« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 6 grudnia 2019 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Udany start ostrołęckich sztangistów (zdjęcia)

(fot. UKS Atleta Ostrołęka)

Sztangiści ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta zaliczyli kolejny udany start. Tym razem podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego rywalizowali w mistrzostwach województwa mazowieckiego dla ciężarowców urodzonych w latach 2001-2003.


UKS Atleta Ostrołęka w mistrzostwach Mazowsza reprezentowali Rafał Gnoza, Marcin Kulesza i Krystian Łuba.

Reklama

 

Po raz pierwszy, po wakacyjnej przerwie, na podeście zaprezentował się Rafał Gnoza. Sztangista z Pupkowizny (gm. Łyse) rywalizował w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego uzyskał w dwuboju 151 kg - 65 kg w rwaniu i 86 kg w podrzucie. Osiągnięty rezultat pozwolił mu na zajęcie piątego miejsca.

 

W kategorii wagowej do 96 kg wystąpił Marcin Kulesza. Ciężarowiec z Olszewa-Borek zgromadził w dwuboju 164 kg - 74 kg w rwaniu i 90 kg w podrzucie. Uzyskany wynik dał mu miejsce na najniższym stopniu podium.

 

Ostatnim reprezentantem ostrołęckiej Atlety był Krystian Łuba. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego w kategorii +109 kg osiągnął w dwuboju 142 kg - 60 kg w rwaniu i 82 kg w podrzucie. Osiągnięty rezultat dał mu drugie miejsce.

 

- Marcin wyrównał rekord życiowy w rwaniu, a w podrzucie poprawił swój rekord życiowy o 5 kilogramów i automatycznie ustanowił własny nowy rekord w dwuboju olimpijskim. Z kolei Krystian poprawił swój rekord życiowy w dwuboju o 3 kg - wyjaśnia Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.

 

W mistrzostwach liczono również punkty drużynowe, na podstawie zajętych miejsc indywidualnie. Kolejny raz najlepszą drużyną okazał się WLKS Siedlce. Ostrołęccy sztangiści z siedemnastoma punktami uplasowali się na siódmej pozycji, wśród dziesięciu biorących udział.


JBB

Mistrzostwa województwa mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów dla zawodników urodzonych w latach 2001-2003 odbyły się, w niedzielę 6 października, w Siedlcach.

 

Zobacz zdjęcia:
UKS Atleta Ostrołęka na mistrzostwach województwa mazowieckiego

Więcej zdjęć: UKS Atleta Ostrołęka na mistrzostwach województwa mazowieckiego

Odsłon: 4315
Komentarzy: 1
06:15, 09.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Jakub Borkowski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka, otrzymał specjalną nagrodę od prezydenta Łukasza Kulika. Wyróżnienie zostało przyznane, na wczorajszej sesji rady miasta, za zdobycie mistrzostwa Europy w trójboju siłowym.

Waszkiewicz siódmy w Pucharze Świata (wideo)

Waszkiewicz siódmy w Pucharze Świata (wideo)

Na wyspie Stanley Plaza w chińskim Hongkongu niesamowitą sportową przygodę przeżył Aleksander Waszkiewicz. Ostrołęczanin, jako mistrz Polski, reprezentował nasz kraj podczas Kai Tak Sports Initiative Street Workout World Cup 2019.

Janczewski z kwalifikacją na mistrzostwa Europy

Janczewski z kwalifikacją na mistrzostwa Europy

Karol Janczewski, prezes ostrołęckiego UKS Atleta, reprezentował Ostrołękę w Pucharze Polski Masters w Trzciance w województwie wielkopolskim. W zawodach wzięło udział czterdziestu czterech zawodników, tym sześć pań, od 30 do 75 roku życia.

Sportowe Andrzejki z Osiedlem Witosa

Sportowe Andrzejki z Osiedlem Witosa

Rada Osiedla Witosa i Park Wodny Aquarium zapraszają na Sportowe Andrzejki. Dla dzieci do lat 14 z terenu miasta Ostrołęki przygotowany został turniej szachowy, który zostanie rozegrany w kategorii do lat 8 i 12 oraz open.

Borkowski mistrzem Europy w trójboju siłowym!

Borkowski mistrzem Europy w trójboju siłowym!

Jakub Borkowski, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego i fanatyk podnoszenia ciężarów, wrócił z Pabianic ze złotym medalem. Ostrołęczanin okazał się najlepszy na mistrzostwach Europy federacji WPA w trójboju siłowym w kat. 20-23 lata w formule amator.

» Wasze komentarze

Sztangista @ 09:57, 09.10.2019r. IP: *.*.168.119

Pięknie

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo