Wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Korona punktuje z Łomiankami (zdjęcia, wideo)

Piłkarze ostrołęckiej Korony wywalczyli w dzisiejszym starciu na stadionie przy ulicy Witosa cenny punkt. Podopieczni trenera Tomasza Staniórskiego zremisowali z KS Łomianki 1:1. Jedynego gola dla żółto-niebieskich strzałem z rzutu karnego zdobył Dariusz Jastrzębski.

Do zespołu z Ostrołęki na wczorajszym treningu dołączył Sebastian Kwaczreliszwili. Dziś na mecz z Łomiankami, niespełna 19-letni piłkarz występujący ostatnio w Ursusie Warszawa zagrał w pierwszej jedenastce.

Pierwsza połowa meczu należała zdecydowanie do KS Łomianki. Goście, w upalne przedpołudnie, prezentowali się lepiej i tylko dobra postawa Macieja Kowalskiego w bramce Korony pozwoliła dowieźć bezbramkowy remis do przerwy.

Po zmianie stron podopieczni trenera Tomasza Staniórskiego się ożywili. W 52 minucie starcia obrońcom z Łomianek urwał się Sebastian Kwaczreliszwili i w sytuacji sam na sam z golkiperem gości został sfaulowany w polu karnym. Arbiter spotkania nie miał wątpliwości co do naruszenia przepisów gry i podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Dariusz Jastrzębski.

Korona Ostrołęka, po wyjściu na prowadzenie, miała swoje kolejne sytuacje, ale niestety zabrakło zimnej krwi pod bramką rywali. Goście wyrównali w 61 minucie za sprawą Michała Kielaka. Do samego końca wynik nie uległ już zmianie i podopieczni trenera Tomasza Staniórskiego zdobyli swój pierwszy ligowy punkt w tym sezonie.

- Z przebiegu gry jestem zadowolony z jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Trzeba powiedzieć jasno, że goście przeważali w tym spotkaniu. Jednak gdybyśmy mieli odrobinę więcej szczęścia to moglibyśmy pokusić się o zwycięstwo - powiedział na gorąco po meczu trener Tomasz Staniórski.

Następna walka o ligowe punkty czeka ostrołęcki zespół w sobotę 31 sierpnia. Korona zagra na wyjeździe o godz. 17.00 w Sokołowie Podlaskim z miejscowym Podlasiem.

Korona Ostrołęka - KS Łomianki 1:1 (0:0)
Bramki: Jastrzębski 52. (k) - Kielak 61.

Korona: Kowalski - Mingielewicz, Jastrzębski, Tyszka, Borkowski - Grabowski, Tamowski, Zalewski, Ludwiczak (66. Płomiński) - Kwaczreliszwili (86. Kiernozek), Tarnowski (90. Buchalski) oraz Fuksiński, Karczewski, Burakiewicz, Dasiak

IV liga: Korona Ostrołęka - KS Łomianki

Więcej zdjęć: IV liga: Korona Ostrołęka - KS Łomianki

Odsłon: 17864