« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 września 2019 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sztangiści UKS Atleta rywalizowali w Siedlcach

(fot. archiwum klubu)

Dwóch podopiecznych trenera Władysława Niedźwieckiego rywalizowało, w dniach 29-31 sierpnia, na XXII Ogólnopolskich Igrzyskach Krajowego Zrzeszenia LZS. Swoje umiejętności w podnoszeniu ciężarów zaprezentowali Krystian Łuba i Marcin Kulesza.


Organizatorem największej imprezy Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych było Siedlce. Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy urodzeni w latach 2002-2006 i posiadający legitymację LZS.

Reklama

 

Podczas igrzysk zaprezentowali się sztangiści Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka prowadzeni przez trenera Władysława Niedźwieckiego. Ciężarowcy wystąpili w dwóch męskich kategoriach wiekowych. W najciężej kategorii wagowej wystąpił Krystian Łuba, który z wynikiem 132 kg (rwanie 57 kg, podrzut 57 kg) w dwuboju zajął czwarte miejsce. Drugim startującym był Marcin Kulesza. Niezwykle utalentowany młody sztangista wystąpił w kategorii wagowej 96 kg. Uzyskał on 146 kg (rwanie 71 kg, podrzut 75 kg) w dwuboju, co pozwoliło na zajęcie ósmego miejsca w silnie obsadzonej kategorii wagowej. Wyniki uzyskane przez zawodników ostrołęckiego klubu były ich nowymi rekordami życiowymi.

 

- Krystian wykonał pięć poprawnych prób na sześć możliwych i jego start uznajemy za bardzo udany. Natomiast Marcin zaliczył trzy podejścia w rwaniu i tylko jedno na ciężarze 75 kg w podrzucie. Przy podejściu na 82 kg sędziowie dopatrzyli się błędów technicznych i nie zaliczyli tej próby. Rezerwy w podrzucie są duże i tylko trzeba je wykorzystać przy najbliższej okazji - wyjaśnia Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.


Łubudu

Kolejne zawody z udziałem ostrołęckich zawodników odbędą się 5 października. Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka wezmą udział w mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 18.

Odsłon: 1835
Komentarzy: 0
07:45, 07.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Ninja Warrior Polska' z Marią Pisarek (wideo)

"Ninja Warrior Polska" z Marią Pisarek (wideo)

Maria Pisarek ma za sobą występ w programie telewizyjnym "Ninja Warrior Polska". Program narodzony w Japonii to światowy fenomen. Niestety 19-latka odpadła z rywalizacji na trzeciej przeszkodzie. Teraz przed nastolatką powrót do zawodów kulturystycznych.

Dziesiątki tysięcy złotych dla Narwi i Korony. Za co?

Dziesiątki tysięcy złotych dla Narwi i Korony. Za co?

Blisko 67 tys. zł trafiło do pięciu klubów sportowych z budżetu Ostrołęki, pomimo tego, że kilka miesięcy wcześniej trafiły do nich miejskie dotacje. Po 30 tys. zł otrzymały kluby piłkarskie Narew i Korona. Dla Narwi 30 tys. zł to aż połowa dotacji otrzymanej w lutym.

Regaty żeglarskie w Mikołajkach dla ostrołęczan

Regaty żeglarskie w Mikołajkach dla ostrołęczan

Pięć wyścigów rozegrano podczas piątej, finałowej, edycji regat żeglarskich Grand Prix o puchar burmistrza Mikołajek. Obie załogi z Ostrołęki zaprezentowały niebagatelne umiejętności i w niedzielę 1 września stanęły na najwyższych miejscach na podium.

Maria Pisarek w programie 'Ninja Warrior'

Maria Pisarek w programie "Ninja Warrior"

Maria Pisarek z gminy Myszyniec w 2018 roku notowała dobre występy w kulturystyce. Teraz przed nastolatką nowe wyzwanie. Mieszkanka powiatu ostrołęckiego wystąpi w nowym telewizyjnym show - "Ninja Warrior". Program budzi ogromne emocje na całym świecie.

Zbiórka sprzętu sportowego dla dzieci z Afryki

Zbiórka sprzętu sportowego dla dzieci z Afryki

Przyłącz się wspólnie ze swoją drużyną do zbiórki sprzętu sportowego na rzecz potrzebujących dzieci z Afryki. Kwesta odbędzie się, w sobotę 31 sierpnia, na stadionie miejskim przy ulicy Witosa w Ostrołęce. Mile widziany sprzęt sportowy w postaci odzieży, piłek, itp.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo