Środa, 20 listopada 2019 r., imieniny Anatola, Rafała, Edmunda

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Biegacz z Wydmin (pow. giżycki) nie dał szans rywalom w VII Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 roku. Bartłomiej Osior, w zawodach rozegranych w Susku Starych, 10-kilometrową trasę ukończył z czasem 32:55.93. Drugi na metę dobiegł Patryk Drężek.

Podium uzupełnił Jakub Ołowski. Najszybszym ostrołęczaninem na trasie był Bartłomiej Kulawik, który ukończył bieg z dziesiątym czasem - 36:59.34.

W gronie pań zwyciężyła Beata Osior. Mieszkanka miejscowości Wydminy dobiegła na metę z czasem 41:50.09. Na drugim stopniu podium stanęła Magdalena Parchowska z Gdańska, a trzecia trasę ukończyła Dorota Korzep-Czekalska z Białobieli - 42:52.35.

Wśród drużyn triumfowała Wioska Biegaczy. Kolejne miejsca zajęli Agro-Metal Ostrołęka, Biegamy dla Zdrowia, BBL Ostrołęka, Grygo Team, KB Jurund Szczytno, Starglass Team Ostrołęka, KS Arco Ławy, Biegusie, Dąbrowski Team, Reebok Run Crew Ostrołęka, Szura Team, Morsy Ostrołęka i Kurpiowskie Centrum Weterynaryjne.

W siódmej edycji biegu ku pamięci marynarzy i ułanów poległych w 1920 roku wzięło udział 231 biegaczy. Zawodnicy rywalizowali, w niedzielę 6 października, w Susku Starym. Zobacz wyniki.