« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 8 kwietnia 2020 r., imieniny Dionizego, Cezaryny, Radosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zawodnicy UKS Atleta na zawodach w Grajewie

(fot. archiwum klubu)

Trzech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta rywalizowało w Grajewie w otwartych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Najlepiej zaprezentował się Jakub Borkowski, który w martwym ciągu dźwignął 250 kg i zajął drugie miejsce.


Ostrołękę w zawodach reprezentowali trzej zawodniczy UKS Atleta: Jakub Borkowski w kategorii senior amator oraz Krzysztof Cybulski i Wiesław Cybulski w kategorii 40-49 masters.

Reklama

 

Jakub i Wiesław startowali w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu, natomiast Krzysztof tylko w wyciskaniu. Jakub do konkurencji na leżąco podszedł bardzo asekuracyjnie. Zaliczył
bezproblemowo wszystkie trzy podejścia: 150, 152,5 oraz 155 kg, ze swoim najlepszym wynikiem zajął czwarte miejsce. Drugi startujący Krzysztof również zaliczył wszystkie trzy próby i z wynikiem 145 kg zajął trzecie miejsce w swojej kategorii. Trzeci ze startujących Wiesław z wynikiem 117,5 kg uplasował się na piątej pozycji.

 

W martwym ciągu Wiesław Cybulski w ostatniej próbie uzyskał 155 kg i zajął lokatę tuż za podium w swojej kategorii. Z kolei Jakub Borkowski martwy ciąg zaczął od podejścia na 230 kg, w drugiej próbie zaliczył 240 kg, a w trzecim podejściu równie łatwo jak poprzednie dźwignął 250 kg. Ćwierć tony uniesione przez Jakuba pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca na podium.

 

Otwarte zawody w wyciskaniu sztangi leżąc oraz martwym ciągu odbyły się, w sobotę 9 listopada, w Grajewie.- Nasi zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki, a dla Jakuba był to zarazem sprawdzian i doświadczenie startowe w trójboju przed mistrzostwami Europy WPA trójboju siłowego, które odbędą się 22 listopada 2019 w Pabianicach - relacjonuje Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.

Odsłon: 3670
Komentarzy: 0
07:00, 14.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Program Klub 2020. Nabór wniosków do 9 kwietnia

Program Klub 2020. Nabór wniosków do 9 kwietnia

Już po raz piąty kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu Klub - innowacyjnego modelu bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów. Ministerstwo Sportu przedłużyło nabór wniosków do 9 kwietnia.

Ostrołęczanin nie miał sobie równych na Festiwalu Sportów Sylwetkowych (wideo)

Ostrołęczanin nie miał sobie równych na Festiwalu Sportów Sylwetkowych (wideo)

Tomasz Gruz, pochodzący z Ostrołęki a obecnie mieszkający w Anglii, zdominował kategorię początkujący kulturysta w wadze ciężkiej ponad 90 kg podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych w Warszawie. Ostrołęczanin nie miał sobie równych.

Tegoroczna licealiada niedokończona. Zobacz aktualną klasyfikację poszczególnych dyscyplin

Tegoroczna licealiada niedokończona. Zobacz aktualną klasyfikację poszczególnych dyscyplin

Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa sprawiła, że w naszym mieście i powiecie odwołane zostały wszystkie wydarzenia sportowe. Nie inaczej było z osiemnastą edycją licealiady, w której młodzież ze szkół średnich walczyła o tytuły Mistrzów Miasta Ostrołęki.

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Pandemia koronawirusa jest wyrokiem dla wielu firm, w tym klubów fitness. Właściciele ostrołęckich siłowni postanowili zamknąć swoje lokale po obostrzeniach jakie zalecił rząd. Kluby fitness zachęcają jednak do wspólnych ćwiczeń przez media społecznościowe.

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Furorę w sieci, w czasie pandemii koronawirusa, robi wyzwanie #ToiletPaperChallenge. Zadanie polega na żonglowaniu rolką papieru toaletowego. W popularnym internetowym wyzwaniu z powodzeniem biorą udział również sportowcy z naszego regionu.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo