Ważne punkty Narwi w Glinojecku

Niebiesko-czerwoni zapisali na swoim koncie niezwykle ważny komplet punktów. W dziesiątej odsłonie rozgrywek ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego pokonali, na wyjeździe, Kryształ Glinojeck 4:1.

Po dwie bramki dla "Dumy Kurpi" strzelili Przemysław Olesiński i Kamil Jastrzębski. Były to kolejno piętnaste i dziesiąte trafienia tych zawodników w tym sezonie.

Pierwsza bramka, w sobotnim starciu, była dziełem Przemysława Olesińskiego. Dobrym podaniem Kamila Jastrzębskiego obsłużył Kamil Gontarz, a skrzydłowy ostrołęckiej Narwi dograł w pole karne do Olesińskiego, który z bliska skierował piłkę do bramki. W 23 minucie było już 2:0. Ponownie Kamil Gontarz podał do Kamila Jastrzębskiego, ten ze skrzydła zszedł do środka pola i uderzył z szesnastego metra nie do obrony. Przed przerwą Narew jeszcze podwyższyła wynik. Mariusz Marczak oddał strzał z dystansu, bramkarz wypluł piłkę przed siebie, a Przemysław Olesiński, zachował się jak prawdziwy lis pola karnego, dopadł futbolówkę i umieścił ją w siatce.

Po zmianie stron Narew grała bardziej zachowawczo. Na pochwałę zasługuje tu postawa środka pola i formacji defensywnej, która przecinała większość podań drużyny z Glinojecka. Goście zdobyli jednak honorową bramkę w 65 minucie. Autorem jej został Krzysztof Kopciński. Ostateczne słowo należało jednak do "Dumy Kurpi". Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kamil Gontarz ponownie posłał piłkę na skrzydło do Kamila Jastrzębskiego, który dokończył dzieła kierując piłkę do bramki strzeżonej przez Dawida Pielacha.

Narew miała więcej sytuacji, ale zabrakło trochę szczęścia. Kamil Gontarz po dośrodkowaniu Kamila Jastrzębskiego trafił w poprzeczkę, a Mateusz Pełtak po dograniu Mariusza Marczaka uderzył w słupek. Dogodne sytuacje na podwyższenie swojego dorobku strzeleckiego miał również Przemysław Olesiński, jednak zabrakło zimnej krwi. Ostatecznie podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego pokonali silnego rywala 4:1.

W kolejnym meczu ostrołęcka Narew skonfrontuje się na stadionie przy ulicy Partyzantów z Mazowszem Jednorożec. Mecz został zaplanowany na sobotę 19 października o godz. 15.00.

Kryształ Glinojeck - Narew Ostrołęka 1:4 (0:3)

Bramki: Kopciński 65. - Olesiński 13. 36. Jastrzębski 23. 83.

Narew: Woźniak - Dworecki (73. Popieniek), Pełtak, Cendrowski (86. Skarzyński), Skorupka - Jastrzębski (88. Kuzia), Gontarz, Marczak, Karwowski (58. Sowa), Cychol (46. Sobotka) - Olesiński