« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Atleta na zawodach w Nidzicy (zdjęcia)

(fot. UKS Atleta Ostrołęka)

Ciężarowcy UKS Atleta Ostrołęka wraz z trenerem Władysławem Niedźwieckim rywalizowali na zawodach w Nidzicy. W turnieju uczestniczyło 17 klubów, w tym blisko 100 zawodników z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowacji.


W jedenastej edycji międzynarodowego turnieju w podnoszeniu ciężarów w Nidzicy ostrołęcki klub reprezentowali Wiktor Wieremiejczyk, Marcin Kulesza, Krystian Łuba i Dominik Kulesza.

Reklama

 

14-letni Wiktor wyrwał 35 kg i podrzucił 50 kg, co dało mu w dwuboju 85 kg. Młody zawodnik ustanowił tym samym trzy rekordy życiowe i zajął 28 miejsce. Był to jednocześnie ostatni sprawdzian dla sztangisty przed mistrzostwami Polski, które za dwa tygodnie odbędą się w Ciechanowie. W kolejnej grupie dobrze spisał się Marcin Kulesza, który w dwuboju uzyskał 173 kg - 78 kg w rwaniu i 95 kg w podrzucie, co dało mu ostatecznie 20 pozycję. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego po raz kolejny poprawił swoje rekordy życiowe. Start Krystiana Łuby również można uznać za udany. Zawodnik Atlety wyrwał 62 kg i porzucił 80 kg. Osiągnięty rezultat w dwuboju - 142 kg pozwolił mu zająć ostatecznie 23 lokatę. W najstarszej grupie zaprezentował się w będący w fazie roztrenowania Dominik Kulesza, który zgromadził w dwuboju 221 kg - 95 kg w rwaniu i 126 kg w podrzucie. Doświadczony zawodnik zdobył dla ostrołęckiej drużyny najwięcej punktów zajmując 11 miejsce.

 

Drużynowo zwyciężyli gospodarze z Nidzicy wyprzedzając m.in. CWZS Zawisza Bydgoszcz. UKS Atleta Ostrołęka zdobyła 837,7 punktów i uplasowała się na piętnastej pozycji.


JBB

XI Międzynarodowe Zawody Podnoszenia Ciężarów w Nidzicy odbyły się w dniach 11-12 października.

 

Zobacz zdjęcia:
Sztangiści UKS Atleta na zawodach w Nidzicy

Więcej zdjęć: Sztangiści UKS Atleta na zawodach w Nidzicy

Odsłon: 6440
Komentarzy: 2
07:06, 16.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Miasto Ostrołęka odmraża kolejne obiekty sportowe. Od poniedziałku 1 czerwca udostępnione zostaną hale sportowe. Możliwość korzystania będzie ograniczona do uprzednio zgłoszonych zajęć prowadzonych przez kluby, stowarzyszenia i grupy zorganizowane.

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Rząd wyraził zgodę na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Oznacza to, że zielone światło na dokończenie rozgrywek będą miały np. kluby piłkarskie z niższych lig.

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Po walce z chorobą nowotworową ośrodkowego układu nerwowego zmarł dziś Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem myszynieckiego Bartnika, od długiego czasu walczył z chorobą. Operowano go kilkukrotnie, nowotwór okazał się jednak nie do pokonania.

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Polski piłkarz ukraińskiego pochodzenia był gościem Sebastiana Staszewskiego w programie "Po Gwizdku". Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok i zdążył już zadebiutować w reprezentacji Polski. Najnowszy odcinek jest już dostępny w sieci.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

» Wasze komentarze

Sztangista @ 10:57, 16.10.2019r. IP: *.*.168.119

Może w końcu wrócą ostrołęckie ciężary.

Roret @ 23:09, 16.10.2019r. IP: *.*.39.194

Wrocily ale nie do tego poziomu co kiedys

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo