« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Pameli, Weroniki

Moja Ostrołęka

Aktualności

OKKK najlepszą drużyną na mistrzostwach Polski! Bracia Nizińscy ze złotymi medalami

(fot. archiwum klubu)

Fenomenalne starty zanotowali zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w niedalekim Makowie Mazowieckim. Złote medale zawisły na szyjach Szymona i Jakuba Nizińskich.


Maków Mazowiecki, w sobotę 16 listopada, stał się stolicą polskiego karate kyokushin. W zawodach wzięli udział najlepszy karatecy z całego kraju. W sumie w zmaganiach wzięło udział 217 zawodników z 77 ośrodków karate.

Reklama

 

Najlepiej podczas zawodów, wśród juniorów, zaprezentowali się bracia Nizińscy. Szymon zdobył złoty medal w kategorii -60 kg kumite oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Jego brat, Jakub, wywalczył pierwsze miejsce w kat. -70 kg kumite. Jest to z pewnością ewenement na wielką skalę, gdzie dwóch braci bliźniaków zdobywa najwyższe stopnie podium i zostaje mistrzami Polski. Warto zaznaczyć, że większość swoich walk Szymon i Jakub rozstrzygali przed czasem. Dodatkową nagrodą za ciężką pracę dla ostrołęckich karateków było zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej juniorów.

 

Medal do dorobku Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin dorzuciła Dominika Pyskło. Podopieczna sensei Wiesława Orzoła zdobyła brązowy medal wśród młodzieżowców w kategorii kata. Pozostali zawodnicy przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej. Jednym z sędziów maty był sensei Artur Orzoł, natomiast trenerem i opiekunem ostrołęckich zawodników był sensei Wiesław Orzoł.

 

- Osiągnięcia naszych karateków nie znają granic. Jest to wynik ciężkiej i systematycznej pracy, której każdego dnia poświęcają się nasi karatecy pokonując kolejne granice - mówi sensei Wiesław Orzoł.Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców odbyły się, w sobotę 16 listopada, w Makowie Mazowieckim. Organizatorem wydarzenia był MKKK Shinkyokushin.

Odsłon: 5926
Komentarzy: 2
06:20, 21.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Paczuski kolejnym rywalem Łasiewickiego?

Paczuski kolejnym rywalem Łasiewickiego?

Karol Łasiewicki w przyszłym tygodniu powróci do treningów i już czeka na kolejną szansę od od Halny Fight Organization. W specjalnej sondzie kibice wskazali, że rywalem podopiecznego trenera Arkadiusza Ludwiczaka powinien być Kamil Paczuski.

Wykorzystana szansa i apetyt na więcej

Wykorzystana szansa i apetyt na więcej

Karol Łasiewiecki przed tygodniem pokazał wielką klasę i pokonał podczas gali HFO - Aim High przed czasem Rafała Korczaka. Walka została przeprowadzona w kategorii K1 -93 kg, a rywal był sporo cięższy od reprezentanta Fight Academy Ostrołęka.

Zyśk wciąż czeka na kolejną walkę

Zyśk wciąż czeka na kolejną walkę

Przemysław Zyśk wciąż jest niepokonany na zawodowym ringu, ale jego kariera nie może nabrać odpowiedniego tempa. Ostatnią walkę stoczył na początku marca w Łomży, gdzie podczas gali Knockout Boxing Night 10 pokonał 22-letniego Wasyla Kurasowa z Ukrainy.

Karatecy MKKK powalczą dopiero jesienią

Karatecy MKKK powalczą dopiero jesienią

Kolejne imprezy zaplanowane na pierwszą część roku przekładane są na drugą część sezonu. W maju 2020 roku miały odbyć się IX Mistrzostwa Klubowe MKKK Shinkyokushin, jednak ze względu na panujący stan epidemiczny w kraju musiały zostać przełożone na jesień.

Ostrołęcki KKK wrócił do treningów

Ostrołęcki KKK wrócił do treningów

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin powrócili do treningów. Podopieczni shihana Wiesława Orzoła od początku marca trenowali indywidualnie. Od 1 czerwca prowadzone są już zajęcia w grupach i przygotowania do pierwszych ważnych imprez.

» Wasze komentarze

A @ 07:34, 22.11.2019r. IP: *.*.18.63

Gratulacje

DAWID @ 20:53, 26.11.2019r. IP: *.*.96.225

BRAWO TIMON

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo