« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 26 stycznia 2020 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pięć medali OKLA w Olecku

(fot. archiwum klubu/Facebook)

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z dobrej strony zaprezentowali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16 w Olecku. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, Andrzeja Danelskiego i Bartosza Witkowskiego zdobyli pięć medali.


Na podium stanęli Karolina Grzeszczyk, Aleksandra Dobkowska, Damian Zakrzewski, Dominik Kowalczyk i Tobiasz Wojciechowski. W zawodach wzięli udział również Alicja Prusik, Kornelia Zbiczyńska, Klaudia Głażewska, Kornelia Szymczyk, Eliasz Napiórkowski i Dawid Zalewski.

Reklama

 

Złoty medal zawisł na szyjach Karoliny Grzeszczyk - 37,35 m w konkursie rzutu dyskiem oraz Damiana Zakrzewskiego - 180 cm w skoku wzwyż. Na drugim stopniu podium stanęli Aleksandra Dobkowska - 155 cm w skoku wzwyż oraz Dominik Kowalczyk - 2:50,77 na dystansie 1 km. Brązowy medal zdobył z kolei Tobiasz Wojciechowski, który wzwyż skoczył na wysokość 160 cm.

 

Pozostali zawodnicy również uzyskali wartościowe wyniki. Eliasz Napiórkowski poprawił swój rekord życiowy na dystansie 300 metrów - 38,46 s, co dało mu czwartą pozycję. Piątą lokatę zdobył z kolei w biegu na 100 metrów - 12,04 s. Alicja Prusik była ósma w skoku w dal - 4,49 m, Karolina Grzeszczyk dziesiąta w pchnięciu kulą - 8,30 m, Kornelia Zbiczyńska jedenasta w biegu na 2000 metrów - 8:03,08, Dawid Zalewski trzynasty w rzucie dyskiem - 25,16 m, Klaudia Głażewska siedemnasta w biegu na 100 metrów - 16,02 s, a Kornelia Szymczyk nie ukończyła biegu na dystansie 600 metrów z powodu problemów zdrowotnych.Międzywojewódzkie Mistrzostwa U-16 w lekkiej atletyce odbyły się w sobotę 7 września w Olecku.

Odsłon: 3108
Komentarzy: 0
07:10, 11.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w minioną sobotę wzięli udział w dwóch mityngach lekkoatletycznych, w Toruniu i Warszawie. W dalszym ciągu w rewelacyjnej formie znajduje się Martyna Budziłek. Nie zawiedli również pozostali zawodnicy.

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

Ośmiu reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w halowych zawodach kontrolnych w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Organizatorem wydarzenia był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

W minioną niedzielę liczna grupa zawodników UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu. W mieście, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, najlepiej wypadła Martyna Budziłek zajmując trzecie miejsce w biegu na 1 km.

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Ponad setka mieszkańców miasta i powiatu wystartowała w rekreacyjnym biegu z okazji 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbyło się na stadionie miejskim przy ulicy Witosa w Ostrołęce. Była to druga edycja ostrołęckiego biegu.

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka rozpoczęły sezon halowy w 2020 roku. Sześć zawodniczek szkolonych przez trenera Marka Mierzejewskiego wzięło udział w zawodach w Aleksandrowie Łódzkim i zebrały cenne doświadczenie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo