Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Narew lepsza od PAF Płońsk (zdjęcia, wideo)

Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego pokonali w trzynastej kolejce rozgrywek ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka PAF Płońsk 5:2. O zwycięstwie zadecydowała druga połowa spotkania, którą Narwianie kompletnie zdominowali.

Podczas spotkania władze ostrołęckiej Narwi zbierały karmę dla zwierząt ze schroniska "Przytulisko". Kibice niebiesko-czerwonych pokazali, że mają wielkie serca licznie przynosząc pokarm dla psiaków.

Pogoda do gry w sobotnie popołudnie nie była najlepsza. Niska temperatura wdawała się we znaki obu zespołom. Lepiej zaczęła jednak Narew. Po składnej akcji i podaniu od Mariusza Marczaka futbolówkę w siatce rywali umieścił Przemysław Olesiński. Dwie minuty później Płońska Akademia Futbolu wyrównała. Emil Kuciński ustawił piłkę na trzydziestym metrze i dośrodkował w pole karne Narwian. Piłka odbiła się na piątym metrze i wpadła bezpośrednio do bramki strzeżonej przez Kacpra Stepnowskiego.

"Duma Kurpi" jednak się nie załamała. W 32 minucie niebiesko-czerwoni wyszli do kontrataku. Lewym skrzydłem ruszył Przemysław Olesiński wyłożył piłkę do tyłu na jedenasty metr Mariuszowi Marczakowi, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza drużyny z Płońska. Gdy zanosiło się, że Narew zejdzie do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, ponownie Kacpra Stepnowskiego zaskoczył Emil Kuciński. Kapitan Płońskiej Akademii Futbolu tym razem przelobował z rzutu wolnego młodego bramkarza Narwi i obie drużyny schodziły do szatni z wynikiem 2:2.

Po zmianie stron podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego wrzucili piąty bieg i pokazali piłkarzom PAF Płońsk, że nie przypadkowo są liderem ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Najpierw w 49 minucie bramkarza gości pokonał Piotr Strzeżysz po podaniu Przemysława Olesińskiego, a następnie dwukrotnie futbolówkę w siatce rywali umieścił Kamil Gontarz. Asystowali mu w tym Kamil Jastrzębski i Mariusz Marczak. Ostatecznie Narwianie pokonali PAF Płońsk 5:2 i pozostają liderem rozgrywek.

Kolejnym rywalem "Dumy Kurpi" będzie Ostrovia Ostrów Mazowiecka. Mecz został zaplanowany, na stadionie rywali, w sobotę 9 listopada o godz. 12.00.

Narew Ostrołęka - PAF Płońsk 5:2 (2:2)
Bramki: Olesiński 17. Marczak 32. Strzeżysz 49. Gontarz 65. 80. - Kuciński 19. 45.

Narew: Stepnowski (46. Drężek) - Dworecki (85. Popieniek), Pełtak, Cendrowski (85. Niedźwiecki), Skorupka (85. Skarzyński) - Kuzia (78. Dąbrowski), Gontarz, Marczak, Strzeżysz (85. Sowa), Jastrzębski (72. Karwowski) - Olesiński

Liga okręgowa: Narew Ostrołęka - PAF Płońsk

Więcej zdjęć: Liga okręgowa: Narew Ostrołęka - PAF Płońsk

Odsłon: 22476