« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Atleta na mistrzostwach Polski (zdjęcia)

(fot. archiwum prywatne)

Na pomostach ciechanowskiej kuźni sztangistów rozegrane zostały mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Wśród startujących nie zabrakło ciężarowców Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka. Jak zaprezentowali się młodzi sztangiści?


Wśród 80 dziewcząt i 141 chłopców na kartach historii polskich ciężarów zapisali się dwa ciężarowcy UKS Atleta Ostrołęka. W kategorii wagowej 67 kg wystąpił 14-letni Wiktor Wieremiejczyk. Z kolei wśród chłopców powyżej 96 kg zaprezentował się Dawid Osowiecki.

Reklama

 

Wiktor wyrwał 45 kg i podrzucił 55 kg, co dało mu 100 kg w dwuboju. Tym wynikiem podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego zajął 16 pozycję wśród 19 startujących polskich siłaczy w kategorii wagowej do 67 kg. Kolejny ostrołęcki atleta - Dawid Osowiecki wśród polskich młodzików w wadze +96 kg uzyskał w dwuboju 91 kg i z tym wynikiem zamknął listę dziesięciu startujących.

 

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został sztangista gospodarzy Szymon Ziółkowski (CLKS Mazovia Ciechanów), a wśród dziewcząt triumfowała Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza). Z klubów najlepszy był LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, a zwycięzcą województw zostało Mazowsze (159 pkt), wyprzedzając Wielkopolskę (79 pkt) i Lubelskie (75 pkt). Tym samym, obaj zawodnicy prowadzeni przez trenera Władysława Niedźwieckiego dołożyli po małej cegiełce do tak wysokiego zwycięstwa województwa mazowieckiego w mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów U-15.Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów odbyły się, w dniach 25-27 października, w Ciechanowie.

 

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów

Więcej zdjęć: Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów

Odsłon: 4623
Komentarzy: 0
10:11, 02.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Runmageddon w Ostrołęce w drugiej połowie sezonu?

Ostrołęczanie będą musieli jeszcze poczekać aż plaża miejska wypełni się unikalnymi przeszkodami Runmageddonu. Organizatorzy poinformowali nas, że event w Ostrołęce odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie sezonu, dokładna data nie jest jeszcze znana.

Poranny trening ostrołęczanina w 'Dzień dobry TVN' (wideo)

Poranny trening ostrołęczanina w "Dzień dobry TVN" (wideo)

Andrzej Gumkowski, emerytowany nauczyciel z Ostrołęki, codziennie ćwiczy w domu i ogrodzie. W czasie pandemii koronawirusa większość ludzi narzeka na brak ruchu, ostrołęczanin wykorzystuje tę okazję by poprawić swoją kondycję fizyczną.

Rekrutacja do klasy sportowej w 'dwójce'

Rekrutacja do klasy sportowej w "dwójce"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, jak co roku, prowadzi nabór do klasy czwartej sportowej z rozszerzeniem siatkówki dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców. Z powodu pandemii koronawirusa rekrutacja będzie odbywać się inaczej.

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Ostrołęckie obiekty sportowe otwarte od poniedziałku

Miejskie obiekty sportowe tj. orliki, boiska szkolne, korty ceglane przy ulicy Hallera, korty asfaltowe przy ulicy Witosa, boiska piłkarskie i stadion przy ulicy Witosa oraz boisko piłkarskie przy ulicy Partyzantów zostaną udostępnione od poniedziałku 18 maja br.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo