« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Atleta na mistrzostwach w Siedlcach (zdjęcia)

(fot. UKS Atleta Ostrołęka)

Podopieczni trenera Władysław Niedźwieckiego na siedleckich pomostach rywalizowali w międzywojewódzkim turnieju juniorów młodszych i mistrzostwach województwa mazowieckiego młodzików. W zawodach wzięło udział pięciu ostrołęckich sztangistów.


Rywalizację o prymat najlepszego młodzika rozpoczął Jakub Gryko w kategorii wagowej do 45 kg. Zawodnik ostrołęckiego klubu uzyskał w dwuboju 53 kg (25 kg w rwaniu i 28 kg w podrzucie). Osiągnięty rezultat dał mu drugie miejsce.

Reklama

 

W kategorii wagowej do 61 kg wystąpił Wiktor Wieremiejczyk, który zgromadził w dwuboju 89 kg (44 kg w rwaniu i 45 kg w podrzucie). Podopieczni trenera Władysław Niedźwieckiego stanął na najwyższym stopniu podium. Następnym ostrołęczaninem występującym wśród młodzików był Dawid Osowiecki. Sztangista wystartował w kategorii powyżej 89 kg. Wynik w dwuboju 74 kg (34+40) był najlepszym wynikiem i dał mu złoty medal.

 

Wśród juniorów młodszych startowali Marcin Kulesza i Krystian Łuba. Marcin wystąpił w kategorii wagowej do 96 kg i uzyskał w dwuboju 159 kg (74+85), co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca. W kategorii wagowej powyżej 102 kg, również udany start miał Krystian Łuba. Sztangista UKS Atleta Ostrołęka dźwignął w dwuboju 139 kg (59+80), kolejny raz poprawiając wszystkie swoje rekordy życiowe.

 

Poza klasyfikacją indywidualną prowadzona była klasyfikacja drużynowa na podstawie zajętych miejsc indywidualnie. Wśród młodzików ostrołęccy ciężarowcy znaleźli się na trzecim stopniu podium. Stopień wyżej stanęli ostrołęccy juniorzy młodsi ulegając tylko WLKS Siedlce, które zwyciężyło w obu grupach wiekowych.Zawody w podnoszeniu ciężarów dla młodzików i juniorów odbyły się, w sobotę 21 września, w Siedlcach.

 

Zobacz zdjęcia:
UKS Atleta na mistrzostwach w Siedlcach

Więcej zdjęć: UKS Atleta na mistrzostwach w Siedlcach

Odsłon: 3880
Komentarzy: 0
06:25, 03.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Ostrołęczanie będą musieli jeszcze poczekać aż plaża miejska wypełni się unikalnymi przeszkodami Runmageddonu. Organizatorzy poinformowali nas, że event w Ostrołęce odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie sezonu, dokładna data nie jest jeszcze znana.

Poranny trening ostrołęczanina w 'Dzień dobry TVN' (wideo)

Poranny trening ostrołęczanina w "Dzień dobry TVN" (wideo)

Andrzej Gumkowski, emerytowany nauczyciel z Ostrołęki, codziennie ćwiczy w domu i ogrodzie. W czasie pandemii koronawirusa większość ludzi narzeka na brak ruchu, ostrołęczanin wykorzystuje tę okazję by poprawić swoją kondycję fizyczną.

Rekrutacja do klasy sportowej w 'dwójce'

Rekrutacja do klasy sportowej w "dwójce"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, jak co roku, prowadzi nabór do klasy czwartej sportowej z rozszerzeniem siatkówki dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców. Z powodu pandemii koronawirusa rekrutacja będzie odbywać się inaczej.

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Miejskie obiekty sportowe tj. orliki, boiska szkolne, korty ceglane przy ulicy Hallera, korty asfaltowe przy ulicy Witosa, boiska piłkarskie i stadion przy ulicy Witosa oraz boisko piłkarskie przy ulicy Partyzantów zostaną udostępnione od poniedziałku 18 maja br.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo