« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wychowanie fizyczne ze sztangistami (zdjęcia)

(fot. archiwum prywatne)

Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka przeprowadził w ostrołęckim Zespole Szkół Zawodowych nr 4 lekcję wychowania fizycznego dla klas pierwszych z zakresu uprawiania olimpijskiej dyscypliny sportowej tj. podnoszenie ciężarów.


Zgromadzona młodzież zapoznała się z zasadami poprawnego podnoszenia ciężarów zarówno w tej dyscyplinie, jak i w życiu codziennym.

Reklama

 

Wprowadzenia dokonał trener Władysław Niedźwiecki. Jak poprawnie dźwigać demonstrowali klubowi zawodnicy: 12-letnia Oliwia Janczewska - trenująca wielobój atletyczny, 17-letni Marcin Kulesza - uprawiający podnoszenie ciężarów i Justyna Niedzwiecka - sześciokrotna rekordzistka Polski w dwuboju olimpijskim w kategorii wiekowej Masters.
 
- Każdy uczestnik tej lekcji mógł dotknąć sztangi, sprawdzić swoje umiejętności techniczne w rwaniu i podrzucie, a także wykonując proste ćwiczenia przekonać się o mobilności ruchowej swojego organizmu - wyjaśnia Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.


Esprit

Lekcja wychowania fizycznego z ostrołęckimi sztangistami UKS Atleta odbyła się, we wtorek 24 września, w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce.

 

Zobacz zdjęcia:
Wychowanie fizyczne ze sztangistami

Więcej zdjęć: Wychowanie fizyczne ze sztangistami

Odsłon: 4101
Komentarzy: 0
07:05, 02.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Ostrołęczanie będą musieli jeszcze poczekać aż plaża miejska wypełni się unikalnymi przeszkodami Runmageddonu. Organizatorzy poinformowali nas, że event w Ostrołęce odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie sezonu, dokładna data nie jest jeszcze znana.

Poranny trening ostrołęczanina w 'Dzień dobry TVN' (wideo)

Poranny trening ostrołęczanina w "Dzień dobry TVN" (wideo)

Andrzej Gumkowski, emerytowany nauczyciel z Ostrołęki, codziennie ćwiczy w domu i ogrodzie. W czasie pandemii koronawirusa większość ludzi narzeka na brak ruchu, ostrołęczanin wykorzystuje tę okazję by poprawić swoją kondycję fizyczną.

Rekrutacja do klasy sportowej w 'dwójce'

Rekrutacja do klasy sportowej w "dwójce"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, jak co roku, prowadzi nabór do klasy czwartej sportowej z rozszerzeniem siatkówki dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców. Z powodu pandemii koronawirusa rekrutacja będzie odbywać się inaczej.

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Miejskie obiekty sportowe tj. orliki, boiska szkolne, korty ceglane przy ulicy Hallera, korty asfaltowe przy ulicy Witosa, boiska piłkarskie i stadion przy ulicy Witosa oraz boisko piłkarskie przy ulicy Partyzantów zostaną udostępnione od poniedziałku 18 maja br.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo