:3 6:3. W ćwierćfinale młody tenisista sprawił niespodziankę pokonując Kamila Woźniaka 6:2 6:3. W półfinale Szkopek wygrał konfrontację z Piotrem Mrozkiem 6:2 6:2 i mógł przygotowywać się do walki o puchar prezesa OST.

Finał okazał się starciem bez większej historii. W pierwszym secie Krzysztof Szkopek próbował nawiązać walkę z Mateuszem Matyczakiem, ale ostatecznie turniejowa jedynka wygrała 6:3. Drugi set był już zdominowany przez Matyczaka, w którym ostateczny triumfator turnieju nie oddał nawet gema. Ostatecznie Mateusz Matyczak pokonał Krzysztofa Szkopka w dwóch setach 6:3 6:0.

Po zawodach najlepsi tenisiści odebrali z rąk Rafała Wyrębka, prezesa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego, zasłużone nagrody.

Tenisiści o puchar prezesa OST rywalizowali na kortach ziemnych przy ulicy Hallera w Ostrołęce w dniach 10-11 sierpnia.

Turniej singlowy o puchar prezesa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego

Więcej zdjęć: Turniej singlowy o puchar prezesa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego