Środa, 23 października 2019 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Młodzi zawodnicy na "czwartkach lekkoatletycznych"

(fot. UKS Siódemka Ostrołęka)

Najmłodsi zawodnicy ostrołęckiej Siódemki zainaugurowali udział w kolejnej edycji "czwartków lekkoatletycznych". 20-osobowa grupa rywalizowała, w czwartek 19 września, na zawodach w Łomży i zdobyła trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale.

Młodzi lekkoatleci UKS Siódemka Ostrołęka startowali pod okiem trenerów Lidii Janczewskiej, Adama Długokęckiego i Dariusza Dąbrowskiego.

Zawodnicy reprezentujący ostrołęcką Siódemkę ustanowili pięć rekordów życiowych i zdobyli worek medali. Na najwyższym stopniu podium stanęły Kinga Wilczewska (SP Troszyn) - rzuciła piłeczką palantową na odległość 22 metrów, Magdalena Anucińska (SP Troszyn) - 300 metrów przebiegła z czasem 59,36 sekund i Maja Wołosz (SP Olszewo-Borki) - nie dała szans rywalkom w biegu na 600 metrów dobiegając do mety z czasem 2:14,10.

Srebrne medale zawisły na szyjach Izabeli Szabłowskiej (SP5 Ostrołęka - 18 m w rzucie piłeczką palantową) i Szymona Sali (SP1 Ostrołęka - 3:54,99 w biegu na 1000 m). Na najniższym stopniu podium stanęły z kolei Natalia Anucińska (SP Troszyn - 1:01,98 w biegu na 300 m), Julia Nowak (SP5 Ostrołęka - 18 m w rzucie piłeczką palantową) i Wiktoria Smolińska (SP Troszyn - 1:11,56 w biegu na 300 m).

Zawody w Łomży, które odbyły się w czwartek 19 września, były początkiem kolejnej edycji "czwartków lekkoatletycznych".