Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Trójka wygrywa w Białymstoku z Bestiosem

UMKS Trójka Ostrołęka wrócił z wyjazdowego meczu z kompletem punktów. Podopieczni trenera Rafała Niećki zaprezentowali się w starciu z Bestiosem Białystok z dobrej strony i pewnie pokonali rywala ośmioma bramkami. Na boisku brylował Artur Kraszewski.

Od początku sobotniego meczu ostrołęccy szczypiorniści narzucili swój styl gry i pokazali kto tego dnia będzie rządził na parkiecie.

Już po pięciu minutach podopieczni trenera Rafała Niećki prowadzili trzema bramkami - 4:1 i kontrolowali przebieg spotkania. Bestios złapał kontakt w 20 minucie konfrontacji, kiedy to Trójka roztrwoniła przewagę do zaledwie jednego punktu - 9:8. Ostatnie minuty pierwszej połowy były jednak znów pod dyktando szczypiornistów z Ostrołęki i ostatecznie Trójka wygrała tę część spotkania 13:10.

Po zmianie stron UMKS stopniowo powiększał przewagę. Duża w tym zasługa trójki zawodników - Artura Kraszewskiego, Michała Deptuły i Patryka Obidzińskiego, którzy byli tego dnia w wyśmienitej dyspozycji. Ostatecznie Trójka pokonała niżej notowanego rywala 34:26 i awansowała na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

W następnym starciu UMKS Trójka Ostrołęka zmierzy się z drugą siłą II ligi mężczyzn w grupie III B - UKS Olimpia Biała Podlaska. Mecz został zaplanowany na sobotę 26 października o godz. 15.00. Zapraszamy już dziś na to spotkanie do hali sportowej przy ulicy Blachnickiego.

Bestios Białystok - UMKS Trójka Ostrołęka 26:34 (10:13)

Trójka: Dworak, Frąckiewicz, Prekiel - Deptuła 10, Gąska, Kardaś 2, Kosiński 3, Kraszewski 12, Kuliś, Lesiński, Niećko 1, Obidziński 6, Pachucki, Świerżewski, Wojdyna