« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sztangiści UKS Atleta rywalizowali w Siedlcach

(fot. archiwum klubu)

Dwóch podopiecznych trenera Władysława Niedźwieckiego rywalizowało, w dniach 29-31 sierpnia, na XXII Ogólnopolskich Igrzyskach Krajowego Zrzeszenia LZS. Swoje umiejętności w podnoszeniu ciężarów zaprezentowali Krystian Łuba i Marcin Kulesza.


Organizatorem największej imprezy Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych było Siedlce. Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy urodzeni w latach 2002-2006 i posiadający legitymację LZS.

Reklama

 

Podczas igrzysk zaprezentowali się sztangiści Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka prowadzeni przez trenera Władysława Niedźwieckiego. Ciężarowcy wystąpili w dwóch męskich kategoriach wiekowych. W najciężej kategorii wagowej wystąpił Krystian Łuba, który z wynikiem 132 kg (rwanie 57 kg, podrzut 57 kg) w dwuboju zajął czwarte miejsce. Drugim startującym był Marcin Kulesza. Niezwykle utalentowany młody sztangista wystąpił w kategorii wagowej 96 kg. Uzyskał on 146 kg (rwanie 71 kg, podrzut 75 kg) w dwuboju, co pozwoliło na zajęcie ósmego miejsca w silnie obsadzonej kategorii wagowej. Wyniki uzyskane przez zawodników ostrołęckiego klubu były ich nowymi rekordami życiowymi.

 

- Krystian wykonał pięć poprawnych prób na sześć możliwych i jego start uznajemy za bardzo udany. Natomiast Marcin zaliczył trzy podejścia w rwaniu i tylko jedno na ciężarze 75 kg w podrzucie. Przy podejściu na 82 kg sędziowie dopatrzyli się błędów technicznych i nie zaliczyli tej próby. Rezerwy w podrzucie są duże i tylko trzeba je wykorzystać przy najbliższej okazji - wyjaśnia Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.


JBB

Kolejne zawody z udziałem ostrołęckich zawodników odbędą się 5 października. Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka wezmą udział w mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 18.

Odsłon: 4561
Komentarzy: 0
07:45, 07.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Ostrołęczanie będą musieli jeszcze poczekać aż plaża miejska wypełni się unikalnymi przeszkodami Runmageddonu. Organizatorzy poinformowali nas, że event w Ostrołęce odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie sezonu, dokładna data nie jest jeszcze znana.

Poranny trening ostrołęczanina w 'Dzień dobry TVN' (wideo)

Poranny trening ostrołęczanina w "Dzień dobry TVN" (wideo)

Andrzej Gumkowski, emerytowany nauczyciel z Ostrołęki, codziennie ćwiczy w domu i ogrodzie. W czasie pandemii koronawirusa większość ludzi narzeka na brak ruchu, ostrołęczanin wykorzystuje tę okazję by poprawić swoją kondycję fizyczną.

Rekrutacja do klasy sportowej w 'dwójce'

Rekrutacja do klasy sportowej w "dwójce"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, jak co roku, prowadzi nabór do klasy czwartej sportowej z rozszerzeniem siatkówki dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców. Z powodu pandemii koronawirusa rekrutacja będzie odbywać się inaczej.

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Miejskie obiekty sportowe tj. orliki, boiska szkolne, korty ceglane przy ulicy Hallera, korty asfaltowe przy ulicy Witosa, boiska piłkarskie i stadion przy ulicy Witosa oraz boisko piłkarskie przy ulicy Partyzantów zostaną udostępnione od poniedziałku 18 maja br.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo