« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Udany start ostrołęckich sztangistów (zdjęcia)

(fot. UKS Atleta Ostrołęka)

Sztangiści ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta zaliczyli kolejny udany start. Tym razem podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego rywalizowali w mistrzostwach województwa mazowieckiego dla ciężarowców urodzonych w latach 2001-2003.


UKS Atleta Ostrołęka w mistrzostwach Mazowsza reprezentowali Rafał Gnoza, Marcin Kulesza i Krystian Łuba.

Reklama

 

Po raz pierwszy, po wakacyjnej przerwie, na podeście zaprezentował się Rafał Gnoza. Sztangista z Pupkowizny (gm. Łyse) rywalizował w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego uzyskał w dwuboju 151 kg - 65 kg w rwaniu i 86 kg w podrzucie. Osiągnięty rezultat pozwolił mu na zajęcie piątego miejsca.

 

W kategorii wagowej do 96 kg wystąpił Marcin Kulesza. Ciężarowiec z Olszewa-Borek zgromadził w dwuboju 164 kg - 74 kg w rwaniu i 90 kg w podrzucie. Uzyskany wynik dał mu miejsce na najniższym stopniu podium.

 

Ostatnim reprezentantem ostrołęckiej Atlety był Krystian Łuba. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego w kategorii +109 kg osiągnął w dwuboju 142 kg - 60 kg w rwaniu i 82 kg w podrzucie. Osiągnięty rezultat dał mu drugie miejsce.

 

- Marcin wyrównał rekord życiowy w rwaniu, a w podrzucie poprawił swój rekord życiowy o 5 kilogramów i automatycznie ustanowił własny nowy rekord w dwuboju olimpijskim. Z kolei Krystian poprawił swój rekord życiowy w dwuboju o 3 kg - wyjaśnia Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.

 

W mistrzostwach liczono również punkty drużynowe, na podstawie zajętych miejsc indywidualnie. Kolejny raz najlepszą drużyną okazał się WLKS Siedlce. Ostrołęccy sztangiści z siedemnastoma punktami uplasowali się na siódmej pozycji, wśród dziesięciu biorących udział.


JBB

Mistrzostwa województwa mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów dla zawodników urodzonych w latach 2001-2003 odbyły się, w niedzielę 6 października, w Siedlcach.

 

Zobacz zdjęcia:
UKS Atleta Ostrołęka na mistrzostwach województwa mazowieckiego

Więcej zdjęć: UKS Atleta Ostrołęka na mistrzostwach województwa mazowieckiego

Odsłon: 5540
Komentarzy: 1
06:15, 09.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Ostrołęczanie będą musieli jeszcze poczekać aż plaża miejska wypełni się unikalnymi przeszkodami Runmageddonu. Organizatorzy poinformowali nas, że event w Ostrołęce odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie sezonu, dokładna data nie jest jeszcze znana.

Poranny trening ostrołęczanina w 'Dzień dobry TVN' (wideo)

Poranny trening ostrołęczanina w "Dzień dobry TVN" (wideo)

Andrzej Gumkowski, emerytowany nauczyciel z Ostrołęki, codziennie ćwiczy w domu i ogrodzie. W czasie pandemii koronawirusa większość ludzi narzeka na brak ruchu, ostrołęczanin wykorzystuje tę okazję by poprawić swoją kondycję fizyczną.

Rekrutacja do klasy sportowej w 'dwójce'

Rekrutacja do klasy sportowej w "dwójce"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, jak co roku, prowadzi nabór do klasy czwartej sportowej z rozszerzeniem siatkówki dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców. Z powodu pandemii koronawirusa rekrutacja będzie odbywać się inaczej.

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Miejskie obiekty sportowe tj. orliki, boiska szkolne, korty ceglane przy ulicy Hallera, korty asfaltowe przy ulicy Witosa, boiska piłkarskie i stadion przy ulicy Witosa oraz boisko piłkarskie przy ulicy Partyzantów zostaną udostępnione od poniedziałku 18 maja br.

» Wasze komentarze

Sztangista @ 09:57, 09.10.2019r. IP: *.*.168.119

Pięknie

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo