« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 22 października 2019 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Moja Ostrołęka

Aktualności

14 lat temu odszedł Arkadiusz Gołaś (zdjęcia)

Arkadiusz Gołaś zginął 16 września 2005 roku w wypadku samochodowych na autostradzie A2 w Griffen koło austriackiego Klagenfurtu. Jechał do swojego nowego klubu, Lube Banca Macerata. Niestety nie zagrał w nim żadnego spotkania.


Przez ekspertów uznawany był za jednego z największych talentów w historii polskiej siatkówki. Dziś obchodzimy 14 rocznicę jego śmierci.

Reklama

 

Środkowy reprezentacji Polski, w latach 2001-2005, urodził się w Przasnyszu, ale całe swoje dzieciństwo spędził w Ostrołęce. Przygodę z siatkówką rozpoczął jako dziesięcioletni chłopiec w Szkole Podstawowej nr 7, obecnie Szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej. Następnie w 1996 roku przeniósł się z ostrołęckiego Olimpu do MKS MOS Wola Warszawa. Z zespołem ze stolicy kraju w drużynie kadetów zdobył tytuł wicemistrza Polski. Jako kadet zdobył również z reprezentacją Polski brązowy medal mistrzostw świata w 1999 roku. Rok później świętował tytuł mistrza Polski juniorów. Do AZS Częstochowa przeniósł się w 2000 roku, w którym grał do 2004 roku. Kolejny sezon rozegrał we włoskim klubie Sempre Volley Padwa. Następnie miał się przenieść do czołowego zespołu w Europie - Lube Banca Macerata. Niestety nie doczekał w nim żadnego występu. Swój ostatni mecz zagrał, osiem dni przed feralnym wypadkiem, z orzełkiem na piersi. Polska wygrała wówczas z Portugalią podczas mistrzostw Europy.

 

16 września 2005 roku Polska straciła jednego z najlepiej zapowiadających się środkowych w historii siatkówki. Arek określany był jako siatkarz o "stratosferycznym zasięgu". W ataku uderzał piłkę na wysokości 362 cm. Był to pułap nieosiągalny dla większości siatkarzy świata.Arkadiusz Gołaś zginął 16 września 2005 roku w wypadku samochodowym na autostradzie A2 w Griffen koło Klagenfurtu w Austrii. Został pochowany, sześć dni później, na cmentarzu parafialnym w Ostrołęce.

 

Zobacz zdjęcia:
14 lat temu odszedł Arkadiusz Gołaś

Więcej zdjęć: 14 lat temu odszedł Arkadiusz Gołaś

Odsłon: 10921
Komentarzy: 2
11:37, 16.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

SPS Volley Ostrołęka wraca do gry

SPS Volley Ostrołęka wraca do gry

Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Volley Ostrołęka wraca do Mazowieckiego Wojewódzkiego Związki Piłki Siatkowej. Ostrołęccy siatkarze już jutro zainaugurują rozgrywki IV ligi. Na początek Volley zagra na wyjeździe z WKS Astra Warszawa.

Dobry mecz Łomacza, Japonia pokonana

Dobry mecz Łomacza, Japonia pokonana

Siatkarze reprezentacji Polski odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywanych w Japonii zawodach Pucharu Świata. Podopieczni trenera Vitala Heynena tym razem pokonali gospodarzy 3:1, nieoczekiwanie ulegając rywalom w trzeciej partii środowego spotkania.

Łomacz z pierwszym triumfem w Pucharze Świata

Łomacz z pierwszym triumfem w Pucharze Świata

Ostrołęczanin Grzegorz Łomacz nie uczestniczył w mistrzostwach Europy, ale został powołany przez trenera Vitala Heynena, aby rywalizować w zawodach Pucharu Świata w Japonii. W pierwszym meczu biało-czerwoni odnieśli zwycięstwo nad Tunezją 3:0.

Siatkarki z Białorusi najlepsze (zdjęcia, wideo)

Siatkarki z Białorusi najlepsze (zdjęcia, wideo)

W miniony weekend hala sportowa im. Arkadiusza Gołasia służyła za arenę siatkarskich zmagań. Najlepsze w szóstej edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek okazały się młode zawodniczki Szkoły Rezerw Olimpijskich w Mińsku.

Siatkarskie zmagania w Ostrołęce

Siatkarskie zmagania w Ostrołęce

Piętnaście drużyn z Polski, Białorusi i Łotwy weźmie udział w szóstej edycji międzynarodowego turnieju piłki siatkowej kadetek w Ostrołęce. Zawody rozpoczną się w sobotę 14 września o godz. 9.30 w hali im. Arkadiusza Gołasia przy ul. Traugutta 1.

» Wasze komentarze

R @ 17:22, 16.09.2019r. IP: *.*.158.165

Pamiętamy [*]

A @ 19:44, 16.09.2019r. IP: *.*.35.208

Nigdy nie zapomnimy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo