« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Nakielski z medalami na mistrzostwach Europy

(fot. archiwum prywatne/Facebook)

Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego walczył we włoskim Riccione o medale mistrzostw Europy seniorów w ratownictwie wodnym. Hubertowi Nakielskiemu udało się wspólnie z kolegami z drużyny narodowej zdobyć dwa brązowe medale.


Ostrołęczanin zaprezentował się z dobrej strony na dystansie 50 metrów z przeszkodami. Konkurencję wygrały Węgry. Srebrne medale zawisły na szyjach Włochów, a brąz trafił do Polaków. Brąz drużyna narodowa zdobyła również w konkurencji holowaniu manekina.

Reklama

 

- Z pewnością o medale mistrzostw Europy w tym roku będzie bardzo trudno, bo po pierwsze stawka zawodników jest coraz mocniejsza, a po drugie Hubert Nakielski przeszedł do grona seniorów. Wierzę, że mimo to z imprezy nasi zawodnicy powrócą z medalowymi zdobyczami - mówił przed wyjazdem do Włoch trener Dariusz Małkowski.

 

Wiara w swoich podopiecznych, jak widać szyta była grubymi nićmi. Hubert Nakielski zadebiutował w rywalizacji seniorskiej i od razu zdobył dwa brązowe medale. Cel osiągnął z kolegami z reprezentacji. W kategorii junior startował inny zawodnik WOPR-OS Ostrołęka - Mateusz Adamowski. Utalentowany zawodnik zebrał niezwykle cenne doświadczenie na pływalni we Włoszech.


JBB

Na pewno podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego nie spoczną na laurach i zabiorą się ponownie do ciężkiej pracy. Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce reprezentowali nasz kraj na mistrzostwach Europy, w dniach 17-26 września, we włoskim Riccione.

Odsłon: 4866
Komentarzy: 0
07:20, 26.09.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo