« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 6 grudnia 2019 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wychowanie fizyczne ze sztangistami (zdjęcia)

(fot. archiwum prywatne)

Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka przeprowadził w ostrołęckim Zespole Szkół Zawodowych nr 4 lekcję wychowania fizycznego dla klas pierwszych z zakresu uprawiania olimpijskiej dyscypliny sportowej tj. podnoszenie ciężarów.


Zgromadzona młodzież zapoznała się z zasadami poprawnego podnoszenia ciężarów zarówno w tej dyscyplinie, jak i w życiu codziennym.

Reklama

 

Wprowadzenia dokonał trener Władysław Niedźwiecki. Jak poprawnie dźwigać demonstrowali klubowi zawodnicy: 12-letnia Oliwia Janczewska - trenująca wielobój atletyczny, 17-letni Marcin Kulesza - uprawiający podnoszenie ciężarów i Justyna Niedzwiecka - sześciokrotna rekordzistka Polski w dwuboju olimpijskim w kategorii wiekowej Masters.
 
- Każdy uczestnik tej lekcji mógł dotknąć sztangi, sprawdzić swoje umiejętności techniczne w rwaniu i podrzucie, a także wykonując proste ćwiczenia przekonać się o mobilności ruchowej swojego organizmu - wyjaśnia Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.


Łubudu

Lekcja wychowania fizycznego z ostrołęckimi sztangistami UKS Atleta odbyła się, we wtorek 24 września, w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce.

 

Zobacz zdjęcia:
Wychowanie fizyczne ze sztangistami

Więcej zdjęć: Wychowanie fizyczne ze sztangistami

Odsłon: 2900
Komentarzy: 0
07:05, 02.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Jakub Borkowski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka, otrzymał specjalną nagrodę od prezydenta Łukasza Kulika. Wyróżnienie zostało przyznane, na wczorajszej sesji rady miasta, za zdobycie mistrzostwa Europy w trójboju siłowym.

Waszkiewicz siódmy w Pucharze Świata (wideo)

Waszkiewicz siódmy w Pucharze Świata (wideo)

Na wyspie Stanley Plaza w chińskim Hongkongu niesamowitą sportową przygodę przeżył Aleksander Waszkiewicz. Ostrołęczanin, jako mistrz Polski, reprezentował nasz kraj podczas Kai Tak Sports Initiative Street Workout World Cup 2019.

Janczewski z kwalifikacją na mistrzostwa Europy

Janczewski z kwalifikacją na mistrzostwa Europy

Karol Janczewski, prezes ostrołęckiego UKS Atleta, reprezentował Ostrołękę w Pucharze Polski Masters w Trzciance w województwie wielkopolskim. W zawodach wzięło udział czterdziestu czterech zawodników, tym sześć pań, od 30 do 75 roku życia.

Sportowe Andrzejki z Osiedlem Witosa

Sportowe Andrzejki z Osiedlem Witosa

Rada Osiedla Witosa i Park Wodny Aquarium zapraszają na Sportowe Andrzejki. Dla dzieci do lat 14 z terenu miasta Ostrołęki przygotowany został turniej szachowy, który zostanie rozegrany w kategorii do lat 8 i 12 oraz open.

Borkowski mistrzem Europy w trójboju siłowym!

Borkowski mistrzem Europy w trójboju siłowym!

Jakub Borkowski, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego i fanatyk podnoszenia ciężarów, wrócił z Pabianic ze złotym medalem. Ostrołęczanin okazał się najlepszy na mistrzostwach Europy federacji WPA w trójboju siłowym w kat. 20-23 lata w formule amator.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo