« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Biegacze sprawdzili swoją kondycję (zdjęcia)

Mieszkańcy miasta i regionu wzięli udział w Teście Coopera. Uczestnicy biegnąc przez 12 minut na bieżni stadionu miejskiego przy ulicy Witosa sprawdzili swoją kondycję fizyczną. Pierwsza grupa biegaczy wystartowała punktualnie o godz. 10.00.


Test Coopera to próba wysiłkowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu pozwalająca ocenić aktualną kondycję fizyczną.

Reklama

 

W teście wzięło udział 126 osób. Najlepszym biegaczem okazał się Damian Świerdzewski, który przebiegł dystans 3805 metrów. Drugi został sklasyfikowany Filip Kiernozek (3260 m), a trzeci Bartłomiej Kulawik (3225 m). Wśród kobiet triumfowała Natalia Mróz (2870 m), która wyprzedziła Barbarę Wojnar (2865 m) i Karolinę Kośnik (2860 m). Biegacze pokonali łącznie 252 km.

 

Wszystkim uczestnikom testu wręczono certyfikaty z wynikiem testu oraz pamiątkowe numery startowe. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody, a zwycięzcy w kategoriach wiekowych dyplomy i upominki.

 

Impreza miała na celu sprawdzenie poziomu kondycji fizycznej, popularyzację biegu jako najprostszej i formy aktywności ruchowej.

 

Test Coopera odbył się w sobotę 28 września. Organizatorem wydarzenia był UKS Clan działający przy II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Ostrołęce.Zobacz zdjęcia:
Test Coopera na miejskim stadionie

Więcej zdjęć: Test Coopera na miejskim stadionie

Odsłon: 10003
Komentarzy: 0
07:19, 01.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dominik i Ola z życiówkami

Dominik i Ola z życiówkami

W środę przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki udali się do Białegostoku, by wystartować w Mitingu Łomżyńskim. Podopieczni Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza odnotowali bardzo dobre występy. Dwa z nich zakończyły się nowymi rekordami życiowymi.

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięli udział w 42. Memoriale im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Spisali się znakomicie. Aleksandra Dobkowska, Kornelia Szymczyk i Dominik Kowalczyk odnotowali nowe "życiówki". Dodatkowo z bardzo dobrej strony pokazała się Ewa Bartosik.

Lekkoatleci w Olecku

Lekkoatleci w Olecku

43-osobowa grupa zawodników prowadzonych przez Katarzynę i Konrada Szusterów przebywają na obozie sportowym w Olecku. Wszyscy szlifują formę przed nadchodzącym sezonem. Ekipa Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wraca do domów już w najbliższy czwartek.

Szlifują formę w Olecku

Szlifują formę w Olecku

Przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki od 15 do 25 lipca będą przebywać na obozie w Olecku. Pięcioro wielbicieli "królowej sportu" szlifują formę przed nadchodzącymi startami.

Pobiegnij ku pamięci Powstańców

Pobiegnij ku pamięci Powstańców

Już 23 sierpnia zapowiada się święto wszystkich wielbicieli przemierzania kilometrów. Właśnie w niedzielę odbędzie się I Kurpiowski Bieg ku pamięci Powstańców Warszawskich. Organizatorzy zapraszają na wielkie wydarzenie. Już dzisiaj zgłoszonych jest niemal 100 osób.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo