Czwartek, 21 listopada 2019 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

UKS Atleta na wieloboju w Siedlcach (zdjęcia)

(fot. archiwum klubu)

Siedem dziewcząt i pięciu chłopców z Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka walczyło o prymat najlepszych w drugiej rundzie wieloboju atletycznego województwa mazowieckiego pn. "Szukamy młodych talentów". Rywalizacja przebiegała w Siedlcach.

W zawodach wystartowało pięć mazowieckich klubów prowadzących dwubój olimpijski. Rywalizowali zawodnicy z Siedlec, Otwocka, Ciechanowa, Warszawy i Ostrołęki.

Wielobój rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych 8-10 lat i 11-13 lat dla dziewcząt i chłopców. W skład wieloboju wchodziły cztery konkurencje sportowe - bieg wahadłowy 4 x 10 metrów, trójskok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską za głowę i podrzut sztangi na technikę.

W młodszej kategorii wiekowej wśród chłopców nie miał sobie równych Kacper Mróz z UKS Atleta Ostrołęka. Zawodnik uczęszczający do szkoły w Obierwi zgromadził 287 punktów i wyprzedził drugiego Mateusza Fertykowskiego (WLKS Siedlce) - 275 punktów. Podium uzupełnił Dawid Bardczak (Mazovia Ciechanów) z 251 pkt na koncie. W tej kategorii spośród dziewcząt triumfowała Agata Strzelczyk (Impuls Warszawa).

W kategorii wiekowej 11-13 lat wśród dziewcząt najlepsza okazała się Marcelina Świerkocka - 321 pkt, która wyprzedziła swoją koleżankę z Mazovii Ciechanów Karolinę Gugałę - 281 pkt. Trzecie miejsce zajęła ostrołęczanka Gabriela Zapust, która zgromadziła 278 punktów. Zwycięzcą tej grupy wiekowej wśród chłopców został Maciej Ostas. Zawodnik Startu Otwock zdobył 347 punktów i swojego kolegę z drużyny Franciszka Kudlickiego wyprzedził o 16 punktów. Tuż za nimi uplasował się reprezentant UKS Atleta Ostrołęka - Jakub Gryko, który zgromadził 290 punktów.

W klasyfikacji drużynowej nie mieli sobie równych młodzi zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego zgromadzili 120 punktów. Drugie miejsca zajęli siedlczanie, a trzecie wywalczyli reprezentanci Otwocka.