« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mazovia najlepsza w Jantar Cup (zdjęcia, wideo)

Osiem drużyn rywalizowało w turnieju piłki nożnej dziewcząt "Jantar Cup 2019" dla roczników 2008 i młodszych. Rywalizację wygrała Mazovia Grodzisk Mazowiecki. Gospodarze uplasowali się na trzecim stopniu podium. Wyróżniono również bramkarkę Jantaru.


Drużyny podzielono w turnieju na dwie grupy, po cztery zespoły w każdej. Dwa najlepsze teamy z każdej grupy zapewniały sobie awans do półfinałów.

Reklama

 

W grupie A o awans walczyli KPP Stomilanki I Olsztyn, KS Włókniarz II Białystok, Mazovia Grodzisk Mazowiecki i MOSiR Łomża. Dziewczęta z Łomży prowadzone przez trenera Dariusza Narolewskiego pokonały zespoły z Olsztyna 1:0 i Białegostoku 2:0 oraz zremisowały z Mazovią 1:1 i zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca. Drugie miejsce, po zwycięstwie i dwóch remisach, przypadło Mazovii Grodzisk Mazowiecki. Z turniejem pożegnały się KPP Stomilanki I Olsztyn i KS Włókniarz II Białystok.

 

W półfinale zameldowały się również drużyny KS Włókniarz I Białystok i KS Jantar Ostrołęka, które wywalczyły awans w grupie B. Podopieczne trenera Arkadiusza Sypniewskiego zajęły drugie miejsce z czterema punktami na koncie. Jantar wygrał z Akademią 2012 Suwałki 5:1, zremisował z KS Włókniarz I Białystok 1:1 i uległ KPP Stomilanki II Olsztyn 1:2.

 

W pierwszym półfinale doszło do starcia Mazovii Grodzisk Mazowiecki i Włókniarza I Białystok. Obie drużyny zostawiły na boisku dużo zdrowia i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Lepsze w rzutach karnych okazały się młode piłkarki z Grodziska Mazowiecki 2:0 i świętowały awans do finału. Drugim finalistą okazał się MOSiR Łomża, który po bezbramkowym meczu pokonał gospodynie po rzutach karnych 2:1.

 

Jantar ostatecznie zajął trzecie miejsce pokonując w walce o brązowe medale Włókniarza I Białystok 4:1. W wielkim finale Mazovia nie dała szans piłkarkom z Podlasia i wygrała 3:1. Puchar za zdobycie pierwszego miejsca pojechał ostatecznie do Grodziska Mazowieckiego.

 

Organizatorzy rozdali również nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju została Wiktoria Konert (MOSiR Łomża), a bramkarką zawodów wybrano Klaudię Oleszczak (Jantar Ostrołęka). Najwięcej bramek i jednocześnie królem strzelców zawodów została Anita Rejnin (Mazovia Grodzisk Mazowiecki), która siedmiokrotnie pokonywała bramkarki rywali.


Esprit

Jantar Cup 2019 odbył się w niedzielę 24 listopada w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta. Organizatorem wydarzenia był ostrołęcki Jantar.

 

Zobacz zdjęcia:
Jantar Cup 2019 dla roczników 2008 i młodszych

Więcej zdjęć: Jantar Cup 2019 dla roczników 2008 i młodszych

 

Zobacz zdjęcia:
Jantar Cup 2019 dla roczników 2008 i młodszych

Więcej zdjęć: Jantar Cup 2019 dla roczników 2008 i młodszych

 

Odsłon: 8896
Komentarzy: 0
06:35, 25.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Koronawirus wygrywa. Rozgrywki piłkarskie zawieszone do 26 kwietnia

Koronawirus wygrywa. Rozgrywki piłkarskie zawieszone do 26 kwietnia

Wszystkie rozgrywki piłkarskie na terenie naszego kraju zostały oficjalnie odwołane do 26 kwietnia br. włącznie. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN podjął tę decyzję w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego.

Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn z awansem bez rozgrywania meczów? Koronawirus rozdaje karty

Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn z awansem bez rozgrywania meczów? Koronawirus rozdaje karty

PZPN podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek niższego szczebla, w tym ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka, do 29 marca. Jeżeli po tym terminie nie będzie możliwości rozgrywania meczów, Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn awansują do IV ligi.

Piłkarki Jantaru z kobiecą kadrą Polski

Piłkarki Jantaru z kobiecą kadrą Polski

Dwie piłkarki ostrołęckiego Jantaru i prezes klubu Marcin Buchalski odwiedzili kadrę piłkarską reprezentacji Polski kobiet. W ośrodku przygotowań Magdalena Dąbrowska i Oliwia Piersy mogły m.in. przypatrywać się porannemu treningowi kadry narodowej.

Młode Jantarki rywalizowały w Ząbkach

Młode Jantarki rywalizowały w Ząbkach

Młode piłkarki ostrołęckiego Jantaru wzięły udział w jedenastej edycji ogólnopolskiego turnieju Ząbkovia Cup. Zawody, w których rywalizowały czołowe drużyny z całego kraju z roczników 2008 i młodszych, były przetarciem przed finałami wojewódzkimi o puchar Tymbarku.

Dariusz Jastrzębski ostatnim wzmocnieniem Narwi

Dariusz Jastrzębski ostatnim wzmocnieniem Narwi

Nie próżnują działacze Narwi. Niebiesko-czerwoni chcą optymalnie wzmocnić zespół przed startem rundy wiosennej rozgrywek ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Do drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Narolewskiego dołączył Dariusz Jastrzębski.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz




Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin



Najnowsze wideo