« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 20 listopada 2019 r., imieniny Anatola, Rafała, Edmunda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sztangiści UKS Atleta rywalizowali w Siedlcach

(fot. archiwum klubu)

Dwóch podopiecznych trenera Władysława Niedźwieckiego rywalizowało, w dniach 29-31 sierpnia, na XXII Ogólnopolskich Igrzyskach Krajowego Zrzeszenia LZS. Swoje umiejętności w podnoszeniu ciężarów zaprezentowali Krystian Łuba i Marcin Kulesza.


Organizatorem największej imprezy Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych było Siedlce. Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy urodzeni w latach 2002-2006 i posiadający legitymację LZS.

Reklama

 

Podczas igrzysk zaprezentowali się sztangiści Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka prowadzeni przez trenera Władysława Niedźwieckiego. Ciężarowcy wystąpili w dwóch męskich kategoriach wiekowych. W najciężej kategorii wagowej wystąpił Krystian Łuba, który z wynikiem 132 kg (rwanie 57 kg, podrzut 57 kg) w dwuboju zajął czwarte miejsce. Drugim startującym był Marcin Kulesza. Niezwykle utalentowany młody sztangista wystąpił w kategorii wagowej 96 kg. Uzyskał on 146 kg (rwanie 71 kg, podrzut 75 kg) w dwuboju, co pozwoliło na zajęcie ósmego miejsca w silnie obsadzonej kategorii wagowej. Wyniki uzyskane przez zawodników ostrołęckiego klubu były ich nowymi rekordami życiowymi.

 

- Krystian wykonał pięć poprawnych prób na sześć możliwych i jego start uznajemy za bardzo udany. Natomiast Marcin zaliczył trzy podejścia w rwaniu i tylko jedno na ciężarze 75 kg w podrzucie. Przy podejściu na 82 kg sędziowie dopatrzyli się błędów technicznych i nie zaliczyli tej próby. Rezerwy w podrzucie są duże i tylko trzeba je wykorzystać przy najbliższej okazji - wyjaśnia Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.


Esprit

Kolejne zawody z udziałem ostrołęckich zawodników odbędą się 5 października. Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka wezmą udział w mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 18.

Odsłon: 2940
Komentarzy: 0
07:45, 07.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Halowe granie w Obierwi (zdjęcia)

Halowe granie w Obierwi (zdjęcia)

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Obierwi w minioną niedzielę odbyła się trzecia edycja imprezy sportowej pn. "Jesienna Halówka 2019". Organizatorzy zaprosili do rywalizacji kobiety i mężczyzn. Panie grały w siatkówkę, a panowie w piłkę nożną.

Zawodnicy UKS Atleta na zawodach w Grajewie

Zawodnicy UKS Atleta na zawodach w Grajewie

Trzech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta rywalizowało w Grajewie w otwartych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Najlepiej zaprezentował się Jakub Borkowski, który w martwym ciągu dźwignął 250 kg i zajął drugie miejsce.

'Jesienna Halówka 2019'. Zawody piłki nożnej dla panów i siatkowej dla pań. Zapisz się

"Jesienna Halówka 2019". Zawody piłki nożnej dla panów i siatkowej dla pań. Zapisz się

W najbliższą niedzielę odbędą się zawody piłki nożnej dla panów i siatkowej dla pań. Wszystko to w ramach "Jesiennej Halówki 2019". Wydarzenie zostało zaplanowane w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Obierwi. Chcesz wziąć udział?

Niepodległościowe zawody na strzelnicy (zdjęcia)

Niepodległościowe zawody na strzelnicy (zdjęcia)

Klub Strzelectwa Sportowego Obrońca upamiętnił odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku. W dniach 10-11 listopada na strzelnicy w Troszynie odbył się "Turniej Niepodległości". Rywalizacja przebiegała w sześciu konkurencjach.

Zmarł były piłkarz ostrołęckiej Narwi

Zmarł były piłkarz ostrołęckiej Narwi

Pod koniec września do wieczności odszedł Edward Długokęcki, były zawodnik ostrołęckiej Narwi. Świętej pamięci piłkarz zmarł, w środę 25 września, w Kanadzie. Ostatnia droga byłego bramkarza niebiesko-czerwonych odbędzie się w sobotę 9 listopada.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo