Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

OKKK najlepszą drużyną na mistrzostwach Polski! Bracia Nizińscy ze złotymi medalami

(fot. archiwum klubu)

Fenomenalne starty zanotowali zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w niedalekim Makowie Mazowieckim. Złote medale zawisły na szyjach Szymona i Jakuba Nizińskich.

Maków Mazowiecki, w sobotę 16 listopada, stał się stolicą polskiego karate kyokushin. W zawodach wzięli udział najlepszy karatecy z całego kraju. W sumie w zmaganiach wzięło udział 217 zawodników z 77 ośrodków karate.

Najlepiej podczas zawodów, wśród juniorów, zaprezentowali się bracia Nizińscy. Szymon zdobył złoty medal w kategorii -60 kg kumite oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Jego brat, Jakub, wywalczył pierwsze miejsce w kat. -70 kg kumite. Jest to z pewnością ewenement na wielką skalę, gdzie dwóch braci bliźniaków zdobywa najwyższe stopnie podium i zostaje mistrzami Polski. Warto zaznaczyć, że większość swoich walk Szymon i Jakub rozstrzygali przed czasem. Dodatkową nagrodą za ciężką pracę dla ostrołęckich karateków było zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej juniorów.

Medal do dorobku Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin dorzuciła Dominika Pyskło. Podopieczna sensei Wiesława Orzoła zdobyła brązowy medal wśród młodzieżowców w kategorii kata. Pozostali zawodnicy przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej. Jednym z sędziów maty był sensei Artur Orzoł, natomiast trenerem i opiekunem ostrołęckich zawodników był sensei Wiesław Orzoł.

- Osiągnięcia naszych karateków nie znają granic. Jest to wynik ciężkiej i systematycznej pracy, której każdego dnia poświęcają się nasi karatecy pokonując kolejne granice - mówi sensei Wiesław Orzoł.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców odbyły się, w sobotę 16 listopada, w Makowie Mazowieckim. Organizatorem wydarzenia był MKKK Shinkyokushin.

Odsłon: 10340