« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 2 kwietnia 2020 r., imieniny Franciszka, Władysława, Urbana

Moja Ostrołęka

Aktualności

OKKK najlepszą drużyną na mistrzostwach Polski! Bracia Nizińscy ze złotymi medalami

(fot. archiwum klubu)

Fenomenalne starty zanotowali zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w niedalekim Makowie Mazowieckim. Złote medale zawisły na szyjach Szymona i Jakuba Nizińskich.


Maków Mazowiecki, w sobotę 16 listopada, stał się stolicą polskiego karate kyokushin. W zawodach wzięli udział najlepszy karatecy z całego kraju. W sumie w zmaganiach wzięło udział 217 zawodników z 77 ośrodków karate.

Reklama

 

Najlepiej podczas zawodów, wśród juniorów, zaprezentowali się bracia Nizińscy. Szymon zdobył złoty medal w kategorii -60 kg kumite oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Jego brat, Jakub, wywalczył pierwsze miejsce w kat. -70 kg kumite. Jest to z pewnością ewenement na wielką skalę, gdzie dwóch braci bliźniaków zdobywa najwyższe stopnie podium i zostaje mistrzami Polski. Warto zaznaczyć, że większość swoich walk Szymon i Jakub rozstrzygali przed czasem. Dodatkową nagrodą za ciężką pracę dla ostrołęckich karateków było zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej juniorów.

 

Medal do dorobku Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin dorzuciła Dominika Pyskło. Podopieczna sensei Wiesława Orzoła zdobyła brązowy medal wśród młodzieżowców w kategorii kata. Pozostali zawodnicy przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej. Jednym z sędziów maty był sensei Artur Orzoł, natomiast trenerem i opiekunem ostrołęckich zawodników był sensei Wiesław Orzoł.

 

- Osiągnięcia naszych karateków nie znają granic. Jest to wynik ciężkiej i systematycznej pracy, której każdego dnia poświęcają się nasi karatecy pokonując kolejne granice - mówi sensei Wiesław Orzoł.Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców odbyły się, w sobotę 16 listopada, w Makowie Mazowieckim. Organizatorem wydarzenia był MKKK Shinkyokushin.

Odsłon: 5075
Komentarzy: 2
06:20, 21.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Cztery medale ostrołęckich klubów w Mińsku Mazowieckim. Dwa najcenniejsze dla Berserker's Team Ostrołęka

Cztery medale ostrołęckich klubów w Mińsku Mazowieckim. Dwa najcenniejsze dla Berserker's Team Ostrołęka

Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący ostrołęckie kluby w Mińsku Mazowieckim. W siódmej odsłonie Grand Prix Polski Brazylijskiego Jiu-Jitsu po dwa medale padły łupem Berserker's Team Ostrołęka i Gladiatora Ostrołęka.

Sęk najlepszy w Pucharze Polski w kickboxingu

Sęk najlepszy w Pucharze Polski w kickboxingu

Reprezentant Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Victoria Ostrołęka wziął udział w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Zawody, pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, odbyły się w Krynicy Zdroju.

Wzór do naśladowania i tytan ciężkiej pracy. Wiesław Orzoł z mistrzowskim czarnym pasem z pięcioma złotymi belkami

Wzór do naśladowania i tytan ciężkiej pracy. Wiesław Orzoł z mistrzowskim czarnym pasem z pięcioma złotymi belkami

Na początku stycznia 1980 roku Wiesław Orzoł rozpoczął treningi karate. Nikt wówczas nie przypuszczał, że ten skromny chłopak zajdzie tak daleko. Obecnie jest wzorem do naśladowania i tytanem ciężkiej pracy, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Łukasz Ceberek z brązowym medalem w Pucharze Polski MMA 2020

Łukasz Ceberek z brązowym medalem w Pucharze Polski MMA 2020

Łukasz Ceberek, reprezentujący UMKS Victoria Ostrołęka i Berserkers Team Ostrołęka, po prawie trzech latach przerwy wrócił na ring. 23-letni ostrołęczanin wywalczył brązowy medal w Pucharze Polski MMA 2020, które rozgrywane były w ramach Amatorskiej Ligi MMA.

'Czekam na wyzwania'. Przemysław Zyśk pozostaje niepokonany! (wideo)

"Czekam na wyzwania". Przemysław Zyśk pozostaje niepokonany! (wideo)

"Ostrołęcki Taran" potwierdził swoje umiejętności bokserskie. W sobotę 7 marca podczas gali Knockout Boxing Night 10 w Łomży Przemysław Zyśk wypunktował 22-letniego Wasyla Kurasowa z Ukrainy. Ostrołęczanin wygrał na punkty w stosunku: 80-71, 78-71, 79-72.

» Wasze komentarze

A @ 07:34, 22.11.2019r. IP: *.*.18.63

Gratulacje

DAWID @ 20:53, 26.11.2019r. IP: *.*.96.225

BRAWO TIMON

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo