Wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Narew wygrywa w Ciechanowie

(fot. narew.ostroleka.pl)

Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego zdobyli pierwszy komplet punktów na boiskach ligi okręgowej w tym sezonie. Narew pokonała w meczu wyjazdowym MKS Ciechanów 1:0. Zwycięskiego gola w pierwszej połowie spotkania strzelił Kamil Jastrzębski.

"Duma Kurpi" od początku spotkania ruszyła do zmasowanych ataków. Jednak w bramce MKS Ciechanów dobrze spisywał się Rafał Olszewski.

Na stadion w Ciechanowie udała się grupa kibiców z Ostrołęki, która przez cały mecz dopingowała swoich piłkarzy. Pierwsza połowa była zdominowana przez podopiecznych trenera Dariusza Narolewskiego. Na prowadzenie Narew wyszła w 23 minucie. Po fantastycznym podaniu Mariusza Marczaka, piłkę do bramki skierował Kamil Jastrzębski. Wynik powinien być bardziej okazały, ale swoich sytuacji nie wykorzystali Hubert Cendrowski, Przemysław Olesiński, Konrad Sobotka i Mariusz Marczak.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. Paweł Kowalkowski, znany z występów m.in. w Koronie Ostrołęka, dwoił się i troił, żeby pokonał debiutującego w bramce Narwi Kacpra Stepnowskiego. Jednak defensywa niebiesko-czerwonych spisywała się bez zarzutu i powstrzymywała ataki MKS Ciechanów. Na kwadrans przed końcem obrońcom gospodarzy urwał się Mariusz Marczak. Niezwykle doświadczony zawodnik Narwi został sfaulowany w polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości, żeby wskazać na 11 metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale Rafał Olszewski wyczuł intencje strzelającego i obronił rzut karny. W 90 minucie zawodnik gospodarzy - Marcin Matusiak został ukarany drugą żółtą kartką i MKS musiał grać w osłabieniu. Do samego końca meczu było nerwowo, arbiter główny przedłużył spotkanie o osiem minut, ale ostatecznie "Duma Kurpi" wywiozła z Ciechanowa komplet punktów.

W drużynie z Ostrołęki zadebiutowali w tym meczu Kacper Stepnowski (APN Ostrołęka) i Hubert Cendrowski (ŁKS 1926 Łomża). Teraz podopiecznych trenera Dariusza Narolewskiego czeka mecz Pucharu Polski. W środę 21 sierpnia Narew zagra z FC 2012 Różan.