« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sztangiści UKS Atleta rywalizowali w Siedlcach

(fot. archiwum klubu)

Dwóch podopiecznych trenera Władysława Niedźwieckiego rywalizowało, w dniach 29-31 sierpnia, na XXII Ogólnopolskich Igrzyskach Krajowego Zrzeszenia LZS. Swoje umiejętności w podnoszeniu ciężarów zaprezentowali Krystian Łuba i Marcin Kulesza.


Organizatorem największej imprezy Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych było Siedlce. Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy urodzeni w latach 2002-2006 i posiadający legitymację LZS.

Reklama

 

Podczas igrzysk zaprezentowali się sztangiści Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka prowadzeni przez trenera Władysława Niedźwieckiego. Ciężarowcy wystąpili w dwóch męskich kategoriach wiekowych. W najciężej kategorii wagowej wystąpił Krystian Łuba, który z wynikiem 132 kg (rwanie 57 kg, podrzut 57 kg) w dwuboju zajął czwarte miejsce. Drugim startującym był Marcin Kulesza. Niezwykle utalentowany młody sztangista wystąpił w kategorii wagowej 96 kg. Uzyskał on 146 kg (rwanie 71 kg, podrzut 75 kg) w dwuboju, co pozwoliło na zajęcie ósmego miejsca w silnie obsadzonej kategorii wagowej. Wyniki uzyskane przez zawodników ostrołęckiego klubu były ich nowymi rekordami życiowymi.

 

- Krystian wykonał pięć poprawnych prób na sześć możliwych i jego start uznajemy za bardzo udany. Natomiast Marcin zaliczył trzy podejścia w rwaniu i tylko jedno na ciężarze 75 kg w podrzucie. Przy podejściu na 82 kg sędziowie dopatrzyli się błędów technicznych i nie zaliczyli tej próby. Rezerwy w podrzucie są duże i tylko trzeba je wykorzystać przy najbliższej okazji - wyjaśnia Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.Kolejne zawody z udziałem ostrołęckich zawodników odbędą się 5 października. Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka wezmą udział w mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 18.

Odsłon: 5581
Komentarzy: 0
07:45, 07.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

A może dziecko posłać na dwubój i wielobój?

A może dziecko posłać na dwubój i wielobój?

Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka zaprasza dzieci w wieku 8-13 lat do rozpoczęcia przygody wielobojem atletycznym, zaś młodzież od 13 lat do zmierzenia się z dwubojem olimpijskim? Zajęcia odbywają się w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce.

 

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Z dwoma srebrnymi medalami zakończył występ w Warszawie Adrian Dziełak. 32-latek wywalczył je podczas FIWE Fitness Trade Show, czyli najważniejszych zawodach kulturystycznych w kraju: Słodkiewicz Classic, Pucharze Polski oraz Debiutach Rematch Edition. Mieszkaniec Ostrołęki zadedykował sukcesy swoim najbliższym. 

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

W mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 16 w podnoszeniu ciężarów wystartowało trzech zawodników UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni Władysława Niedźwiedzkiego, Zenona Grądzkiego oraz Jakuba Borkowskiego wywalczyli w sumie dwa medale. Najlepszym zawodnikiem został Aleksander Płodziszewski.

A może zumba kids w Kadzidle?

A może zumba kids w Kadzidle?

Już 22 września odbędzie się pierwszy trening Zumby Kids. Trenerka Elżbieta Greloch-Sęk zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do wzięcia udziału w zajęciach, które odbędą się w hali Szkoły Podstawowej w Kadzidle. Z pewnością warto posłać swoją pociechę, by spróbowała świetnie rozwijających się zajęć ruchowych.

Dwa medale Bartka Kubła

Dwa medale Bartka Kubła

Bartosz Kubeł pochodzący z Ostrołęki dwukrotnie wchodził na podium podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. 23-latek ze stolicy wrócił z dwoma medalami.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo