« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 19 lutego 2020 r., imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zawodnicy UKS Atleta na zawodach w Grajewie

(fot. archiwum klubu)

Trzech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta rywalizowało w Grajewie w otwartych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Najlepiej zaprezentował się Jakub Borkowski, który w martwym ciągu dźwignął 250 kg i zajął drugie miejsce.


Ostrołękę w zawodach reprezentowali trzej zawodniczy UKS Atleta: Jakub Borkowski w kategorii senior amator oraz Krzysztof Cybulski i Wiesław Cybulski w kategorii 40-49 masters.

Reklama

 

Jakub i Wiesław startowali w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu, natomiast Krzysztof tylko w wyciskaniu. Jakub do konkurencji na leżąco podszedł bardzo asekuracyjnie. Zaliczył
bezproblemowo wszystkie trzy podejścia: 150, 152,5 oraz 155 kg, ze swoim najlepszym wynikiem zajął czwarte miejsce. Drugi startujący Krzysztof również zaliczył wszystkie trzy próby i z wynikiem 145 kg zajął trzecie miejsce w swojej kategorii. Trzeci ze startujących Wiesław z wynikiem 117,5 kg uplasował się na piątej pozycji.

 

W martwym ciągu Wiesław Cybulski w ostatniej próbie uzyskał 155 kg i zajął lokatę tuż za podium w swojej kategorii. Z kolei Jakub Borkowski martwy ciąg zaczął od podejścia na 230 kg, w drugiej próbie zaliczył 240 kg, a w trzecim podejściu równie łatwo jak poprzednie dźwignął 250 kg. Ćwierć tony uniesione przez Jakuba pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca na podium.

 

Otwarte zawody w wyciskaniu sztangi leżąc oraz martwym ciągu odbyły się, w sobotę 9 listopada, w Grajewie.


Esprit

- Nasi zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki, a dla Jakuba był to zarazem sprawdzian i doświadczenie startowe w trójboju przed mistrzostwami Europy WPA trójboju siłowego, które odbędą się 22 listopada 2019 w Pabianicach - relacjonuje Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.

Odsłon: 3340
Komentarzy: 0
07:00, 14.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Stowarzyszenie Projekt Radomir wspólnie ze Szkołą Podstawową w Obierwi zapraszają na wydarzenia w hali sportowej. Były aktywne wakacje, jest Klub Aktywnych Dzieciaków, więc i ferie zimowe będą aktywne. Zaplanowano turniej piłki nożnej i wielobój atletyczny.

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Dziś na całym Mazowszu rozpoczęły się ferie zimowe. Dla uczniów przygotowano obiekty sportowe i szereg zajęć, z których można korzystać bezpłatnie. Wszyscy chętni mogą spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach. Poznaj harmonogram zajęć na najbliższy tydzień.

Miasto wesprze wydarzenia sportowe. Podzielono 150 tysięcy złotych

Miasto wesprze wydarzenia sportowe. Podzielono 150 tysięcy złotych

Trzydzieści dwa wydarzenia sportowe dofinansuje miasto Ostrołęka w 2020 roku. Łącznie na organizację imprez, zarządzeniem prezydenta Łukasza Kulika, przeznaczone zostanie 150 tysięcy złotych. Najwięcej trafi na organizację Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W niedzielę otwarcie lodowiska w Ostrołęce. Znamy ceny

W niedzielę otwarcie lodowiska w Ostrołęce. Znamy ceny

Od niedzieli 9 lutego ostrołęczanie i będą mogli skorzystać z lodowiska. Poznaliśmy ceny za wynajem łyżew, pingwina do nauki jazdy oraz wstęp na lodowisko. Tafla lodu będzie miała około 25 m długości. Na powierzchni 500 m kw. jednocześnie będzie mogło jeździć około 50 osób.

Przyznano pieniądze na sport! Narew Ostrołęka z największą dotacją

Przyznano pieniądze na sport! Narew Ostrołęka z największą dotacją

Miasto przeznaczy w tym roku na sport 1,3 mln złotych. Pieniądze podzielono na trzy zadania - dla dzieci i młodzieży, seniorów i organizację imprez sportowo-rekreacyjnych. Największa dotacja zostanie przelana na konto MZKS Narew 1962 Ostrołęka - 180 tys. zł.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo