« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 19 listopada 2019 r., imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei

Moja Ostrołęka

Aktualności

Regaty żeglarskie w Mikołajkach dla ostrołęczan

Pięć wyścigów rozegrano podczas piątej, finałowej, edycji regat żeglarskich Grand Prix o puchar burmistrza Mikołajek. Obie załogi z Ostrołęki zaprezentowały niebagatelne umiejętności i w niedzielę 1 września stanęły na najwyższych miejscach na podium.


Po rozlosowaniu łodzi, przy umiarkowanym południowo-wschodnim wietrze i pięknej słonecznej pogodzie na akwenie jeziora Mikołajskiego poszczególne załogi przystąpiły do zmagań, które wyłoniły zwycięzców.

Reklama

 

Rywalizacja o miejsca na podium rozstrzygnęła się pomiędzy trzema załogami. Pierwsze miejsca zajęła załoga z Ostrołęki w składzie Janusz Raczyk (sternik), Krzysztof Kowalczyk i Robert Zakrzewski. Niedzielne zawody na drugim miejscu zakończyła również załoga z Ostrołęki - Marek Baczewski (sternik), Leszek Kaczyński i Katarzyna Dziekońska. Podium uzupełnili zawodnicy z Suwałk - ze sternikiem Marcinem Makalem.

 

Komisja sędziowska na podstawie wyników w poszczególnych, pięciu, regatach ustaliła, że Grand Prix 2019 o puchar burmistrza Mikołajek wygrała załoga z Ostrołęki ze sternikiem Januszem Raczykiem. Na drugim stopniu podium stanęła załoga z Suwałk - sternik Marcin Makal, a na trzecim ostrołęczanie ze sternikiem Marcinem Baczewskim.Za zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej żeglarskich regat organizatorzy ufundowali ostrołęckiej załodze weekend na jachcie Maxus 33.1 RS i opłacone wpisowe do przyszłorocznej edycji Grand Prix. Drugie miejsce wygrało weekend w apartamentach portowych, a trzecie voucher o wartości 400 zł do wykorzystania w restauracjach grupy Amax.

Odsłon: 3445
Komentarzy: 1
07:15, 05.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Jesienna Halówka 2019'. Zawody piłki nożnej dla panów i siatkowej dla pań. Zapisz się

"Jesienna Halówka 2019". Zawody piłki nożnej dla panów i siatkowej dla pań. Zapisz się

W najbliższą niedzielę odbędą się zawody piłki nożnej dla panów i siatkowej dla pań. Wszystko to w ramach "Jesiennej Halówki 2019". Wydarzenie zostało zaplanowane w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Obierwi. Chcesz wziąć udział?

Niepodległościowe zawody na strzelnicy (zdjęcia)

Niepodległościowe zawody na strzelnicy (zdjęcia)

Klub Strzelectwa Sportowego Obrońca upamiętnił odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku. W dniach 10-11 listopada na strzelnicy w Troszynie odbył się "Turniej Niepodległości". Rywalizacja przebiegała w sześciu konkurencjach.

Zmarł były piłkarz ostrołęckiej Narwi

Zmarł były piłkarz ostrołęckiej Narwi

Pod koniec września do wieczności odszedł Edward Długokęcki, były zawodnik ostrołęckiej Narwi. Świętej pamięci piłkarz zmarł, w środę 25 września, w Kanadzie. Ostatnia droga byłego bramkarza niebiesko-czerwonych odbędzie się w sobotę 9 listopada.

UKS Atleta na mistrzostwach Polski (zdjęcia)

UKS Atleta na mistrzostwach Polski (zdjęcia)

Na pomostach ciechanowskiej kuźni sztangistów rozegrane zostały mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Wśród startujących nie zabrakło ciężarowców Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka. Jak zaprezentowali się młodzi sztangiści?

Wszystkich Świętych. Wspominamy wspaniałego piłkarza - Sławomira Różańskiego

Wszystkich Świętych. Wspominamy wspaniałego piłkarza - Sławomira Różańskiego

Dziś Święto Zmarłych. Listopadowa uroczystość Wszystkich Świętych wywołuje w nas nastrój zadumy, refleksji i wspomnień o tych, którzy od nas odeszli. W kwietniu tego roku zmarł Sławomir Różański, były piłkarz Korony Ostrołęka i Narwi Ostrołęka.

» Wasze komentarze

Morskie opowieści @ 15:29, 05.09.2019r. IP: *

Kto najlepszym jest żeglarzem? Pan Marek Baczewski!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo