Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Rzekunianka przegrywa z Wąsewem (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Rzekunianki Rzekuń nie najlepiej będą wspominać niedzielne popołudnie. Na boisku przy ulicy Miłej podopieczni trenera Bartłomieja Jezierskiego, na inaugurację rozgrywek A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka, musieli uznać wyższość KS Wąsewo.

Kibice zgromadzeni na trybunach, w ciepłe niedzielne popołudnie, nie mogli narzekać na brak goli. W meczu padło pięć bramek, niestety większość z nich strzelali goście.

Wynik spotkania otworzył się w 11 minucie meczu. Po koszmarnym błędzie sędziowskim został podyktowany rzut karny. Do sytuacji jednak w ogóle nie powinno dojść. Chwilę wcześniej zawodnik KS Wąsewo leżał na boisku i piłkę na aut wybił Michał Rychlik. Ten sam zawodnik (!) wznowił grę rzutem z autu, piłka powędrowała w pole karne Rzekunianki i faulował Daniel Przywojski. Arbiter spotkania błędu nie cofnął i pewnym egzekutorem z jedenastego metra okazał się Jakub Podolak.

Cztery minuty później mieliśmy już remis. Łukasz Sakowski wszedł w drugą linię i zainicjował akcję bramkową, którą wykończył Mateusz Kuliś. W 22 minucie we własnym polu karnym, zawodnika gości, faulował Bartosz Łaszczych i sędzia wskazał na wapno. Ponownie Jakub Podolak zamienił rzut karny na bramkę. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Rzekunianka przeważała i stwarzała sobie sytuacje strzeleckie. Swoich szans nie wykorzystali m.in. Damian Szymczyk, Mateusz Kuliś i Miłosz Blat. Co nie udało się gospodarzom, udało się gościom. Najwięcej zagrożenia stwarzał w szykach obrony drużyny z Rzekunia Michał Rychlik. Weteran boisk w regionie w 80 minucie wykonywał rzut wolny, Bartosz Łaszczych odbił piłkę przed siebie, a Jakub Podolak nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce, notując tym samym hat-tricka. Na pięć minut przed końcem meczu, Michał Rychlik ponownie strzelał z rzutu wolnego. Tym razem, były zawodnik m.in. Korony Ostrołęka, uderzył nie do obrony i piłka zatrzepotała w siatce po bezpośrednim strzale ze stałego fragmentu gry. Ostatecznie Rzekunianka Rzekuń, mimo, że okresami lepiej prezentowała się od swojego rywala, uległa KS Wąsewo 1:4.

W najbliższą środę podopieczni trenera Bartłomieja Jezierskiego mieli rozegrać spotkanie II rundy Pucharu Polski w okręgu ciechanowsko-ostrołęckim. Jednak nie dojdzie do tego starcia. Mazowsze Jednorożec zrezygnowało z wyjazdu na mecz i Rzekunianka Rzekuń, bez gry, awansowała do kolejnej fazy turnieju. W drugiej kolejce rozgrywek A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka piłkarze z Rzekunia zagrają z Borutą Kuczbork. Mecz wyjazdowy został przełożony z niedzieli, na sobotę 24 sierpnia.

Rzekunianka Rzekuń - KS Wąsewo 1:4 (1:2)

Bramki: Kuliś 15. - J. Podolak 11. (k) 22. (k) 80. Rychlik 86.

Rzekunianka: Łaszczych - Chmielewski (80. Mierzejewski), Sakowski, Wołejszo, Przywojski - Szymczyk (75. Blat), Wierzbowski (87. Jarnutowski), Kuliś (67. Podgajny), Grzyb (28. Trzciński), Il (86. Kaczyński) - Pędzich

KS: Chorodyński - Kołota (46. Waracki), Okhrimenko, Kusik - Wróbel, Nerek (58. Poleski), Rychlik (87. Zyra), Godlewski, Warszawik - A. Pałubiński (82. M. Pałubiński), J. Podolak (86. K. Podolak)

A klasa: Rzekunianka Rzekuń - KS Wąsewo

Więcej zdjęć: A klasa: Rzekunianka Rzekuń - KS Wąsewo

Odsłon: 15600