« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 16 grudnia 2019 r., imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Atleta na mistrzostwach Polski (zdjęcia)

(fot. archiwum prywatne)

Na pomostach ciechanowskiej kuźni sztangistów rozegrane zostały mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Wśród startujących nie zabrakło ciężarowców Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka. Jak zaprezentowali się młodzi sztangiści?


Wśród 80 dziewcząt i 141 chłopców na kartach historii polskich ciężarów zapisali się dwa ciężarowcy UKS Atleta Ostrołęka. W kategorii wagowej 67 kg wystąpił 14-letni Wiktor Wieremiejczyk. Z kolei wśród chłopców powyżej 96 kg zaprezentował się Dawid Osowiecki.

Reklama

 

Wiktor wyrwał 45 kg i podrzucił 55 kg, co dało mu 100 kg w dwuboju. Tym wynikiem podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego zajął 16 pozycję wśród 19 startujących polskich siłaczy w kategorii wagowej do 67 kg. Kolejny ostrołęcki atleta - Dawid Osowiecki wśród polskich młodzików w wadze +96 kg uzyskał w dwuboju 91 kg i z tym wynikiem zamknął listę dziesięciu startujących.

 

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został sztangista gospodarzy Szymon Ziółkowski (CLKS Mazovia Ciechanów), a wśród dziewcząt triumfowała Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza). Z klubów najlepszy był LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, a zwycięzcą województw zostało Mazowsze (159 pkt), wyprzedzając Wielkopolskę (79 pkt) i Lubelskie (75 pkt). Tym samym, obaj zawodnicy prowadzeni przez trenera Władysława Niedźwieckiego dołożyli po małej cegiełce do tak wysokiego zwycięstwa województwa mazowieckiego w mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów U-15.


Łubudu

Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów odbyły się, w dniach 25-27 października, w Ciechanowie.

 

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów

Więcej zdjęć: Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów

Odsłon: 3087
Komentarzy: 0
10:11, 02.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

ZSP w Czerwinie i II LO w Ostrołęce na podium w unihokeju (zdjęcia)

ZSP w Czerwinie i II LO w Ostrołęce na podium w unihokeju (zdjęcia)

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie zamienił się w arenę mazowieckich igrzysk dla dziewcząt i chłopców. Na podium XXII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju znaleźli się reprezentanci Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

'Spełniłem swoje marzenia'. Adrian Duszak wicemistrzem świata w teqballu! (zdjęcia)

"Spełniłem swoje marzenia". Adrian Duszak wicemistrzem świata w teqballu! (zdjęcia)

Ogromny sukces na swoim koncie zapisał Adrian Duszak. Zawodnik pochodzący z Dylewa został wicemistrzem świata w teqballu! W finałowej batalii w Budapeszcie, 23-latek musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Ádáma Blázsovicsa.

Pumptrack w Rzekuniu gotowy (zdjęcia)

Pumptrack w Rzekuniu gotowy (zdjęcia)

Przy drodze powiatowej nr 2550W w Rzekuniu, w pobliżu granicy z Czarnowcem, powstał pumptrack. Tor rowerowy został pod koniec listopada odebrany od wykonawcy i można już z niego korzystać. Inwestycja kosztowała prawie 440 tysięcy złotych.

Mikołajki z UKS Atleta w 'dziesiątce' (zdjęcia)

Mikołajki z UKS Atleta w "dziesiątce" (zdjęcia)

Uczniowski Klub Sportowy Atleta wraz z nauczycielami wychowania fizycznego "dziesiątki" zaprosili uczniów do mikołajkowego wieloboju atletycznego. Zawody rozegrano w trzech konkurencjach ogólnorozwojowych i jednej konkurencji dwuboju olimpijskiego.

'Mikołajki na sportowo' za nami. Pomogli dzieciom i Polakom mieszkającym na Ukrainie (zdjęcia)

"Mikołajki na sportowo" za nami. Pomogli dzieciom i Polakom mieszkającym na Ukrainie (zdjęcia)

Uczniowski Klub Sportowy Clan, działający przy II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Ostrołęce, po raz dziewiąty zaprosił do udziału w imprezie charytatywnej na rzecz dzieci z ostrołęckiego domu dziecka oraz Polaków mieszkających na Ukrainie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo