« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 11 lipca 2020 r., imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zawodnicy UKS Atleta na zawodach w Grajewie

(fot. archiwum klubu)

Trzech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta rywalizowało w Grajewie w otwartych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Najlepiej zaprezentował się Jakub Borkowski, który w martwym ciągu dźwignął 250 kg i zajął drugie miejsce.


Ostrołękę w zawodach reprezentowali trzej zawodniczy UKS Atleta: Jakub Borkowski w kategorii senior amator oraz Krzysztof Cybulski i Wiesław Cybulski w kategorii 40-49 masters.

Reklama

 

Jakub i Wiesław startowali w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu, natomiast Krzysztof tylko w wyciskaniu. Jakub do konkurencji na leżąco podszedł bardzo asekuracyjnie. Zaliczył
bezproblemowo wszystkie trzy podejścia: 150, 152,5 oraz 155 kg, ze swoim najlepszym wynikiem zajął czwarte miejsce. Drugi startujący Krzysztof również zaliczył wszystkie trzy próby i z wynikiem 145 kg zajął trzecie miejsce w swojej kategorii. Trzeci ze startujących Wiesław z wynikiem 117,5 kg uplasował się na piątej pozycji.

 

W martwym ciągu Wiesław Cybulski w ostatniej próbie uzyskał 155 kg i zajął lokatę tuż za podium w swojej kategorii. Z kolei Jakub Borkowski martwy ciąg zaczął od podejścia na 230 kg, w drugiej próbie zaliczył 240 kg, a w trzecim podejściu równie łatwo jak poprzednie dźwignął 250 kg. Ćwierć tony uniesione przez Jakuba pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca na podium.

 

Otwarte zawody w wyciskaniu sztangi leżąc oraz martwym ciągu odbyły się, w sobotę 9 listopada, w Grajewie.


Łubudu

- Nasi zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki, a dla Jakuba był to zarazem sprawdzian i doświadczenie startowe w trójboju przed mistrzostwami Europy WPA trójboju siłowego, które odbędą się 22 listopada 2019 w Pabianicach - relacjonuje Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.

Odsłon: 4310
Komentarzy: 0
07:00, 14.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Miasto Ostrołęka zaprasza na Sportowe Wakacje w Mieście. Kolejną ofertą są zajęcia z tenisa stołowego. W zajęciach mogą wziąć wszyscy chętni, a naprawdę warto. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

A może popływamy?

A może popływamy?

Miasto Ostrołęka przygotowało niezwykle bogatą ofertę "Sportowych Wakacji w Mieście". Od poniedziałku do piątku można korzystać z Parku Wodnego Aquarium.

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Charytatywna akcja #GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi. Po samorządowcach, strażakach ochotnikach i policjantach przyszedł czas na sportowców z naszego regionu. Pompki w szczytnym celu wykonywali m.in. piłkarze i piłkarki, a także biegacze czy przedstawiciele sportów walki.

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo