« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Regaty żeglarskie w Mikołajkach dla ostrołęczan

Pięć wyścigów rozegrano podczas piątej, finałowej, edycji regat żeglarskich Grand Prix o puchar burmistrza Mikołajek. Obie załogi z Ostrołęki zaprezentowały niebagatelne umiejętności i w niedzielę 1 września stanęły na najwyższych miejscach na podium.


Po rozlosowaniu łodzi, przy umiarkowanym południowo-wschodnim wietrze i pięknej słonecznej pogodzie na akwenie jeziora Mikołajskiego poszczególne załogi przystąpiły do zmagań, które wyłoniły zwycięzców.

Reklama

 

Rywalizacja o miejsca na podium rozstrzygnęła się pomiędzy trzema załogami. Pierwsze miejsca zajęła załoga z Ostrołęki w składzie Janusz Raczyk (sternik), Krzysztof Kowalczyk i Robert Zakrzewski. Niedzielne zawody na drugim miejscu zakończyła również załoga z Ostrołęki - Marek Baczewski (sternik), Leszek Kaczyński i Katarzyna Dziekońska. Podium uzupełnili zawodnicy z Suwałk - ze sternikiem Marcinem Makalem.

 

Komisja sędziowska na podstawie wyników w poszczególnych, pięciu, regatach ustaliła, że Grand Prix 2019 o puchar burmistrza Mikołajek wygrała załoga z Ostrołęki ze sternikiem Januszem Raczykiem. Na drugim stopniu podium stanęła załoga z Suwałk - sternik Marcin Makal, a na trzecim ostrołęczanie ze sternikiem Marcinem Baczewskim.


JBB

Za zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej żeglarskich regat organizatorzy ufundowali ostrołęckiej załodze weekend na jachcie Maxus 33.1 RS i opłacone wpisowe do przyszłorocznej edycji Grand Prix. Drugie miejsce wygrało weekend w apartamentach portowych, a trzecie voucher o wartości 400 zł do wykorzystania w restauracjach grupy Amax.

Odsłon: 6040
Komentarzy: 1
07:15, 05.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

A może dziecko posłać na dwubój i wielobój?

A może dziecko posłać na dwubój i wielobój?

Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka zaprasza dzieci w wieku 8-13 lat do rozpoczęcia przygody wielobojem atletycznym, zaś młodzież od 13 lat do zmierzenia się z dwubojem olimpijskim? Zajęcia odbywają się w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce.

 

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Z dwoma srebrnymi medalami zakończył występ w Warszawie Adrian Dziełak. 32-latek wywalczył je podczas FIWE Fitness Trade Show, czyli najważniejszych zawodach kulturystycznych w kraju: Słodkiewicz Classic, Pucharze Polski oraz Debiutach Rematch Edition. Mieszkaniec Ostrołęki zadedykował sukcesy swoim najbliższym. 

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

W mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 16 w podnoszeniu ciężarów wystartowało trzech zawodników UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni Władysława Niedźwiedzkiego, Zenona Grądzkiego oraz Jakuba Borkowskiego wywalczyli w sumie dwa medale. Najlepszym zawodnikiem został Aleksander Płodziszewski.

A może zumba kids w Kadzidle?

A może zumba kids w Kadzidle?

Już 22 września odbędzie się pierwszy trening Zumby Kids. Trenerka Elżbieta Greloch-Sęk zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do wzięcia udziału w zajęciach, które odbędą się w hali Szkoły Podstawowej w Kadzidle. Z pewnością warto posłać swoją pociechę, by spróbowała świetnie rozwijających się zajęć ruchowych.

Dwa medale Bartka Kubła

Dwa medale Bartka Kubła

Bartosz Kubeł pochodzący z Ostrołęki dwukrotnie wchodził na podium podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. 23-latek ze stolicy wrócił z dwoma medalami.

 

» Wasze komentarze

Morskie opowieści @ 15:29, 05.09.2019r. IP: *

Kto najlepszym jest żeglarzem? Pan Marek Baczewski!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo