« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Atleta na wieloboju w Siedlcach (zdjęcia)

(fot. archiwum klubu)

Siedem dziewcząt i pięciu chłopców z Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka walczyło o prymat najlepszych w drugiej rundzie wieloboju atletycznego województwa mazowieckiego pn. "Szukamy młodych talentów". Rywalizacja przebiegała w Siedlcach.


W zawodach wystartowało pięć mazowieckich klubów prowadzących dwubój olimpijski. Rywalizowali zawodnicy z Siedlec, Otwocka, Ciechanowa, Warszawy i Ostrołęki.

Reklama

 

Wielobój rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych 8-10 lat i 11-13 lat dla dziewcząt i chłopców. W skład wieloboju wchodziły cztery konkurencje sportowe - bieg wahadłowy 4 x 10 metrów, trójskok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską za głowę i podrzut sztangi na technikę.

 

W młodszej kategorii wiekowej wśród chłopców nie miał sobie równych Kacper Mróz z UKS Atleta Ostrołęka. Zawodnik uczęszczający do szkoły w Obierwi zgromadził 287 punktów i wyprzedził drugiego Mateusza Fertykowskiego (WLKS Siedlce) - 275 punktów. Podium uzupełnił Dawid Bardczak (Mazovia Ciechanów) z 251 pkt na koncie. W tej kategorii spośród dziewcząt triumfowała Agata Strzelczyk (Impuls Warszawa).

 

W kategorii wiekowej 11-13 lat wśród dziewcząt najlepsza okazała się Marcelina Świerkocka - 321 pkt, która wyprzedziła swoją koleżankę z Mazovii Ciechanów Karolinę Gugałę - 281 pkt. Trzecie miejsce zajęła ostrołęczanka Gabriela Zapust, która zgromadziła 278 punktów. Zwycięzcą tej grupy wiekowej wśród chłopców został Maciej Ostas. Zawodnik Startu Otwock zdobył 347 punktów i swojego kolegę z drużyny Franciszka Kudlickiego wyprzedził o 16 punktów. Tuż za nimi uplasował się reprezentant UKS Atleta Ostrołęka - Jakub Gryko, który zgromadził 290 punktów.

 

W klasyfikacji drużynowej nie mieli sobie równych młodzi zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego zgromadzili 120 punktów. Drugie miejsca zajęli siedlczanie, a trzecie wywalczyli reprezentanci Otwocka.Druga runda wieloboju atletycznego województwa mazowieckiego odbyła się, w niedzielę 20 października, w Siedlcach.

 

Zobacz zdjęcia:
Młodzi zawodnicy UKS Atleta na wieloboju w Siedlcach

Więcej zdjęć: Młodzi zawodnicy UKS Atleta na wieloboju w Siedlcach

Odsłon: 5575
Komentarzy: 0
06:05, 22.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Miasto Ostrołęka odmraża kolejne obiekty sportowe. Od poniedziałku 1 czerwca udostępnione zostaną hale sportowe. Możliwość korzystania będzie ograniczona do uprzednio zgłoszonych zajęć prowadzonych przez kluby, stowarzyszenia i grupy zorganizowane.

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Rząd wyraził zgodę na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Oznacza to, że zielone światło na dokończenie rozgrywek będą miały np. kluby piłkarskie z niższych lig.

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Po walce z chorobą nowotworową ośrodkowego układu nerwowego zmarł dziś Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem myszynieckiego Bartnika, od długiego czasu walczył z chorobą. Operowano go kilkukrotnie, nowotwór okazał się jednak nie do pokonania.

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Polski piłkarz ukraińskiego pochodzenia był gościem Sebastiana Staszewskiego w programie "Po Gwizdku". Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok i zdążył już zadebiutować w reprezentacji Polski. Najnowszy odcinek jest już dostępny w sieci.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo