Czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

UKS Siódemka w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi

Na zdjęciu Małgorzata Wierzbowska
(fot. UKS Siódemka Ostrołęka)

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka podczas minionego weekendu reprezentowali nasze miasto na arenach krajowych. Podopieczne trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego startowały w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi.

Trójka młodziczek z rocznika 2005 wystąpiła w sobotę 14 września w mistrzostwach Mazowsza Młodzików. W zawodach zaprezentowali się Małgorzata Wierzbowska, Aleksandra Kuklińska i Wiktoria Kandybowicz.

Z podopiecznych trenera Dariusza Dąbrowskiego najlepiej wypadła Małgorzata Wierzbowska. 14-latka w biegu na 1000 metrów, z wynikiem 3:15.45 poprawiła swój rekord życiowy o ponad cztery sekund, wywalczyła brązowy medal. Na tym samym dystansie wystartowała Aleksandra Kuklińska. Biegaczka ukończyła bieg na szóstym miejscu z czasem 3:36,05. Niestety Wiktoria Kandybowicz nie będzie miło wspominać mistrzostw w Ciechanowie. Zawodniczka, podczas rozbiegu próbnego do skoku w dal, uległa kontuzji po zderzeniu z jedną z trenerek, która nieoczekiwanie wtargnęła na rozbieg.

W niedzielę 15 września swoje starty zanotowały kolejne zawodniczki ostrołęckiej Siódemki. Piątka podopiecznych trenera Marka Mierzejewskiego startowała w mityngu w Łodzi. Najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która zajęła drugie miejsce w trójskoku z wynikiem 10,21 m. Trzecia w tej konkurencji była Oliwia Budziłek - 9,77 m, a trzecia Wiktoria Pyskło - 9,70 m. Nikolina i Wiktoria startowały także w skoku w dal. Tu kolejność była odwrotna, czwarte miejsce z wynikiem 4,63 m zajęła Wiktoria Pyskło, a szósta była Nikolina Dziadak - 4,47 m. W dal skakała również 13-letnia Izabela Roicka, która osiągnęła rezultat 3,99 m, a w skoku wzwyż z wynikiem 125 cm była czwarta. Piąta z reprezentantek Siódemki, Izabela Drężek, wystąpiła w biegu na 100 metrów. Dystans ukończyła z czasem 14,74 s.

Esprit

W tym samym czasie Martyna Budziłek wystartowała w biegu w Gliwicach. Lekkoatletka z Kadzidła na dystansie 3000 metrów ukończyła bieg na drugiej pozycji z czasem 10:31,51.