« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 6 grudnia 2019 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Squatina z rekordami i medalami w Warszawie

(fot. KS OSP Squatina Ostrołęka)

Dobry występ po wakacyjnej przerwie odnotowała ostrołęcka Squatina. Podczas pierwszego weekendu października pływacy klubu z Ostrołęki wzięli udział w czwartej edycji pływackiego festiwalu sprinterskiego na 50-metrowej pływalni Warszawianki.


W silnie obsadzonych zawodach, w których wystartowało ponad 700 zawodników z pięćdziesięciu klubów z Polski i dwóch z zagranicy, ostrołęccy pływacy zgarnęli trzy medale - złoty, srebrny i brązowy. Ośmioosobowa drużyna Squatiny na czternaście startów poprawiła trzynaście rekordów życiowych.

Reklama

 

Kapitalnie zaprezentował się 13-letni Kamil Szporak. Ostrołęczanin zdobył złoty medal ustanawiając nowy rekord mityngu na 50 metrów stylem klasycznym. Wynikiem 33,73 s wskoczył na drugie miejsce w kraju na pływalni olimpijskiej.

 

Srebrny medal zdobyła Maja Barańska. 50-metrowy basen stylem klasycznym przepłynęła w czasie 41,43 sekund. Obecnie jest to piąty czas w Polsce w 2019 wśród 11-letnich dziewcząt. Brąz padł łupem Pauliny Bieżuńskiej. Zawodniczka ostrołęckiej Squatiny z czasem 45,45 s na 50 metrów stylem klasycznym zajmuje szóstą lokatę w kraju w bieżącym roku wśród 10-latek.


Pozostali zawodnicy zaprezentowali się również bardzo dobrze, ustanawiając nowe rekordy życiowe na długiej pływalni. Klub reprezentowali również: Blanka Mulewska, Kornelia Rusiłowicz, Oliwia Charewicz, Tosia Szczubełek, Mateusz Jankowski.- Pomimo trudnych warunków treningowych nasi pływacy robią postępy i godnie reprezentują Ostrołękę na ogólnopolskiej arenie pływackiej - informuje Klub Sportowy Ostrołęckiego Stowarzyszenia Pływackiego Squatina Ostrołęka.

Odsłon: 4451
Komentarzy: 8
06:20, 15.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym z dobrymi startami WOPR-OS (zdjęcia)

Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym z dobrymi startami WOPR-OS (zdjęcia)

Po raz kolejny rewelacyjne starty odnotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka, którzy podczas dziesiątej edycji zimowych mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym zdobyli czternaście medali, w tym: cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych.

Trzynaście medali WOPR-OS w Gdańsku (zdjęcia)

Trzynaście medali WOPR-OS w Gdańsku (zdjęcia)

Kolejny udany start odnotowali zawodnicy ostrołęckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W finałowej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego zdobyli trzynaście medali - 7 złotych i 6 srebrnych.

Worek medali Squatiny w czterech startach. Niesamowity Kamil Szporak

Worek medali Squatiny w czterech startach. Niesamowity Kamil Szporak

Pływacy ostrołęckiej Squatiny mają za sobą udane starty w Warszawie, Mławie, Giżycku i Ostrołęce. W sumie młodzi zawodnicy zdobyli 43 medale i ustanowili wiele wartościowych rezultatów. Najlepiej spośród wszystkich pływaków wypadł Kamil Szporak.

Rywalizacja utalentowanych pływaków na ostrołęckim basenie (zdjęcia)

Rywalizacja utalentowanych pływaków na ostrołęckim basenie (zdjęcia)

Ósma edycja otwartych mistrzostw Ostrołęki w pływaniu przeszła do historii. Ponad dwustu utalentowanych zawodników z siedemnastu klubów rywalizowało na ostrołęckim basenie o medale. Wśród nich z dobrej strony zaprezentowali się również ostrołęccy pływacy.

Przed nami pływackie mistrzostwa Ostrołęki

Przed nami pływackie mistrzostwa Ostrołęki

Po raz ósmy UKS Piątka Ostrołęka zaprasza do rywalizacji w otwartych pływackich mistrzostwach miasta. W zmaganiach weźmie wielu młodych adeptów pływania z kilkunastu klubów z różnych miejscowości. Wśród nich nie zabraknie reprezentantów Ostrołęki.

» Wasze komentarze

ja @ 13:53, 15.10.2019r. IP: *.*.22.26

Gratulacje dla wszystkich, Squatina trzyma poziom!!

Xxx @ 23:08, 15.10.2019r. IP: *

Chyba przekrecili nazwisko srebrnej medalistki... :( brawo Maju :)

Gość @ 07:29, 16.10.2019r. IP: *.*.90.39

Super

Gość @ 07:30, 16.10.2019r. IP: *.*.90.39

Super

Fan @ 14:37, 16.10.2019r. IP: *.*.24.193

Wielkie Gratulacje SQUATINA, super wyniki, świetne lokaty..... tak trzymać... ps. przydałby się dodatkowy tor treningowy dla Mistrzów

kibic @ 16:43, 16.10.2019r. IP: *.*.251.150

Brawo dla wszystkich utalentowanych pływaków!

Gość @ 20:07, 16.10.2019r. IP: *

Przestańcie utrudniać w zajęciach klubowi Squatina !!!

Darek @ 15:17, 17.10.2019r. IP: *.*.156.38

Wszystkiego najlepszego dla Majki, która jest świetną trenerką. Sam brałem udział w jej zajęciach i sporo poprawiły w mojej technice pływania.
Dziękuję

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo