« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 września 2019 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobre starty lekkoatletów OKLA

(fot. archiwum klubu/Facebook)

Zawodnicy OKLA mają za sobą kolejne udane starty w zawodach. Tym razem lekkoatleci wzięli udział w 22 Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Siedlcach, 41 memoriale Grzegorza Duneckiego w Toruniu oraz zawodach im. Eugeniusza Lokajskiego w Olecku.


W dniach 30-31 sierpnia w 22 edycji ogólnopolskich igrzysk LZS wystartowali Karolina Grzeszczyk, Sebastian Moszczyński, Julia Mroczkowska i Gabriela Pszczoła.

Reklama

 

Złoty medal zgarnęła Karolina Grzeszczyk. 15-latka pobiła swój rekord życiowy rzucając dyskiem o wadze 0,75 kg na odległość 39,36 m. Na najwyższym stopniu podium stanął również Sebastian Moszczyński, który skoczył na wysokość 2,05 m. Srebro zdobyła Julia Mroczkowska. Zawodniczka OKLA, kilogramowym dyskiem, rzuciła na odległość 34,79 m. Ostatnia reprezentantka ostrołęckiego klubu pchnęła kulą na odległość 12,50 m. Gabriela Pszczoła pobiła swój rekord życiowy, ale zameldowała się tuż za podium.

 

Grupa młodzików Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki szlifowała formę w Olecku. Na koniec zgrupowania zawodnicy wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych. Aleksandra Dobkowska zajęła drugie miejsce w skoku wzwyż, Eliasz Napiórkowski był trzeci w biegu na 100 metrów, Dominik Kowalczyk zakończył bieg na 600 metrów na trzeciej pozycji, Kornelia Szymczyk wygrała bieg na 600 metrów, Klaudia Głażewska na 100 metrów zajęła siedemnaste miejsce, Kornelia Zbiczyńska była szósta w biegu na 1000 metrów, Tobiasz Wojciechowski zakończył skok wzwyż na drugiej pozycji, a Dariusz Łoniewski był drugi w skoku w dal i siódmy w biegu na 100 metrów. Dokładne wyniki z zawodów w Olecku znajdziecie na stronie internetowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


Łubudu

W mieście urodzenia Mikołaja Kopernika, w sobotę 31 sierpnia, startowała Ewa Bartosik. Weteranka polskich bieżni w 41 memoriale Grzegorza Duneckiego w Toruniu ukończyła biegi 100 m i 200 m z czasami 15,55 s i 34,05 s. Osiągnięte rezultaty dały jej zwycięstwo w kategorii Masters.

Odsłon: 1723
Komentarzy: 0
07:45, 03.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

UKS Siódemka w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi

UKS Siódemka w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka podczas minionego weekendu reprezentowali nasze miasto na arenach krajowych. Podopieczne trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego startowały w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi.

Mityng młodzików na miejskim stadionie (zdjęcia)

Mityng młodzików na miejskim stadionie (zdjęcia)

Wielu młodych lekkoatletów wzięło udział w mityngu młodzików. Zawody, zorganizowane przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki, przeprowadzono na stadionie miejskim przy ulicy Witosa. Nie brakowało wartościowych wyników i nowych rekordów życiowych.

OKLA na mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie

OKLA na mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie rozegrano, w sobotę 14 września, Mistrzostwa Mazowsza Młodzików. W zawodach wzięło udział sześcioro reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. W rywalizacji najlepiej wypadła Karolina Grzeszczyk.

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

W miniony weekend zawodnicy ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka zapisali na swoim koncie dobre wyniki. Najlepiej zaprezentował się Karol Rogoziński, który w Biegu Kolejarza na 3000 metrów stanął na drugim stopniu podium.

Pięć medali OKLA w Olecku

Pięć medali OKLA w Olecku

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z dobrej strony zaprezentowali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16 w Olecku. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, Andrzeja Danelskiego i Bartosza Witkowskiego zdobyli pięć medali.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo