« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Regaty żeglarskie w Mikołajkach dla ostrołęczan

Pięć wyścigów rozegrano podczas piątej, finałowej, edycji regat żeglarskich Grand Prix o puchar burmistrza Mikołajek. Obie załogi z Ostrołęki zaprezentowały niebagatelne umiejętności i w niedzielę 1 września stanęły na najwyższych miejscach na podium.


Po rozlosowaniu łodzi, przy umiarkowanym południowo-wschodnim wietrze i pięknej słonecznej pogodzie na akwenie jeziora Mikołajskiego poszczególne załogi przystąpiły do zmagań, które wyłoniły zwycięzców.

Reklama

 

Rywalizacja o miejsca na podium rozstrzygnęła się pomiędzy trzema załogami. Pierwsze miejsca zajęła załoga z Ostrołęki w składzie Janusz Raczyk (sternik), Krzysztof Kowalczyk i Robert Zakrzewski. Niedzielne zawody na drugim miejscu zakończyła również załoga z Ostrołęki - Marek Baczewski (sternik), Leszek Kaczyński i Katarzyna Dziekońska. Podium uzupełnili zawodnicy z Suwałk - ze sternikiem Marcinem Makalem.

 

Komisja sędziowska na podstawie wyników w poszczególnych, pięciu, regatach ustaliła, że Grand Prix 2019 o puchar burmistrza Mikołajek wygrała załoga z Ostrołęki ze sternikiem Januszem Raczykiem. Na drugim stopniu podium stanęła załoga z Suwałk - sternik Marcin Makal, a na trzecim ostrołęczanie ze sternikiem Marcinem Baczewskim.


JBB

Za zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej żeglarskich regat organizatorzy ufundowali ostrołęckiej załodze weekend na jachcie Maxus 33.1 RS i opłacone wpisowe do przyszłorocznej edycji Grand Prix. Drugie miejsce wygrało weekend w apartamentach portowych, a trzecie voucher o wartości 400 zł do wykorzystania w restauracjach grupy Amax.

Odsłon: 4488
Komentarzy: 1
07:15, 05.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ferie z wielobojem atletycznym w Obierwi (zdjęcia)

Ferie z wielobojem atletycznym w Obierwi (zdjęcia)

Aktywne ferie ze Stowarzyszeniem "Projekt Radomir" to kolejne sportowe zmagania. W hali sportowej w Obierwi rywalizowano tym razem w wieloboju atletycznym. Do zawodów zgłosiło się trzydziestu młodych zawodników z Obierwi, Aleksandrowa, Chudka, Kadzidła i Ostrołęki.

Aktywne ferie w Obierwi (zdjęcia)

Aktywne ferie w Obierwi (zdjęcia)

Sześć drużyn wzięło udział w halowym turnieju piłki nożnej dla dzieci z roczników 2008 i młodszych w hali sportowej w Obierwi. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym i po rozegraniu wszystkich spotkań najlepsza okazała się drużyna Giganci Wydmusy.

Drugi tydzień ferii na ostrołęckich obiektach sportowych. Poznaj harmonogram (zdjęcia)

Drugi tydzień ferii na ostrołęckich obiektach sportowych. Poznaj harmonogram (zdjęcia)

W drugim tygodniu ferii zimowych młodzi mieszkańcy miasta będą mogli ponownie skorzystać m.in. z obiektów sportowych Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Zaplanowano wiele ciekawych zajęć.

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Stowarzyszenie Projekt Radomir wspólnie ze Szkołą Podstawową w Obierwi zapraszają na wydarzenia w hali sportowej. Były aktywne wakacje, jest Klub Aktywnych Dzieciaków, więc i ferie zimowe będą aktywne. Zaplanowano turniej piłki nożnej i wielobój atletyczny.

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Dziś na całym Mazowszu rozpoczęły się ferie zimowe. Dla uczniów przygotowano obiekty sportowe i szereg zajęć, z których można korzystać bezpłatnie. Wszyscy chętni mogą spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach. Poznaj harmonogram zajęć na najbliższy tydzień.

» Wasze komentarze

Morskie opowieści @ 15:29, 05.09.2019r. IP: *

Kto najlepszym jest żeglarzem? Pan Marek Baczewski!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo