« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 8 grudnia 2019 r., imieniny Marii, Wirginii, Zenona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobre starty lekkoatletów OKLA

(fot. archiwum klubu/Facebook)

Zawodnicy OKLA mają za sobą kolejne udane starty w zawodach. Tym razem lekkoatleci wzięli udział w 22 Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Siedlcach, 41 memoriale Grzegorza Duneckiego w Toruniu oraz zawodach im. Eugeniusza Lokajskiego w Olecku.


W dniach 30-31 sierpnia w 22 edycji ogólnopolskich igrzysk LZS wystartowali Karolina Grzeszczyk, Sebastian Moszczyński, Julia Mroczkowska i Gabriela Pszczoła.

Reklama

 

Złoty medal zgarnęła Karolina Grzeszczyk. 15-latka pobiła swój rekord życiowy rzucając dyskiem o wadze 0,75 kg na odległość 39,36 m. Na najwyższym stopniu podium stanął również Sebastian Moszczyński, który skoczył na wysokość 2,05 m. Srebro zdobyła Julia Mroczkowska. Zawodniczka OKLA, kilogramowym dyskiem, rzuciła na odległość 34,79 m. Ostatnia reprezentantka ostrołęckiego klubu pchnęła kulą na odległość 12,50 m. Gabriela Pszczoła pobiła swój rekord życiowy, ale zameldowała się tuż za podium.

 

Grupa młodzików Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki szlifowała formę w Olecku. Na koniec zgrupowania zawodnicy wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych. Aleksandra Dobkowska zajęła drugie miejsce w skoku wzwyż, Eliasz Napiórkowski był trzeci w biegu na 100 metrów, Dominik Kowalczyk zakończył bieg na 600 metrów na trzeciej pozycji, Kornelia Szymczyk wygrała bieg na 600 metrów, Klaudia Głażewska na 100 metrów zajęła siedemnaste miejsce, Kornelia Zbiczyńska była szósta w biegu na 1000 metrów, Tobiasz Wojciechowski zakończył skok wzwyż na drugiej pozycji, a Dariusz Łoniewski był drugi w skoku w dal i siódmy w biegu na 100 metrów. Dokładne wyniki z zawodów w Olecku znajdziecie na stronie internetowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


Esprit

W mieście urodzenia Mikołaja Kopernika, w sobotę 31 sierpnia, startowała Ewa Bartosik. Weteranka polskich bieżni w 41 memoriale Grzegorza Duneckiego w Toruniu ukończyła biegi 100 m i 200 m z czasami 15,55 s i 34,05 s. Osiągnięte rezultaty dały jej zwycięstwo w kategorii Masters.

Odsłon: 2633
Komentarzy: 0
07:45, 03.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Atmosfera podczas biegu była powalająca'. Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton

"Atmosfera podczas biegu była powalająca". Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton

53513 osób wzięło udział w maratonie po ulicach Nowego Jorku. W wydarzeniu wzięła również udział Dorota Rypina-Gałązka, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce. Na pewno ten bieg zapadnie na długo w jej pamięci.

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

Dziewięcioro zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma szansę trafić do zaplecza kadry narodowej na 2020 rok. Czworo z nich w listopadzie przejdzie specjalne badania, a pozostali mogą zakwalifikować się bez przechodzenia testów.

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Dwie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka, po zdanej maturze i podjęciu studiów, kontynuuje swoją przygodę z lekką atletyką w nowych klubach. Niestety utalentowana Marta Łada zawiesiła swoją dotychczasową przygodę ze sportem.

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Młodzi lekkoatleci z powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego rywalizowali w międzypowiatowych biegach przełajowych na terenach położonych nad Narwią. Walka odbywała się w trzech kategoriach wiekowych - dzieci, młodzież, licealiada.

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Biegacz z Wydmin (pow. giżycki) nie dał szans rywalom w VII Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 roku. Bartłomiej Osior, w zawodach rozegranych w Susku Starych, 10-kilometrową trasę ukończył z czasem 32:55.93. Drugi na metę dobiegł Patryk Drężek.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo