« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Atleta na zawodach w Nidzicy (zdjęcia)

(fot. UKS Atleta Ostrołęka)

Ciężarowcy UKS Atleta Ostrołęka wraz z trenerem Władysławem Niedźwieckim rywalizowali na zawodach w Nidzicy. W turnieju uczestniczyło 17 klubów, w tym blisko 100 zawodników z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowacji.


W jedenastej edycji międzynarodowego turnieju w podnoszeniu ciężarów w Nidzicy ostrołęcki klub reprezentowali Wiktor Wieremiejczyk, Marcin Kulesza, Krystian Łuba i Dominik Kulesza.

Reklama

 

14-letni Wiktor wyrwał 35 kg i podrzucił 50 kg, co dało mu w dwuboju 85 kg. Młody zawodnik ustanowił tym samym trzy rekordy życiowe i zajął 28 miejsce. Był to jednocześnie ostatni sprawdzian dla sztangisty przed mistrzostwami Polski, które za dwa tygodnie odbędą się w Ciechanowie. W kolejnej grupie dobrze spisał się Marcin Kulesza, który w dwuboju uzyskał 173 kg - 78 kg w rwaniu i 95 kg w podrzucie, co dało mu ostatecznie 20 pozycję. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego po raz kolejny poprawił swoje rekordy życiowe. Start Krystiana Łuby również można uznać za udany. Zawodnik Atlety wyrwał 62 kg i porzucił 80 kg. Osiągnięty rezultat w dwuboju - 142 kg pozwolił mu zająć ostatecznie 23 lokatę. W najstarszej grupie zaprezentował się w będący w fazie roztrenowania Dominik Kulesza, który zgromadził w dwuboju 221 kg - 95 kg w rwaniu i 126 kg w podrzucie. Doświadczony zawodnik zdobył dla ostrołęckiej drużyny najwięcej punktów zajmując 11 miejsce.

 

Drużynowo zwyciężyli gospodarze z Nidzicy wyprzedzając m.in. CWZS Zawisza Bydgoszcz. UKS Atleta Ostrołęka zdobyła 837,7 punktów i uplasowała się na piętnastej pozycji.


Esprit

XI Międzynarodowe Zawody Podnoszenia Ciężarów w Nidzicy odbyły się w dniach 11-12 października.

 

Zobacz zdjęcia:
Sztangiści UKS Atleta na zawodach w Nidzicy

Więcej zdjęć: Sztangiści UKS Atleta na zawodach w Nidzicy

Odsłon: 5965
Komentarzy: 2
07:06, 16.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ferie z wielobojem atletycznym w Obierwi (zdjęcia)

Ferie z wielobojem atletycznym w Obierwi (zdjęcia)

Aktywne ferie ze Stowarzyszeniem "Projekt Radomir" to kolejne sportowe zmagania. W hali sportowej w Obierwi rywalizowano tym razem w wieloboju atletycznym. Do zawodów zgłosiło się trzydziestu młodych zawodników z Obierwi, Aleksandrowa, Chudka, Kadzidła i Ostrołęki.

Aktywne ferie w Obierwi (zdjęcia)

Aktywne ferie w Obierwi (zdjęcia)

Sześć drużyn wzięło udział w halowym turnieju piłki nożnej dla dzieci z roczników 2008 i młodszych w hali sportowej w Obierwi. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym i po rozegraniu wszystkich spotkań najlepsza okazała się drużyna Giganci Wydmusy.

Drugi tydzień ferii na ostrołęckich obiektach sportowych. Poznaj harmonogram (zdjęcia)

Drugi tydzień ferii na ostrołęckich obiektach sportowych. Poznaj harmonogram (zdjęcia)

W drugim tygodniu ferii zimowych młodzi mieszkańcy miasta będą mogli ponownie skorzystać m.in. z obiektów sportowych Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Zaplanowano wiele ciekawych zajęć.

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Stowarzyszenie Projekt Radomir wspólnie ze Szkołą Podstawową w Obierwi zapraszają na wydarzenia w hali sportowej. Były aktywne wakacje, jest Klub Aktywnych Dzieciaków, więc i ferie zimowe będą aktywne. Zaplanowano turniej piłki nożnej i wielobój atletyczny.

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Dziś na całym Mazowszu rozpoczęły się ferie zimowe. Dla uczniów przygotowano obiekty sportowe i szereg zajęć, z których można korzystać bezpłatnie. Wszyscy chętni mogą spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach. Poznaj harmonogram zajęć na najbliższy tydzień.

» Wasze komentarze

Sztangista @ 10:57, 16.10.2019r. IP: *.*.168.119

Może w końcu wrócą ostrołęckie ciężary.

Roret @ 23:09, 16.10.2019r. IP: *.*.39.194

Wrocily ale nie do tego poziomu co kiedys

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo