« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 września 2019 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska: Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną

Magdalena Żebrowska
Magdalena Żebrowska
(fot. PZLA)

Magdalena Żebrowska wraz z reprezentacją Polski sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Europy. Zawody rozegrane w miniony weekend były historyczne. Biało-czerwoni zwyciężyli w klasyfikacji generalnej pierwszy raz w historii, wyprzedzając m.in. Niemcy i Francję.


Zawodniczka pochodząca z Lelisa, a zaczynająca swoją przygodę w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki, startowała w konkursie skoku w dal. Rywalizację zakończyła na jedenastej pozycji z wynikiem 6,15 m.

Reklama

 

Osiągnięty rezultat mógł być na pewno lepszy, ale przed zawodami lekkoatletka borykała się z bólem pleców, co lekko skomplikowało sytuację.

 

- W tym sezonie postanowiliśmy z moim trenerem Robertem Nazarkiewiczem wydłużyć znacznie rozbieg, co wiązało się z tym, że na nowym rozbiegu będę musiała się dobrze "obiegać". W Bydgoszczy czułam się dobrze, jednak jakiś czas przed startem miała komplikacje z realizacją planu treningowego ze względu na ból pleców i sprawdziło się to czego się obawialiśmy. Skoki odległościowo były naprawdę dobre, ale nietrafione. Odbijałam się przed belką, a ostatni skok spaliłam. Na takich imprezach trzeba być gotowym na najlepsze skoki w pierwszych próbach, ale nie warto tracić czasu na zbędne usprawiedliwienia. Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną, a start w Bydgoszczy traktuję jako cenną lekcję i bardzo piękne wspomnienia. To niesamowite uczucie stanąć z najlepszymi na podium jako jedna drużyna i odebrać złoty medal przy Mazurku Dąbrowskiego - powiedziała w rozmowie z naszym portalem Magdalena Żebrowska.Teraz przed 23-letnią zawodniczką KS Podlasie Białystok start w memoriale Zygmunta Szelesta w Warszawie. Zawody zostały zaplanowane na sobotę 17 sierpnia. Kolejne doświadczenia lekkoatletka będzie zbierać w dniach 23-25 sierpnia na mistrzostwach Polski w Radomiu. Magdalenie życzymy powodzenia i realizacji założonych celów.

Odsłon: 3160
Komentarzy: 2
06:35, 16.08.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

UKS Siódemka w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi

UKS Siódemka w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka podczas minionego weekendu reprezentowali nasze miasto na arenach krajowych. Podopieczne trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego startowały w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi.

Mityng młodzików na miejskim stadionie (zdjęcia)

Mityng młodzików na miejskim stadionie (zdjęcia)

Wielu młodych lekkoatletów wzięło udział w mityngu młodzików. Zawody, zorganizowane przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki, przeprowadzono na stadionie miejskim przy ulicy Witosa. Nie brakowało wartościowych wyników i nowych rekordów życiowych.

OKLA na mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie

OKLA na mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie rozegrano, w sobotę 14 września, Mistrzostwa Mazowsza Młodzików. W zawodach wzięło udział sześcioro reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. W rywalizacji najlepiej wypadła Karolina Grzeszczyk.

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

W miniony weekend zawodnicy ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka zapisali na swoim koncie dobre wyniki. Najlepiej zaprezentował się Karol Rogoziński, który w Biegu Kolejarza na 3000 metrów stanął na drugim stopniu podium.

Pięć medali OKLA w Olecku

Pięć medali OKLA w Olecku

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z dobrej strony zaprezentowali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16 w Olecku. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, Andrzeja Danelskiego i Bartosza Witkowskiego zdobyli pięć medali.

» Wasze komentarze

Gyu @ 08:21, 16.08.2019r. IP: *.*.26.148

Ale wy jesteście zacofany-MO hahahaah,

Ppp @ 19:34, 16.08.2019r. IP: *.*.35.145

Ale ciałko :) Sport to sport, nie to co wiekszosc kobiet ostroleckich , pasztety z celulitem na zapiekankach chowane

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo