« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 6 grudnia 2019 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Atleta na mistrzostwach w Siedlcach (zdjęcia)

(fot. UKS Atleta Ostrołęka)

Podopieczni trenera Władysław Niedźwieckiego na siedleckich pomostach rywalizowali w międzywojewódzkim turnieju juniorów młodszych i mistrzostwach województwa mazowieckiego młodzików. W zawodach wzięło udział pięciu ostrołęckich sztangistów.


Rywalizację o prymat najlepszego młodzika rozpoczął Jakub Gryko w kategorii wagowej do 45 kg. Zawodnik ostrołęckiego klubu uzyskał w dwuboju 53 kg (25 kg w rwaniu i 28 kg w podrzucie). Osiągnięty rezultat dał mu drugie miejsce.

Reklama

 

W kategorii wagowej do 61 kg wystąpił Wiktor Wieremiejczyk, który zgromadził w dwuboju 89 kg (44 kg w rwaniu i 45 kg w podrzucie). Podopieczni trenera Władysław Niedźwieckiego stanął na najwyższym stopniu podium. Następnym ostrołęczaninem występującym wśród młodzików był Dawid Osowiecki. Sztangista wystartował w kategorii powyżej 89 kg. Wynik w dwuboju 74 kg (34+40) był najlepszym wynikiem i dał mu złoty medal.

 

Wśród juniorów młodszych startowali Marcin Kulesza i Krystian Łuba. Marcin wystąpił w kategorii wagowej do 96 kg i uzyskał w dwuboju 159 kg (74+85), co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca. W kategorii wagowej powyżej 102 kg, również udany start miał Krystian Łuba. Sztangista UKS Atleta Ostrołęka dźwignął w dwuboju 139 kg (59+80), kolejny raz poprawiając wszystkie swoje rekordy życiowe.

 

Poza klasyfikacją indywidualną prowadzona była klasyfikacja drużynowa na podstawie zajętych miejsc indywidualnie. Wśród młodzików ostrołęccy ciężarowcy znaleźli się na trzecim stopniu podium. Stopień wyżej stanęli ostrołęccy juniorzy młodsi ulegając tylko WLKS Siedlce, które zwyciężyło w obu grupach wiekowych.Zawody w podnoszeniu ciężarów dla młodzików i juniorów odbyły się, w sobotę 21 września, w Siedlcach.

 

Zobacz zdjęcia:
UKS Atleta na mistrzostwach w Siedlcach

Więcej zdjęć: UKS Atleta na mistrzostwach w Siedlcach

Odsłon: 2644
Komentarzy: 0
06:25, 03.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Jakub Borkowski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka, otrzymał specjalną nagrodę od prezydenta Łukasza Kulika. Wyróżnienie zostało przyznane, na wczorajszej sesji rady miasta, za zdobycie mistrzostwa Europy w trójboju siłowym.

Waszkiewicz siódmy w Pucharze Świata (wideo)

Waszkiewicz siódmy w Pucharze Świata (wideo)

Na wyspie Stanley Plaza w chińskim Hongkongu niesamowitą sportową przygodę przeżył Aleksander Waszkiewicz. Ostrołęczanin, jako mistrz Polski, reprezentował nasz kraj podczas Kai Tak Sports Initiative Street Workout World Cup 2019.

Janczewski z kwalifikacją na mistrzostwa Europy

Janczewski z kwalifikacją na mistrzostwa Europy

Karol Janczewski, prezes ostrołęckiego UKS Atleta, reprezentował Ostrołękę w Pucharze Polski Masters w Trzciance w województwie wielkopolskim. W zawodach wzięło udział czterdziestu czterech zawodników, tym sześć pań, od 30 do 75 roku życia.

Sportowe Andrzejki z Osiedlem Witosa

Sportowe Andrzejki z Osiedlem Witosa

Rada Osiedla Witosa i Park Wodny Aquarium zapraszają na Sportowe Andrzejki. Dla dzieci do lat 14 z terenu miasta Ostrołęki przygotowany został turniej szachowy, który zostanie rozegrany w kategorii do lat 8 i 12 oraz open.

Borkowski mistrzem Europy w trójboju siłowym!

Borkowski mistrzem Europy w trójboju siłowym!

Jakub Borkowski, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego i fanatyk podnoszenia ciężarów, wrócił z Pabianic ze złotym medalem. Ostrołęczanin okazał się najlepszy na mistrzostwach Europy federacji WPA w trójboju siłowym w kat. 20-23 lata w formule amator.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo