« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Atleta na wieloboju w Siedlcach (zdjęcia)

(fot. archiwum klubu)

Siedem dziewcząt i pięciu chłopców z Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka walczyło o prymat najlepszych w drugiej rundzie wieloboju atletycznego województwa mazowieckiego pn. "Szukamy młodych talentów". Rywalizacja przebiegała w Siedlcach.


W zawodach wystartowało pięć mazowieckich klubów prowadzących dwubój olimpijski. Rywalizowali zawodnicy z Siedlec, Otwocka, Ciechanowa, Warszawy i Ostrołęki.

Reklama

 

Wielobój rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych 8-10 lat i 11-13 lat dla dziewcząt i chłopców. W skład wieloboju wchodziły cztery konkurencje sportowe - bieg wahadłowy 4 x 10 metrów, trójskok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską za głowę i podrzut sztangi na technikę.

 

W młodszej kategorii wiekowej wśród chłopców nie miał sobie równych Kacper Mróz z UKS Atleta Ostrołęka. Zawodnik uczęszczający do szkoły w Obierwi zgromadził 287 punktów i wyprzedził drugiego Mateusza Fertykowskiego (WLKS Siedlce) - 275 punktów. Podium uzupełnił Dawid Bardczak (Mazovia Ciechanów) z 251 pkt na koncie. W tej kategorii spośród dziewcząt triumfowała Agata Strzelczyk (Impuls Warszawa).

 

W kategorii wiekowej 11-13 lat wśród dziewcząt najlepsza okazała się Marcelina Świerkocka - 321 pkt, która wyprzedziła swoją koleżankę z Mazovii Ciechanów Karolinę Gugałę - 281 pkt. Trzecie miejsce zajęła ostrołęczanka Gabriela Zapust, która zgromadziła 278 punktów. Zwycięzcą tej grupy wiekowej wśród chłopców został Maciej Ostas. Zawodnik Startu Otwock zdobył 347 punktów i swojego kolegę z drużyny Franciszka Kudlickiego wyprzedził o 16 punktów. Tuż za nimi uplasował się reprezentant UKS Atleta Ostrołęka - Jakub Gryko, który zgromadził 290 punktów.

 

W klasyfikacji drużynowej nie mieli sobie równych młodzi zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego zgromadzili 120 punktów. Drugie miejsca zajęli siedlczanie, a trzecie wywalczyli reprezentanci Otwocka.Druga runda wieloboju atletycznego województwa mazowieckiego odbyła się, w niedzielę 20 października, w Siedlcach.

 

Zobacz zdjęcia:
Młodzi zawodnicy UKS Atleta na wieloboju w Siedlcach

Więcej zdjęć: Młodzi zawodnicy UKS Atleta na wieloboju w Siedlcach

Odsłon: 5057
Komentarzy: 0
06:05, 22.10.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ferie z wielobojem atletycznym w Obierwi (zdjęcia)

Ferie z wielobojem atletycznym w Obierwi (zdjęcia)

Aktywne ferie ze Stowarzyszeniem "Projekt Radomir" to kolejne sportowe zmagania. W hali sportowej w Obierwi rywalizowano tym razem w wieloboju atletycznym. Do zawodów zgłosiło się trzydziestu młodych zawodników z Obierwi, Aleksandrowa, Chudka, Kadzidła i Ostrołęki.

Aktywne ferie w Obierwi (zdjęcia)

Aktywne ferie w Obierwi (zdjęcia)

Sześć drużyn wzięło udział w halowym turnieju piłki nożnej dla dzieci z roczników 2008 i młodszych w hali sportowej w Obierwi. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym i po rozegraniu wszystkich spotkań najlepsza okazała się drużyna Giganci Wydmusy.

Drugi tydzień ferii na ostrołęckich obiektach sportowych. Poznaj harmonogram (zdjęcia)

Drugi tydzień ferii na ostrołęckich obiektach sportowych. Poznaj harmonogram (zdjęcia)

W drugim tygodniu ferii zimowych młodzi mieszkańcy miasta będą mogli ponownie skorzystać m.in. z obiektów sportowych Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Zaplanowano wiele ciekawych zajęć.

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Stowarzyszenie Projekt Radomir wspólnie ze Szkołą Podstawową w Obierwi zapraszają na wydarzenia w hali sportowej. Były aktywne wakacje, jest Klub Aktywnych Dzieciaków, więc i ferie zimowe będą aktywne. Zaplanowano turniej piłki nożnej i wielobój atletyczny.

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Dziś na całym Mazowszu rozpoczęły się ferie zimowe. Dla uczniów przygotowano obiekty sportowe i szereg zajęć, z których można korzystać bezpłatnie. Wszyscy chętni mogą spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach. Poznaj harmonogram zajęć na najbliższy tydzień.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo