« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 20 listopada 2019 r., imieniny Anatola, Rafała, Edmunda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pięć medali OKLA w Olecku

(fot. archiwum klubu/Facebook)

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z dobrej strony zaprezentowali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16 w Olecku. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, Andrzeja Danelskiego i Bartosza Witkowskiego zdobyli pięć medali.


Na podium stanęli Karolina Grzeszczyk, Aleksandra Dobkowska, Damian Zakrzewski, Dominik Kowalczyk i Tobiasz Wojciechowski. W zawodach wzięli udział również Alicja Prusik, Kornelia Zbiczyńska, Klaudia Głażewska, Kornelia Szymczyk, Eliasz Napiórkowski i Dawid Zalewski.

Reklama

 

Złoty medal zawisł na szyjach Karoliny Grzeszczyk - 37,35 m w konkursie rzutu dyskiem oraz Damiana Zakrzewskiego - 180 cm w skoku wzwyż. Na drugim stopniu podium stanęli Aleksandra Dobkowska - 155 cm w skoku wzwyż oraz Dominik Kowalczyk - 2:50,77 na dystansie 1 km. Brązowy medal zdobył z kolei Tobiasz Wojciechowski, który wzwyż skoczył na wysokość 160 cm.

 

Pozostali zawodnicy również uzyskali wartościowe wyniki. Eliasz Napiórkowski poprawił swój rekord życiowy na dystansie 300 metrów - 38,46 s, co dało mu czwartą pozycję. Piątą lokatę zdobył z kolei w biegu na 100 metrów - 12,04 s. Alicja Prusik była ósma w skoku w dal - 4,49 m, Karolina Grzeszczyk dziesiąta w pchnięciu kulą - 8,30 m, Kornelia Zbiczyńska jedenasta w biegu na 2000 metrów - 8:03,08, Dawid Zalewski trzynasty w rzucie dyskiem - 25,16 m, Klaudia Głażewska siedemnasta w biegu na 100 metrów - 16,02 s, a Kornelia Szymczyk nie ukończyła biegu na dystansie 600 metrów z powodu problemów zdrowotnych.Międzywojewódzkie Mistrzostwa U-16 w lekkiej atletyce odbyły się w sobotę 7 września w Olecku.

Odsłon: 2231
Komentarzy: 0
07:10, 11.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

Dziewięcioro zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma szansę trafić do zaplecza kadry narodowej na 2020 rok. Czworo z nich w listopadzie przejdzie specjalne badania, a pozostali mogą zakwalifikować się bez przechodzenia testów.

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Dwie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka, po zdanej maturze i podjęciu studiów, kontynuuje swoją przygodę z lekką atletyką w nowych klubach. Niestety utalentowana Marta Łada zawiesiła swoją dotychczasową przygodę ze sportem.

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Młodzi lekkoatleci z powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego rywalizowali w międzypowiatowych biegach przełajowych na terenach położonych nad Narwią. Walka odbywała się w trzech kategoriach wiekowych - dzieci, młodzież, licealiada.

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Biegacz z Wydmin (pow. giżycki) nie dał szans rywalom w VII Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 roku. Bartłomiej Osior, w zawodach rozegranych w Susku Starych, 10-kilometrową trasę ukończył z czasem 32:55.93. Drugi na metę dobiegł Patryk Drężek.

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Przemysław Dąbrowski wziął udział w kolejnym maratonie. Tym razem reprezentant gminy Rzekuń wystartował w Rzeszowie i ukończył bieg na drugiej pozycji, przegrywając ze zwycięzcą o zaledwie pięć sekund. Na metę dobiegło 422 z 434 zawodników.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo