« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Atleta na mistrzostwach Polski (zdjęcia)

(fot. archiwum prywatne)

Na pomostach ciechanowskiej kuźni sztangistów rozegrane zostały mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Wśród startujących nie zabrakło ciężarowców Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka. Jak zaprezentowali się młodzi sztangiści?


Wśród 80 dziewcząt i 141 chłopców na kartach historii polskich ciężarów zapisali się dwa ciężarowcy UKS Atleta Ostrołęka. W kategorii wagowej 67 kg wystąpił 14-letni Wiktor Wieremiejczyk. Z kolei wśród chłopców powyżej 96 kg zaprezentował się Dawid Osowiecki.

Reklama

 

Wiktor wyrwał 45 kg i podrzucił 55 kg, co dało mu 100 kg w dwuboju. Tym wynikiem podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego zajął 16 pozycję wśród 19 startujących polskich siłaczy w kategorii wagowej do 67 kg. Kolejny ostrołęcki atleta - Dawid Osowiecki wśród polskich młodzików w wadze +96 kg uzyskał w dwuboju 91 kg i z tym wynikiem zamknął listę dziesięciu startujących.

 

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został sztangista gospodarzy Szymon Ziółkowski (CLKS Mazovia Ciechanów), a wśród dziewcząt triumfowała Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza). Z klubów najlepszy był LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, a zwycięzcą województw zostało Mazowsze (159 pkt), wyprzedzając Wielkopolskę (79 pkt) i Lubelskie (75 pkt). Tym samym, obaj zawodnicy prowadzeni przez trenera Władysława Niedźwieckiego dołożyli po małej cegiełce do tak wysokiego zwycięstwa województwa mazowieckiego w mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów U-15.Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów odbyły się, w dniach 25-27 października, w Ciechanowie.

 

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów

Więcej zdjęć: Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów

Odsłon: 5413
Komentarzy: 0
10:11, 02.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Lubisz kulę z dziurami na palce? Weź udział w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej. Pierwszy turniej odbędzie się 21 września, zaś zakończenie 30 października. Organizatorzy - Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w rywalizacja. Emocje są gwarantowane.

 

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

W XII Ultramaratonie Kolarskim "Bałtyk - Bieszczady Tour 2020 Jaza Non-Stop" wzięło udział dwóch przedstawicieli z naszego powiatu. Michał Ciecierski z Miastkowa oraz Zdzisław Piotrowski z Ostrołęki (KK24h). Przejechali 1008 kilometrów. Wystartowali z rampy promu Bielik w Świnoujściu, zaś meta miała miejsce w Zajeździe Caryńska w Ustrzykach Górnych. 

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Bardzo dobry start ma za sobą Justyna Niedzwiecka. Zawodniczka UKS Atleta Ostrołęka wywalczyła siódme miejsce podczas Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora w kategorii masters w podnoszeniu ciężarów. Jak znalazła się w świecie dźwigania? Jakie ma marzenia?

 

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w zawodach IBFF/WPF. W Siedlcach Aneta Bagińska-Gąska zwyciężyła w rywalizacji w kategorii figure fitness soft. 33-latka dostąpiła wielkiego zaszczytu, gdyż uzyskała powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata IBFF w Kulturystyce i Fitness 2020. Już 19 września wystartuje na Słowenii.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo