« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 23 października 2019 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Siódemka w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi

Na zdjęciu Małgorzata Wierzbowska
Na zdjęciu Małgorzata Wierzbowska
(fot. UKS Siódemka Ostrołęka)

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka podczas minionego weekendu reprezentowali nasze miasto na arenach krajowych. Podopieczne trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego startowały w Ciechanowie, Gliwicach i Łodzi.


Trójka młodziczek z rocznika 2005 wystąpiła w sobotę 14 września w mistrzostwach Mazowsza Młodzików. W zawodach zaprezentowali się Małgorzata Wierzbowska, Aleksandra Kuklińska i Wiktoria Kandybowicz.

Reklama

 

Z podopiecznych trenera Dariusza Dąbrowskiego najlepiej wypadła Małgorzata Wierzbowska. 14-latka w biegu na 1000 metrów, z wynikiem 3:15.45 poprawiła swój rekord życiowy o ponad cztery sekund, wywalczyła brązowy medal. Na tym samym dystansie wystartowała Aleksandra Kuklińska. Biegaczka ukończyła bieg na szóstym miejscu z czasem 3:36,05. Niestety Wiktoria Kandybowicz nie będzie miło wspominać mistrzostw w Ciechanowie. Zawodniczka, podczas rozbiegu próbnego do skoku w dal, uległa kontuzji po zderzeniu z jedną z trenerek, która nieoczekiwanie wtargnęła na rozbieg.

 

W niedzielę 15 września swoje starty zanotowały kolejne zawodniczki ostrołęckiej Siódemki. Piątka podopiecznych trenera Marka Mierzejewskiego startowała w mityngu w Łodzi. Najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która zajęła drugie miejsce w trójskoku z wynikiem 10,21 m. Trzecia w tej konkurencji była Oliwia Budziłek - 9,77 m, a trzecia Wiktoria Pyskło - 9,70 m. Nikolina i Wiktoria startowały także w skoku w dal. Tu kolejność była odwrotna, czwarte miejsce z wynikiem 4,63 m zajęła Wiktoria Pyskło, a szósta była Nikolina Dziadak - 4,47 m. W dal skakała również 13-letnia Izabela Roicka, która osiągnęła rezultat 3,99 m, a w skoku wzwyż z wynikiem 125 cm była czwarta. Piąta z reprezentantek Siódemki, Izabela Drężek, wystąpiła w biegu na 100 metrów. Dystans ukończyła z czasem 14,74 s.


Łubudu

W tym samym czasie Martyna Budziłek wystartowała w biegu w Gliwicach. Lekkoatletka z Kadzidła na dystansie 3000 metrów ukończyła bieg na drugiej pozycji z czasem 10:31,51.

Odsłon: 1510
Komentarzy: 0
07:15, 19.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Biegacz z Wydmin (pow. giżycki) nie dał szans rywalom w VII Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 roku. Bartłomiej Osior, w zawodach rozegranych w Susku Starych, 10-kilometrową trasę ukończył z czasem 32:55.93. Drugi na metę dobiegł Patryk Drężek.

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Przemysław Dąbrowski wziął udział w kolejnym maratonie. Tym razem reprezentant gminy Rzekuń wystartował w Rzeszowie i ukończył bieg na drugiej pozycji, przegrywając ze zwycięzcą o zaledwie pięć sekund. Na metę dobiegło 422 z 434 zawodników.

UKS Siódemka na 'czwartkach lekkoatletycznych'

UKS Siódemka na "czwartkach lekkoatletycznych"

Czternaścioro najmłodszych zawodników UKS Siódemka Ostrołęka wzięło udział w ostatnim tegorocznym "czwartku lekkoatletycznym" w Łomży. Młodzi lekkoatleci zdobyli w sumie dwanaście medali, ustanawiając przy tym tyle samo rekordów życiowych.

Dobre wyniki UKS Siódemka w Łomży

Dobre wyniki UKS Siódemka w Łomży

Kolejne zawody "czwartków lekkoatletycznych" mają za sobą młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Tym razem lekkoatleci wrócili do domów z pięcioma złotymi, trzema srebrnymi i trzema brązowymi medalami.

Biegacze sprawdzili swoją kondycję (zdjęcia)

Biegacze sprawdzili swoją kondycję (zdjęcia)

Mieszkańcy miasta i regionu wzięli udział w Teście Coopera. Uczestnicy biegnąc przez 12 minut na bieżni stadionu miejskiego przy ulicy Witosa sprawdzili swoją kondycję fizyczną. Pierwsza grupa biegaczy wystartowała punktualnie o godz. 10.00.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo