« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Regaty żeglarskie w Mikołajkach dla ostrołęczan

Pięć wyścigów rozegrano podczas piątej, finałowej, edycji regat żeglarskich Grand Prix o puchar burmistrza Mikołajek. Obie załogi z Ostrołęki zaprezentowały niebagatelne umiejętności i w niedzielę 1 września stanęły na najwyższych miejscach na podium.


Po rozlosowaniu łodzi, przy umiarkowanym południowo-wschodnim wietrze i pięknej słonecznej pogodzie na akwenie jeziora Mikołajskiego poszczególne załogi przystąpiły do zmagań, które wyłoniły zwycięzców.

Reklama

 

Rywalizacja o miejsca na podium rozstrzygnęła się pomiędzy trzema załogami. Pierwsze miejsca zajęła załoga z Ostrołęki w składzie Janusz Raczyk (sternik), Krzysztof Kowalczyk i Robert Zakrzewski. Niedzielne zawody na drugim miejscu zakończyła również załoga z Ostrołęki - Marek Baczewski (sternik), Leszek Kaczyński i Katarzyna Dziekońska. Podium uzupełnili zawodnicy z Suwałk - ze sternikiem Marcinem Makalem.

 

Komisja sędziowska na podstawie wyników w poszczególnych, pięciu, regatach ustaliła, że Grand Prix 2019 o puchar burmistrza Mikołajek wygrała załoga z Ostrołęki ze sternikiem Januszem Raczykiem. Na drugim stopniu podium stanęła załoga z Suwałk - sternik Marcin Makal, a na trzecim ostrołęczanie ze sternikiem Marcinem Baczewskim.


Łubudu

Za zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej żeglarskich regat organizatorzy ufundowali ostrołęckiej załodze weekend na jachcie Maxus 33.1 RS i opłacone wpisowe do przyszłorocznej edycji Grand Prix. Drugie miejsce wygrało weekend w apartamentach portowych, a trzecie voucher o wartości 400 zł do wykorzystania w restauracjach grupy Amax.

Odsłon: 5265
Komentarzy: 1
07:15, 05.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Miasto Ostrołęka odmraża kolejne obiekty sportowe. Od poniedziałku 1 czerwca udostępnione zostaną hale sportowe. Możliwość korzystania będzie ograniczona do uprzednio zgłoszonych zajęć prowadzonych przez kluby, stowarzyszenia i grupy zorganizowane.

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Rząd wyraził zgodę na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Oznacza to, że zielone światło na dokończenie rozgrywek będą miały np. kluby piłkarskie z niższych lig.

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Po walce z chorobą nowotworową ośrodkowego układu nerwowego zmarł dziś Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem myszynieckiego Bartnika, od długiego czasu walczył z chorobą. Operowano go kilkukrotnie, nowotwór okazał się jednak nie do pokonania.

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Polski piłkarz ukraińskiego pochodzenia był gościem Sebastiana Staszewskiego w programie "Po Gwizdku". Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok i zdążył już zadebiutować w reprezentacji Polski. Najnowszy odcinek jest już dostępny w sieci.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

» Wasze komentarze

Morskie opowieści @ 15:29, 05.09.2019r. IP: *

Kto najlepszym jest żeglarzem? Pan Marek Baczewski!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo