« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 21 listopada 2019 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Atleta na wieloboju w Siedlcach (zdjęcia)

(fot. archiwum klubu)

Siedem dziewcząt i pięciu chłopców z Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka walczyło o prymat najlepszych w drugiej rundzie wieloboju atletycznego województwa mazowieckiego pn. "Szukamy młodych talentów". Rywalizacja przebiegała w Siedlcach.


W zawodach wystartowało pięć mazowieckich klubów prowadzących dwubój olimpijski. Rywalizowali zawodnicy z Siedlec, Otwocka, Ciechanowa, Warszawy i Ostrołęki.

Reklama

 

Wielobój rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych 8-10 lat i 11-13 lat dla dziewcząt i chłopców. W skład wieloboju wchodziły cztery konkurencje sportowe - bieg wahadłowy 4 x 10 metrów, trójskok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską za głowę i podrzut sztangi na technikę.

 

W młodszej kategorii wiekowej wśród chłopców nie miał sobie równych Kacper Mróz z UKS Atleta Ostrołęka. Zawodnik uczęszczający do szkoły w Obierwi zgromadził 287 punktów i wyprzedził drugiego Mateusza Fertykowskiego (WLKS Siedlce) - 275 punktów. Podium uzupełnił Dawid Bardczak (Mazovia Ciechanów) z 251 pkt na koncie. W tej kategorii spośród dziewcząt triumfowała Agata Strzelczyk (Impuls Warszawa).

 

W kategorii wiekowej 11-13 lat wśród dziewcząt najlepsza okazała się Marcelina Świerkocka - 321 pkt, która wyprzedziła swoją koleżankę z Mazovii Ciechanów Karolinę Gugałę - 281 pkt. Trzecie miejsce zajęła ostrołęczanka Gabriela Zapust, która zgromadziła 278 punktów. Zwycięzcą tej grupy wiekowej wśród chłopców został Maciej Ostas. Zawodnik Startu Otwock zdobył 347 punktów i swojego kolegę z drużyny Franciszka Kudlickiego wyprzedził o 16 punktów. Tuż za nimi uplasował się reprezentant UKS Atleta Ostrołęka - Jakub Gryko, który zgromadził 290 punktów.

 

W klasyfikacji drużynowej nie mieli sobie równych młodzi zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego zgromadzili 120 punktów. Drugie miejsca zajęli siedlczanie, a trzecie wywalczyli reprezentanci Otwocka.


JBB

Druga runda wieloboju atletycznego województwa mazowieckiego odbyła się, w niedzielę 20 października, w Siedlcach.

 

Zobacz zdjęcia:
Młodzi zawodnicy UKS Atleta na wieloboju w Siedlcach

Więcej zdjęć: Młodzi zawodnicy UKS Atleta na wieloboju w Siedlcach

Odsłon: 4032
Komentarzy: 0
06:05, 22.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Halowe granie w Obierwi (zdjęcia)

Halowe granie w Obierwi (zdjęcia)

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Obierwi w minioną niedzielę odbyła się trzecia edycja imprezy sportowej pn. "Jesienna Halówka 2019". Organizatorzy zaprosili do rywalizacji kobiety i mężczyzn. Panie grały w siatkówkę, a panowie w piłkę nożną.

Zawodnicy UKS Atleta na zawodach w Grajewie

Zawodnicy UKS Atleta na zawodach w Grajewie

Trzech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta rywalizowało w Grajewie w otwartych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Najlepiej zaprezentował się Jakub Borkowski, który w martwym ciągu dźwignął 250 kg i zajął drugie miejsce.

'Jesienna Halówka 2019'. Zawody piłki nożnej dla panów i siatkowej dla pań. Zapisz się

"Jesienna Halówka 2019". Zawody piłki nożnej dla panów i siatkowej dla pań. Zapisz się

W najbliższą niedzielę odbędą się zawody piłki nożnej dla panów i siatkowej dla pań. Wszystko to w ramach "Jesiennej Halówki 2019". Wydarzenie zostało zaplanowane w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Obierwi. Chcesz wziąć udział?

Niepodległościowe zawody na strzelnicy (zdjęcia)

Niepodległościowe zawody na strzelnicy (zdjęcia)

Klub Strzelectwa Sportowego Obrońca upamiętnił odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku. W dniach 10-11 listopada na strzelnicy w Troszynie odbył się "Turniej Niepodległości". Rywalizacja przebiegała w sześciu konkurencjach.

Zmarł były piłkarz ostrołęckiej Narwi

Zmarł były piłkarz ostrołęckiej Narwi

Pod koniec września do wieczności odszedł Edward Długokęcki, były zawodnik ostrołęckiej Narwi. Świętej pamięci piłkarz zmarł, w środę 25 września, w Kanadzie. Ostatnia droga byłego bramkarza niebiesko-czerwonych odbędzie się w sobotę 9 listopada.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo