« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 19 stycznia 2020 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Moja Ostrołęka

Aktualności

OKKK najlepszą drużyną na mistrzostwach Polski! Bracia Nizińscy ze złotymi medalami

(fot. archiwum klubu)

Fenomenalne starty zanotowali zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w niedalekim Makowie Mazowieckim. Złote medale zawisły na szyjach Szymona i Jakuba Nizińskich.


Maków Mazowiecki, w sobotę 16 listopada, stał się stolicą polskiego karate kyokushin. W zawodach wzięli udział najlepszy karatecy z całego kraju. W sumie w zmaganiach wzięło udział 217 zawodników z 77 ośrodków karate.

Reklama

 

Najlepiej podczas zawodów, wśród juniorów, zaprezentowali się bracia Nizińscy. Szymon zdobył złoty medal w kategorii -60 kg kumite oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Jego brat, Jakub, wywalczył pierwsze miejsce w kat. -70 kg kumite. Jest to z pewnością ewenement na wielką skalę, gdzie dwóch braci bliźniaków zdobywa najwyższe stopnie podium i zostaje mistrzami Polski. Warto zaznaczyć, że większość swoich walk Szymon i Jakub rozstrzygali przed czasem. Dodatkową nagrodą za ciężką pracę dla ostrołęckich karateków było zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej juniorów.

 

Medal do dorobku Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin dorzuciła Dominika Pyskło. Podopieczna sensei Wiesława Orzoła zdobyła brązowy medal wśród młodzieżowców w kategorii kata. Pozostali zawodnicy przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej. Jednym z sędziów maty był sensei Artur Orzoł, natomiast trenerem i opiekunem ostrołęckich zawodników był sensei Wiesław Orzoł.

 

- Osiągnięcia naszych karateków nie znają granic. Jest to wynik ciężkiej i systematycznej pracy, której każdego dnia poświęcają się nasi karatecy pokonując kolejne granice - mówi sensei Wiesław Orzoł.


JBB

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców odbyły się, w sobotę 16 listopada, w Makowie Mazowieckim. Organizatorem wydarzenia był MKKK Shinkyokushin.

Odsłon: 4088
Komentarzy: 2
06:20, 21.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale MKKK w Pucharze Polski (zdjęcia)

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale MKKK w Pucharze Polski (zdjęcia)

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate rywalizowali w minioną sobotę w trzydziestej szóstej edycji Pucharu Polski seniorów i juniorów organizowanego przez Polski Związek Karate. Reprezentantom MKKK udało się zdobyć cztery medale.

OKKK trzeci w Pucharze Polski we Włocławku

OKKK trzeci w Pucharze Polski we Włocławku

Liczna reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin wzięła udział w trzydziestej szóstej edycji Pucharu Polski seniorów i juniorów wszystkich organizacji karate kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate. OKKK drużynowo uplasował się na podium.

Pracowite dni MKKK Shinkyokushin (zdjęcia)

Pracowite dni MKKK Shinkyokushin (zdjęcia)

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate uczestniczyli w seminarium z mistrzem świata open z 2007 roku - Takayukim Tsukagoshim. Japoński sensei prowadził treningi w Konstancinie-Jeziornie wraz z wicemistrzem świata open br. Maciejem Mazurem.

Beata Opęchowska czwarta w Europie!

Beata Opęchowska czwarta w Europie!

Reprezentantka Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin walczyła w białoruskim Mińsku w mistrzostwach Europy. Beata Opęchowska zakończyła rywalizację na czwartej pozycji. Na trzecim stopniu podium stanęła inna z Polek - Aleksandra Matysiak.

Dobry start zawodników Victorii w Tarczynie

Dobry start zawodników Victorii w Tarczynie

Zawodnicy ostrołęckiej Victorii rywalizowali w Tarczynie na międzynarodowym turnieju w kickboxingu "Mazovia Cup". W zawodach wzięli udział Przemysław Późniewski, Patryk Górecki, Filip Falkowski, Dorota Balcerzak i Sebastian Matjasik. Jak im poszło?

» Wasze komentarze

A @ 07:34, 22.11.2019r. IP: *.*.18.63

Gratulacje

DAWID @ 20:53, 26.11.2019r. IP: *.*.96.225

BRAWO TIMON

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo