« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 18 stycznia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Udany start ostrołęckich sztangistów (zdjęcia)

(fot. UKS Atleta Ostrołęka)

Sztangiści ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta zaliczyli kolejny udany start. Tym razem podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego rywalizowali w mistrzostwach województwa mazowieckiego dla ciężarowców urodzonych w latach 2001-2003.


UKS Atleta Ostrołęka w mistrzostwach Mazowsza reprezentowali Rafał Gnoza, Marcin Kulesza i Krystian Łuba.

Reklama

 

Po raz pierwszy, po wakacyjnej przerwie, na podeście zaprezentował się Rafał Gnoza. Sztangista z Pupkowizny (gm. Łyse) rywalizował w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego uzyskał w dwuboju 151 kg - 65 kg w rwaniu i 86 kg w podrzucie. Osiągnięty rezultat pozwolił mu na zajęcie piątego miejsca.

 

W kategorii wagowej do 96 kg wystąpił Marcin Kulesza. Ciężarowiec z Olszewa-Borek zgromadził w dwuboju 164 kg - 74 kg w rwaniu i 90 kg w podrzucie. Uzyskany wynik dał mu miejsce na najniższym stopniu podium.

 

Ostatnim reprezentantem ostrołęckiej Atlety był Krystian Łuba. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego w kategorii +109 kg osiągnął w dwuboju 142 kg - 60 kg w rwaniu i 82 kg w podrzucie. Osiągnięty rezultat dał mu drugie miejsce.

 

- Marcin wyrównał rekord życiowy w rwaniu, a w podrzucie poprawił swój rekord życiowy o 5 kilogramów i automatycznie ustanowił własny nowy rekord w dwuboju olimpijskim. Z kolei Krystian poprawił swój rekord życiowy w dwuboju o 3 kg - wyjaśnia Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.

 

W mistrzostwach liczono również punkty drużynowe, na podstawie zajętych miejsc indywidualnie. Kolejny raz najlepszą drużyną okazał się WLKS Siedlce. Ostrołęccy sztangiści z siedemnastoma punktami uplasowali się na siódmej pozycji, wśród dziesięciu biorących udział.


Esprit

Mistrzostwa województwa mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów dla zawodników urodzonych w latach 2001-2003 odbyły się, w niedzielę 6 października, w Siedlcach.

 

Zobacz zdjęcia:
UKS Atleta Ostrołęka na mistrzostwach województwa mazowieckiego

Więcej zdjęć: UKS Atleta Ostrołęka na mistrzostwach województwa mazowieckiego

Odsłon: 4787
Komentarzy: 1
06:15, 09.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Taneczne i siłowe show dla Orkiestry (zdjęcia, wideo)

Taneczne i siłowe show dla Orkiestry (zdjęcia, wideo)

Podczas turnieju piłkarskiego "Gramy razem z Orkiestrą" zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć kilka pokazów. Na parkiecie wystąpili m.in. tancerki z ostrołęckiej Pasji i zawodnicy trenujący na co dzień w klubie Bee Hero - Sports Center.

Wydarzenia sportowe na stadionie i w hali podczas 28 finału WOŚP. Zobacz program

Wydarzenia sportowe na stadionie i w hali podczas 28 finału WOŚP. Zobacz program

Ostrołęka dołączy do wielu miast na całym świecie i zagra podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad setka wolontariuszy będzie kwestować w naszym mieście na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Nie zabraknie również wydarzeń sportowych.

Rusza Ostrołęcka Liga Badmintona. Chcesz zagrać?

Rusza Ostrołęcka Liga Badmintona. Chcesz zagrać?

Po raz pierwszy w naszym mieście zostanie rozegrany sezon ligowy dla amatorów badmintona. W ramach rozgrywek odbędzie się siedem rund w grach pojedynczych i podwójnych. Ostrołęcka Liga Badmintona odbywać się będzie w hali sportowej przy ulicy Jaracza.

Trwa nabór wniosków do programu 'Klub'. Do rozdysponowania jest 40 mln zł

Trwa nabór wniosków do programu "Klub". Do rozdysponowania jest 40 mln zł

Po raz kolejny Ministerstwo Sportu i Turystyki wesprze kluby sportowe z całego kraju. Budżet na ten cel wynosi 40 mln zł. W ramach wnioskowanego dofinansowania, uczestnikami zajęć oraz obozów sportowych mogą być wyłącznie dzieci lub młodzież do 18 roku życia.

Pokaz street workout dla WOŚP (wideo)

Pokaz street workout dla WOŚP (wideo)

Aleksander Waszkiewicz, Krystian Stefański i Piotr Prusaczyk podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprezentują pokaz swoich umiejętności. Wydarzenie będzie miało miejsce w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce.

» Wasze komentarze

Sztangista @ 09:57, 09.10.2019r. IP: *.*.168.119

Pięknie

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo