« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 19 września 2021 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Reprezentant OKB triumfował w Łodzi. Filip Terlik indywidualnym mistrzem Polski

(fot. archiwum prywatne)

Wielki sukces na swoim koncie zanotował zawodnik Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Filip Terlik na mistrzostwach Polski w bowlingu zdobył złoty medal w kategorii do lat 19. Mieszkaniec Olszewa-Borek pokonał w finale Mikołaja Czarneckiego z Warszawy 140:133.


Filip Terlik wyruszył do Łodzi nabrać doświadczenia, a wrócił do domu z tytułem Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów. Miejmy nadzieję, że to zapoczątkowało pasmo sukcesów ostrołęckich kręglarzy.

Reklama

 

- Bardzo się cieszę, że udało mi się zdobyć tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów w kategorii do lat 19. Nie spodziewałem się tego. Były to mojego pierwsze mistrzostwa i jechałem głównie z nastawieniem zebrania doświadczenia. Stres przed oraz w czasie trwania zawodów był bardzo duży, ale udało się go na szczęście opanować. Atmosfera była bardzo przyjazna, mimo tak wysokiej rangi zawodów - powiedział w rozmowie z naszym serwisem sportowym Filip Terlik.

 

Reprezentant Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego dobrze wypadł również w finale Masters. Awansował do niego z wysokiego trzeciego miejsca osiągając wyniki tj. 177, 157, 169, 189, 201, 201. Niestety ostatecznie, w rywalizacji z zawodnikami ze wszystkich kategorii wiekowych, zajął szóste miejsce.

 

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się w sobotę 23 listopada w łódzkiej kręgielni Król Kul.


Esprit

- To pierwszy turniej takiej rangi, na których reprezentowano nasz klub. Filip pokazał, że młode pokolenie może zdobywać wysokie miejsca w bowlingu i miejmy nadzieję, że zmotywuje to innych juniorów z klubu do startów w większych imprezach - podsumował Łukasz Połatyński, prezes Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego.

Odsłon: 14408
Komentarzy: 0
07:15, 25.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Połatyński najlepszy. Trelik drugi, Kupis trzeci

Połatyński najlepszy. Trelik drugi, Kupis trzeci

Piętnastu zawodników i zawodniczek wzięło udział w III Wewnętrznym Turnieju Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego rozegranym w obiekcie miejskim kręgielni w Aquaparku. Każdy rozegrał pięć gier, a o zwycięstwie decydowała łączna ilość zdobytych punktów. Najlepszy okazał się Łukasz Połatyński, który w klasyfikacji końcowej wyprzedził Filipa Trelika i Karola Kupisa. 

Połatyński w ścisłym finale

Połatyński w ścisłym finale

11 dni trwały V Międzynarodowe Mistrzostwa Zielonej Góry ZG OPEN 2021 w bowlingu. Niemal sześćset kilometrów na zmagania pokonała czwórka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. W gronie 123 zawodników pojawili się: Paweł Staśkiewicz, Łukasz Połatyński, Filip Trelik i Nina Świderska.

Prokurat mistrzem. Chomicz drugi. Dłużniewski trzeci (zdjęcia, wideo)

Prokurat mistrzem. Chomicz drugi. Dłużniewski trzeci (zdjęcia, wideo)

27 zawodników walczyło w Otwartym Turnieju Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Przez cztery dni gracze walczyli o tytuł najlepszego. Było wiele zwrotów akcji, zaskakujących wyników, a w rywalizacji wzięli chętni nie tylko z Ostrołęki, ale również z Warszawy, Suwałk czy Siedlec.

Pierwszy turniej bowlingowy na miejskiej kręgielni

Pierwszy turniej bowlingowy na miejskiej kręgielni

Organizatorzy zapraszają do udziału w Otwartym Turnieju Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego 2020. Zmagania odbędą się od 17 do 20 grudnia w kręgielni w Parku Wodnym Aquarium. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje prezydent miasta Łukasz Kulik. Właśnie ruszyły zapisy.

Łukasz Połatyński triumfatorem Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej (zdjęcia)

Łukasz Połatyński triumfatorem Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej (zdjęcia)

W piątkowy wieczór odbył się finał ligi TOP-8 Masters Ostrołęckiego Ligi Bowlingowej organizowanej przez Ostrołęcki Klub Bowlingowy. Do rywalizacji stanęło ośmiu najlepszych zawodników, którzy przez sześć kolejek zgromadzili punkty. Triumfował Łukasz Połatyński, który w rundzie zasadniczej był trzeci. W najważniejszej rozgrywce okazał się zdecydowanie najlepszy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo