« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 26 stycznia 2020 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Siódemka w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi

Na zdjęciu Małgorzata Wierzbowska
Na zdjęciu Małgorzata Wierzbowska
(fot. UKS Siódemka Ostrołęka)

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka podczas minionego weekendu reprezentowali nasze miasto na arenach krajowych. Podopieczne trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego startowały w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi.


Trójka młodziczek z rocznika 2005 wystąpiła w sobotę 14 września w mistrzostwach Mazowsza Młodzików. W zawodach zaprezentowali się Małgorzata Wierzbowska, Aleksandra Kuklińska i Wiktoria Kandybowicz.

Reklama

 

Z podopiecznych trenera Dariusza Dąbrowskiego najlepiej wypadła Małgorzata Wierzbowska. 14-latka w biegu na 1000 metrów, z wynikiem 3:15.45 poprawiła swój rekord życiowy o ponad cztery sekund, wywalczyła brązowy medal. Na tym samym dystansie wystartowała Aleksandra Kuklińska. Biegaczka ukończyła bieg na szóstym miejscu z czasem 3:36,05. Niestety Wiktoria Kandybowicz nie będzie miło wspominać mistrzostw w Ciechanowie. Zawodniczka, podczas rozbiegu próbnego do skoku w dal, uległa kontuzji po zderzeniu z jedną z trenerek, która nieoczekiwanie wtargnęła na rozbieg.

 

W niedzielę 15 września swoje starty zanotowały kolejne zawodniczki ostrołęckiej Siódemki. Piątka podopiecznych trenera Marka Mierzejewskiego startowała w mityngu w Łodzi. Najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która zajęła drugie miejsce w trójskoku z wynikiem 10,21 m. Trzecia w tej konkurencji była Oliwia Budziłek - 9,77 m, a trzecia Wiktoria Pyskło - 9,70 m. Nikolina i Wiktoria startowały także w skoku w dal. Tu kolejność była odwrotna, czwarte miejsce z wynikiem 4,63 m zajęła Wiktoria Pyskło, a szósta była Nikolina Dziadak - 4,47 m. W dal skakała również 13-letnia Izabela Roicka, która osiągnęła rezultat 3,99 m, a w skoku wzwyż z wynikiem 125 cm była czwarta. Piąta z reprezentantek Siódemki, Izabela Drężek, wystąpiła w biegu na 100 metrów. Dystans ukończyła z czasem 14,74 s.W tym samym czasie Martyna Budziłek wystartowała w biegu w Gliwicach. Lekkoatletka z Kadzidła na dystansie 3000 metrów ukończyła bieg na drugiej pozycji z czasem 10:31,51.

Odsłon: 2751
Komentarzy: 0
07:15, 19.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w minioną sobotę wzięli udział w dwóch mityngach lekkoatletycznych, w Toruniu i Warszawie. W dalszym ciągu w rewelacyjnej formie znajduje się Martyna Budziłek. Nie zawiedli również pozostali zawodnicy.

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

Ośmiu reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w halowych zawodach kontrolnych w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Organizatorem wydarzenia był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu

W minioną niedzielę liczna grupa zawodników UKS Siódemka Ostrołęka rywalizowała w Aleksandrowie Łódzkim i Toruniu. W mieście, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, najlepiej wypadła Martyna Budziłek zajmując trzecie miejsce w biegu na 1 km.

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Biegali i maszerowali dla WOŚP (zdjęcia, wideo)

Ponad setka mieszkańców miasta i powiatu wystartowała w rekreacyjnym biegu z okazji 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbyło się na stadionie miejskim przy ulicy Witosa w Ostrołęce. Była to druga edycja ostrołęckiego biegu.

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

Lekkoatletki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka rozpoczęły sezon halowy w 2020 roku. Sześć zawodniczek szkolonych przez trenera Marka Mierzejewskiego wzięło udział w zawodach w Aleksandrowie Łódzkim i zebrały cenne doświadczenie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo