Poniedziałek, 13 lipca 2020 r., imieniny Irwina, Margarety, Sary

Rywalizacja utalentowanych pływaków na ostrołęckim basenie (zdjęcia)

Ósma edycja otwartych mistrzostw Ostrołęki w pływaniu przeszła do historii. Ponad dwustu utalentowanych zawodników z siedemnastu klubów rywalizowało na ostrołęckim basenie o medale. Wśród nich z dobrej strony zaprezentowali się również ostrołęccy pływacy.

W rankingu drużynowym wygrali pływacy z MZOS Płock, którzy zdobyli 10 złotych, 13 srebrnych i 6 brązowych medali. Drugie miejsce w klasyfikacji zajął Olimpijczyk Suwałki z 8 złotymi, 10 srebrnymi i 6 brązowymi krążkami w dorobku.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się ostrołęcka Squatina, która wywalczyła trzecie miejsce drużynowo z 8 złotymi, 5 srebrnymi i 4 brązowymi medalami na koncie.

Narew Ostrołęka zdobyła trzy medale - dwa złote i jeden srebrny. Wszystkie wywalczyła Angelika Wikieł. Spośród ostrołęckich klubów krążki zdobyli również UŚKS Ostrołęka - złoto, srebro i brąz, Piątka Ostrołęka - dwa srebrne i dwa brązowe oraz WOPR-OS Ostrołęka - srebro i dwa brązy.

Szczegółowe wyniki rywalizacji znajdziecie na stronie internetowej megatiming.pl.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Piątka Ostrołęka. Patronat nad zawodami objęli prezydent Łukasz Kulik, przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki oraz starosta Stanisław Kubeł.