« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 16 grudnia 2019 r., imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zawodnicy UKS Atleta na zawodach w Grajewie

(fot. archiwum klubu)

Trzech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta rywalizowało w Grajewie w otwartych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Najlepiej zaprezentował się Jakub Borkowski, który w martwym ciągu dźwignął 250 kg i zajął drugie miejsce.


Ostrołękę w zawodach reprezentowali trzej zawodniczy UKS Atleta: Jakub Borkowski w kategorii senior amator oraz Krzysztof Cybulski i Wiesław Cybulski w kategorii 40-49 masters.

Reklama

 

Jakub i Wiesław startowali w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu, natomiast Krzysztof tylko w wyciskaniu. Jakub do konkurencji na leżąco podszedł bardzo asekuracyjnie. Zaliczył
bezproblemowo wszystkie trzy podejścia: 150, 152,5 oraz 155 kg, ze swoim najlepszym wynikiem zajął czwarte miejsce. Drugi startujący Krzysztof również zaliczył wszystkie trzy próby i z wynikiem 145 kg zajął trzecie miejsce w swojej kategorii. Trzeci ze startujących Wiesław z wynikiem 117,5 kg uplasował się na piątej pozycji.

 

W martwym ciągu Wiesław Cybulski w ostatniej próbie uzyskał 155 kg i zajął lokatę tuż za podium w swojej kategorii. Z kolei Jakub Borkowski martwy ciąg zaczął od podejścia na 230 kg, w drugiej próbie zaliczył 240 kg, a w trzecim podejściu równie łatwo jak poprzednie dźwignął 250 kg. Ćwierć tony uniesione przez Jakuba pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca na podium.

 

Otwarte zawody w wyciskaniu sztangi leżąc oraz martwym ciągu odbyły się, w sobotę 9 listopada, w Grajewie.


JBB

- Nasi zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki, a dla Jakuba był to zarazem sprawdzian i doświadczenie startowe w trójboju przed mistrzostwami Europy WPA trójboju siłowego, które odbędą się 22 listopada 2019 w Pabianicach - relacjonuje Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.

Odsłon: 2464
Komentarzy: 0
07:00, 14.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

ZSP w Czerwinie i II LO w Ostrołęce na podium w unihokeju (zdjęcia)

ZSP w Czerwinie i II LO w Ostrołęce na podium w unihokeju (zdjęcia)

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie zamienił się w arenę mazowieckich igrzysk dla dziewcząt i chłopców. Na podium XXII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju znaleźli się reprezentanci Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

'Spełniłem swoje marzenia'. Adrian Duszak wicemistrzem świata w teqballu! (zdjęcia)

"Spełniłem swoje marzenia". Adrian Duszak wicemistrzem świata w teqballu! (zdjęcia)

Ogromny sukces na swoim koncie zapisał Adrian Duszak. Zawodnik pochodzący z Dylewa został wicemistrzem świata w teqballu! W finałowej batalii w Budapeszcie, 23-latek musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Ádáma Blázsovicsa.

Pumptrack w Rzekuniu gotowy (zdjęcia)

Pumptrack w Rzekuniu gotowy (zdjęcia)

Przy drodze powiatowej nr 2550W w Rzekuniu, w pobliżu granicy z Czarnowcem, powstał pumptrack. Tor rowerowy został pod koniec listopada odebrany od wykonawcy i można już z niego korzystać. Inwestycja kosztowała prawie 440 tysięcy złotych.

Mikołajki z UKS Atleta w 'dziesiątce' (zdjęcia)

Mikołajki z UKS Atleta w "dziesiątce" (zdjęcia)

Uczniowski Klub Sportowy Atleta wraz z nauczycielami wychowania fizycznego "dziesiątki" zaprosili uczniów do mikołajkowego wieloboju atletycznego. Zawody rozegrano w trzech konkurencjach ogólnorozwojowych i jednej konkurencji dwuboju olimpijskiego.

'Mikołajki na sportowo' za nami. Pomogli dzieciom i Polakom mieszkającym na Ukrainie (zdjęcia)

"Mikołajki na sportowo" za nami. Pomogli dzieciom i Polakom mieszkającym na Ukrainie (zdjęcia)

Uczniowski Klub Sportowy Clan, działający przy II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Ostrołęce, po raz dziewiąty zaprosił do udziału w imprezie charytatywnej na rzecz dzieci z ostrołęckiego domu dziecka oraz Polaków mieszkających na Ukrainie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo