« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 6 grudnia 2019 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Atleta na mistrzostwach Polski (zdjęcia)

(fot. archiwum prywatne)

Na pomostach ciechanowskiej kuźni sztangistów rozegrane zostały mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Wśród startujących nie zabrakło ciężarowców Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka. Jak zaprezentowali się młodzi sztangiści?


Wśród 80 dziewcząt i 141 chłopców na kartach historii polskich ciężarów zapisali się dwa ciężarowcy UKS Atleta Ostrołęka. W kategorii wagowej 67 kg wystąpił 14-letni Wiktor Wieremiejczyk. Z kolei wśród chłopców powyżej 96 kg zaprezentował się Dawid Osowiecki.

Reklama

 

Wiktor wyrwał 45 kg i podrzucił 55 kg, co dało mu 100 kg w dwuboju. Tym wynikiem podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego zajął 16 pozycję wśród 19 startujących polskich siłaczy w kategorii wagowej do 67 kg. Kolejny ostrołęcki atleta - Dawid Osowiecki wśród polskich młodzików w wadze +96 kg uzyskał w dwuboju 91 kg i z tym wynikiem zamknął listę dziesięciu startujących.

 

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został sztangista gospodarzy Szymon Ziółkowski (CLKS Mazovia Ciechanów), a wśród dziewcząt triumfowała Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza). Z klubów najlepszy był LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, a zwycięzcą województw zostało Mazowsze (159 pkt), wyprzedzając Wielkopolskę (79 pkt) i Lubelskie (75 pkt). Tym samym, obaj zawodnicy prowadzeni przez trenera Władysława Niedźwieckiego dołożyli po małej cegiełce do tak wysokiego zwycięstwa województwa mazowieckiego w mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów U-15.Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów odbyły się, w dniach 25-27 października, w Ciechanowie.

 

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów

Więcej zdjęć: Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów

Odsłon: 2946
Komentarzy: 0
10:11, 02.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Jakub Borkowski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka, otrzymał specjalną nagrodę od prezydenta Łukasza Kulika. Wyróżnienie zostało przyznane, na wczorajszej sesji rady miasta, za zdobycie mistrzostwa Europy w trójboju siłowym.

Waszkiewicz siódmy w Pucharze Świata (wideo)

Waszkiewicz siódmy w Pucharze Świata (wideo)

Na wyspie Stanley Plaza w chińskim Hongkongu niesamowitą sportową przygodę przeżył Aleksander Waszkiewicz. Ostrołęczanin, jako mistrz Polski, reprezentował nasz kraj podczas Kai Tak Sports Initiative Street Workout World Cup 2019.

Janczewski z kwalifikacją na mistrzostwa Europy

Janczewski z kwalifikacją na mistrzostwa Europy

Karol Janczewski, prezes ostrołęckiego UKS Atleta, reprezentował Ostrołękę w Pucharze Polski Masters w Trzciance w województwie wielkopolskim. W zawodach wzięło udział czterdziestu czterech zawodników, tym sześć pań, od 30 do 75 roku życia.

Sportowe Andrzejki z Osiedlem Witosa

Sportowe Andrzejki z Osiedlem Witosa

Rada Osiedla Witosa i Park Wodny Aquarium zapraszają na Sportowe Andrzejki. Dla dzieci do lat 14 z terenu miasta Ostrołęki przygotowany został turniej szachowy, który zostanie rozegrany w kategorii do lat 8 i 12 oraz open.

Borkowski mistrzem Europy w trójboju siłowym!

Borkowski mistrzem Europy w trójboju siłowym!

Jakub Borkowski, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego i fanatyk podnoszenia ciężarów, wrócił z Pabianic ze złotym medalem. Ostrołęczanin okazał się najlepszy na mistrzostwach Europy federacji WPA w trójboju siłowym w kat. 20-23 lata w formule amator.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo