« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 22 stycznia 2020 r., imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobre starty lekkoatletów OKLA

(fot. archiwum klubu/Facebook)

Zawodnicy OKLA mają za sobą kolejne udane starty w zawodach. Tym razem lekkoatleci wzięli udział w 22 Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Siedlcach, 41 memoriale Grzegorza Duneckiego w Toruniu oraz zawodach im. Eugeniusza Lokajskiego w Olecku.


W dniach 30-31 sierpnia w 22 edycji ogólnopolskich igrzysk LZS wystartowali Karolina Grzeszczyk, Sebastian Moszczyński, Julia Mroczkowska i Gabriela Pszczoła.

Reklama

 

Złoty medal zgarnęła Karolina Grzeszczyk. 15-latka pobiła swój rekord życiowy rzucając dyskiem o wadze 0,75 kg na odległość 39,36 m. Na najwyższym stopniu podium stanął również Sebastian Moszczyński, który skoczył na wysokość 2,05 m. Srebro zdobyła Julia Mroczkowska. Zawodniczka OKLA, kilogramowym dyskiem, rzuciła na odległość 34,79 m. Ostatnia reprezentantka ostrołęckiego klubu pchnęła kulą na odległość 12,50 m. Gabriela Pszczoła pobiła swój rekord życiowy, ale zameldowała się tuż za podium.

 

Grupa młodzików Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki szlifowała formę w Olecku. Na koniec zgrupowania zawodnicy wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych. Aleksandra Dobkowska zajęła drugie miejsce w skoku wzwyż, Eliasz Napiórkowski był trzeci w biegu na 100 metrów, Dominik Kowalczyk zakończył bieg na 600 metrów na trzeciej pozycji, Kornelia Szymczyk wygrała bieg na 600 metrów, Klaudia Głażewska na 100 metrów zajęła siedemnaste miejsce, Kornelia Zbiczyńska była szósta w biegu na 1000 metrów, Tobiasz Wojciechowski zakończył skok wzwyż na drugiej pozycji, a Dariusz Łoniewski był drugi w skoku w dal i siódmy w biegu na 100 metrów. Dokładne wyniki z zawodów w Olecku znajdziecie na stronie internetowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


Esprit

W mieście urodzenia Mikołaja Kopernika, w sobotę 31 sierpnia, startowała Ewa Bartosik. Weteranka polskich bieżni w 41 memoriale Grzegorza Duneckiego w Toruniu ukończyła biegi 100 m i 200 m z czasami 15,55 s i 34,05 s. Osiągnięte rezultaty dały jej zwycięstwo w kategorii Masters.

Odsłon: 3144
Komentarzy: 0
07:45, 03.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w minioną sobotę wzięli udział w dwóch mityngach lekkoatletycznych, w Toruniu i Warszawie. W dalszym ciągu w rewelacyjnej formie znajduje się Martyna Budziłek. Nie zawiedli również pozostali zawodnicy.

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

Ośmiu reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w halowych zawodach kontrolnych w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Organizatorem wydarzenia był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

W minioną niedzielę liczna grupa zawodników UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu. W mieście, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, najlepiej wypadła Martyna Budziłek zajmując trzecie miejsce w biegu na 1 km.

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Ponad setka mieszkańców miasta i powiatu wystartowała w rekreacyjnym biegu z okazji 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbyło się na stadionie miejskim przy ulicy Witosa w Ostrołęce. Była to druga edycja ostrołęckiego biegu.

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka rozpoczęły sezon halowy w 2020 roku. Sześć zawodniczek szkolonych przez trenera Marka Mierzejewskiego wzięło udział w zawodach w Aleksandrowie Łódzkim i zebrały cenne doświadczenie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo