Trójka lepsza od SPR Nowe Piekuty. Niepotrzebna nerwówka w końcówce

Ostrołęccy szczypiorniści wrócili z Nowych Piekut w dobrych nastrojach. Podopieczni trenera Rafała Niećki pokonali, w dziesiątej kolejce rozgrywek 2 ligi mężczyzn w grupie III B, miejscowy SPR 23:22 i wywalczyli niezwykle ważne trzy punkty do ligowej tabeli.

UMKS Trójka Ostrołęka był faworytem niedzielnej konfrontacji i ostrołęccy szczypiorniści sprostali zadaniu, choć jak pokazało spotkanie, nie było to łatwe zwycięstwo.

Wynik meczu w drugiej minucie otworzył Patryk Obidziński i Trójka prowadziła 1:0. Kolejne minuty to jednak dominacja gospodarzy. Drużyna z Nowych Piekut zanotowała kolejne cztery trafienia i podopieczni trenera Rafała Niećki przegrywali 1:4. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej odsłony spotkania ostrołęccy szczypiorniści doprowadzili do wyrównania 8:8. Do zmiany stron dominowali już tylko zawodnicy Trójki. Ostatecznie do szatni ostrołęcka drużyna schodziła z prowadzeniem 12:9.

Po przerwie podopieczni trenera Rafała Niećki kontrolowali przebieg spotkania i utrzymywali przewagę. Nerwówka wdała się w ostatnich pięciu minutach niedzielnego starcia. Gospodarze złapali kontakt i poczuli krew. Ostrołęccy szczypiorniści prowadzili już tylko 21:20 i starali się zrobić wszystko, aby nie stracić prowadzenia, które wywalczyli w przeciągu całego meczu. Ostatecznie Trójka pokonała swojego rywala 23:22 i zapisała na swoim koncie niezwykle ważne trzy punkty.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu został zawodnik gospodarzy - Marcin Piekutowski, który zdobył osiem bramek. Spośród ostrołęckiej Trójki wyróżniał się Patryk Obidziński. Rozgrywający z Ostrołęki siedmiokrotnie pokonywał bramkarza rywali.

W kolejnym meczu UMKS Trójka Ostrołęka zagra przed własną publicznością z AZS-AWF Warszawa. Batalia w hali sportowej przy ulicy Blachnickiego została zaplanowana na sobotę 30 listopada o godz. 17.00.

SPR Nowe Piekuty - UMKS Trójka Ostrołęka 22:23 (9:12)

Trójka: Dworak, Frąckiewicz, Prekiel - Obidziński 7, Deptuła 5, Kosiński 4, Wojdyna 4, Niećko 2, Zieliński 1 oraz Gąska, Kamionowski, Kardaś, Kuliś, Lesiński, Pachucki, Świerżewski