« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 20 listopada 2019 r., imieniny Anatola, Rafała, Edmunda

Moja Ostrołęka

Aktualności

"Atmosfera podczas biegu była powalająca". Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton

(fot. archiwum prywatne/Facebook)

53513 osób wzięło udział w maratonie po ulicach Nowego Jorku. W wydarzeniu wzięła również udział Dorota Rypina-Gałązka, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce. Na pewno ten bieg zapadnie na długo w jej pamięci.


Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton w Stanach Zjednoczonych w czasie 3:55:19, co dało jej 13667 miejsce wśród wszystkich startujących.

Reklama

 

- Dziękuję za kibicowanie! Atmosfera podczas biegu była powalająca. To był jeden ogólny wrzask, oprócz dzielnicy żydowskiej i mostów. Na mostach było najciężej. Podczas biegu trzeba było wybrać: lecisz na wynik i pilnujesz swojego tempa, albo oddajesz się atmosferze. Uwierzcie, każda dzielnica to nowe przeżycie. A biegnąc w koszulce "Polska" miałam wrażenie, że jestem liderem - relacjonowała świeżo po biegu Dorota Rypina-Gałązka na Facebooku.

 

Maraton wygrał Kenijczyk Geoffrey Kamworor z czasem 2:08:13. Drugie miejsce zajął jego rodak - Albert Korir (2:08:36), a podium uzupełnił Girma Bekele Gebre z Etiopii (2:08:38). Najlepszym Polakiem na mecie był Piotr Stochmalski, który ukończył bieg na 203 miejscu z czasem 2:39:31.TCS New York City Marathon odbył się w niedzielę 3 listopada br. Pełne wyniki znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej organizatora.

Odsłon: 2186
Komentarzy: 4
07:15, 07.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Dwie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka, po zdanej maturze i podjęciu studiów, kontynuuje swoją przygodę z lekką atletyką w nowych klubach. Niestety utalentowana Marta Łada zawiesiła swoją dotychczasową przygodę ze sportem.

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Młodzi lekkoatleci z powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego rywalizowali w międzypowiatowych biegach przełajowych na terenach położonych nad Narwią. Walka odbywała się w trzech kategoriach wiekowych - dzieci, młodzież, licealiada.

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Biegacz z Wydmin (pow. giżycki) nie dał szans rywalom w VII Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 roku. Bartłomiej Osior, w zawodach rozegranych w Susku Starych, 10-kilometrową trasę ukończył z czasem 32:55.93. Drugi na metę dobiegł Patryk Drężek.

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Przemysław Dąbrowski wziął udział w kolejnym maratonie. Tym razem reprezentant gminy Rzekuń wystartował w Rzeszowie i ukończył bieg na drugiej pozycji, przegrywając ze zwycięzcą o zaledwie pięć sekund. Na metę dobiegło 422 z 434 zawodników.

UKS Siódemka na 'czwartkach lekkoatletycznych'

UKS Siódemka na "czwartkach lekkoatletycznych"

Czternaścioro najmłodszych zawodników UKS Siódemka Ostrołęka wzięło udział w ostatnim tegorocznym "czwartku lekkoatletycznym" w Łomży. Młodzi lekkoatleci zdobyli w sumie dwanaście medali, ustanawiając przy tym tyle samo rekordów życiowych.

» Wasze komentarze

Wojtek K @ 17:37, 07.11.2019r. IP: *.*.55.168

Dorotka, gratulacje!
Jestem pod wrażeniem.

Jak Nie My to Kto @ 02:52, 08.11.2019r. IP: *.*.168.34

Klawo
Mam nadzieję że Ta Pani nie robiła dogi na skróty jak to na filmach w pewnym serwisie internetowym można zobaczyć...
Stany to Stany tam idzie wszystko obejść

MMMMM @ 07:26, 08.11.2019r. IP: *.*.185.234

Bardzo pozytywna wiadomość. Gratulacje dla pani Doroty.

Lomak @ 14:13, 08.11.2019r. IP: *.*.30.34

Za wrzeszczących nieprzyjemnych nauczycieli rozmawiających przez telefon na lekcjach by się wzięła W tej szkole dzieci dotrwają do 3 klasy a potem uciekają jak najszybciej Te od fortepianu porażka

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo