« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Udany start ostrołęckich sztangistów (zdjęcia)

(fot. UKS Atleta Ostrołęka)

Sztangiści ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta zaliczyli kolejny udany start. Tym razem podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego rywalizowali w mistrzostwach województwa mazowieckiego dla ciężarowców urodzonych w latach 2001-2003.


UKS Atleta Ostrołęka w mistrzostwach Mazowsza reprezentowali Rafał Gnoza, Marcin Kulesza i Krystian Łuba.

Reklama

 

Po raz pierwszy, po wakacyjnej przerwie, na podeście zaprezentował się Rafał Gnoza. Sztangista z Pupkowizny (gm. Łyse) rywalizował w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego uzyskał w dwuboju 151 kg - 65 kg w rwaniu i 86 kg w podrzucie. Osiągnięty rezultat pozwolił mu na zajęcie piątego miejsca.

 

W kategorii wagowej do 96 kg wystąpił Marcin Kulesza. Ciężarowiec z Olszewa-Borek zgromadził w dwuboju 164 kg - 74 kg w rwaniu i 90 kg w podrzucie. Uzyskany wynik dał mu miejsce na najniższym stopniu podium.

 

Ostatnim reprezentantem ostrołęckiej Atlety był Krystian Łuba. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego w kategorii +109 kg osiągnął w dwuboju 142 kg - 60 kg w rwaniu i 82 kg w podrzucie. Osiągnięty rezultat dał mu drugie miejsce.

 

- Marcin wyrównał rekord życiowy w rwaniu, a w podrzucie poprawił swój rekord życiowy o 5 kilogramów i automatycznie ustanowił własny nowy rekord w dwuboju olimpijskim. Z kolei Krystian poprawił swój rekord życiowy w dwuboju o 3 kg - wyjaśnia Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.

 

W mistrzostwach liczono również punkty drużynowe, na podstawie zajętych miejsc indywidualnie. Kolejny raz najlepszą drużyną okazał się WLKS Siedlce. Ostrołęccy sztangiści z siedemnastoma punktami uplasowali się na siódmej pozycji, wśród dziesięciu biorących udział.


Esprit

Mistrzostwa województwa mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów dla zawodników urodzonych w latach 2001-2003 odbyły się, w niedzielę 6 października, w Siedlcach.

 

Zobacz zdjęcia:
UKS Atleta Ostrołęka na mistrzostwach województwa mazowieckiego

Więcej zdjęć: UKS Atleta Ostrołęka na mistrzostwach województwa mazowieckiego

Odsłon: 6037
Komentarzy: 1
06:15, 09.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Lubisz kulę z dziurami na palce? Weź udział w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej. Pierwszy turniej odbędzie się 21 września, zaś zakończenie 30 października. Organizatorzy - Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w rywalizacja. Emocje są gwarantowane.

 

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

W XII Ultramaratonie Kolarskim "Bałtyk - Bieszczady Tour 2020 Jaza Non-Stop" wzięło udział dwóch przedstawicieli z naszego powiatu. Michał Ciecierski z Miastkowa oraz Zdzisław Piotrowski z Ostrołęki (KK24h). Przejechali 1008 kilometrów. Wystartowali z rampy promu Bielik w Świnoujściu, zaś meta miała miejsce w Zajeździe Caryńska w Ustrzykach Górnych. 

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Bardzo dobry start ma za sobą Justyna Niedzwiecka. Zawodniczka UKS Atleta Ostrołęka wywalczyła siódme miejsce podczas Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora w kategorii masters w podnoszeniu ciężarów. Jak znalazła się w świecie dźwigania? Jakie ma marzenia?

 

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w zawodach IBFF/WPF. W Siedlcach Aneta Bagińska-Gąska zwyciężyła w rywalizacji w kategorii figure fitness soft. 33-latka dostąpiła wielkiego zaszczytu, gdyż uzyskała powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata IBFF w Kulturystyce i Fitness 2020. Już 19 września wystartuje na Słowenii.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

 

» Wasze komentarze

Sztangista @ 09:57, 09.10.2019r. IP: *.*.168.119

Pięknie

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo