« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Reprezentant OKB triumfował w Łodzi. Filip Terlik indywidualnym mistrzem Polski

(fot. archiwum prywatne)

Wielki sukces na swoim koncie zanotował zawodnik Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Filip Terlik na mistrzostwach Polski w bowlingu zdobył złoty medal w kategorii do lat 19. Mieszkaniec Olszewa-Borek pokonał w finale Mikołaja Czarneckiego z Warszawy 140:133.


Filip Terlik wyruszył do Łodzi nabrać doświadczenia, a wrócił do domu z tytułem Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów. Miejmy nadzieję, że to zapoczątkowało pasmo sukcesów ostrołęckich kręglarzy.

Reklama

 

- Bardzo się cieszę, że udało mi się zdobyć tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów w kategorii do lat 19. Nie spodziewałem się tego. Były to mojego pierwsze mistrzostwa i jechałem głównie z nastawieniem zebrania doświadczenia. Stres przed oraz w czasie trwania zawodów był bardzo duży, ale udało się go na szczęście opanować. Atmosfera była bardzo przyjazna, mimo tak wysokiej rangi zawodów - powiedział w rozmowie z naszym serwisem sportowym Filip Terlik.

 

Reprezentant Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego dobrze wypadł również w finale Masters. Awansował do niego z wysokiego trzeciego miejsca osiągając wyniki tj. 177, 157, 169, 189, 201, 201. Niestety ostatecznie, w rywalizacji z zawodnikami ze wszystkich kategorii wiekowych, zajął szóste miejsce.

 

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się w sobotę 23 listopada w łódzkiej kręgielni Król Kul.- To pierwszy turniej takiej rangi, na których reprezentowano nasz klub. Filip pokazał, że młode pokolenie może zdobywać wysokie miejsca w bowlingu i miejmy nadzieję, że zmotywuje to innych juniorów z klubu do startów w większych imprezach - podsumował Łukasz Połatyński, prezes Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego.

Odsłon: 13295
Komentarzy: 0
07:15, 25.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pierwszy turniej bowlingowy na miejskiej kręgielni

Pierwszy turniej bowlingowy na miejskiej kręgielni

Organizatorzy zapraszają do udziału w Otwartym Turnieju Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego 2020. Zmagania odbędą się od 17 do 20 grudnia w kręgielni w Parku Wodnym Aquarium. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje prezydent miasta Łukasz Kulik. Właśnie ruszyły zapisy.

Łukasz Połatyński triumfatorem Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej (zdjęcia)

Łukasz Połatyński triumfatorem Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej (zdjęcia)

W piątkowy wieczór odbył się finał ligi TOP-8 Masters Ostrołęckiego Ligi Bowlingowej organizowanej przez Ostrołęcki Klub Bowlingowy. Do rywalizacji stanęło ośmiu najlepszych zawodników, którzy przez sześć kolejek zgromadzili punkty. Triumfował Łukasz Połatyński, który w rundzie zasadniczej był trzeci. W najważniejszej rozgrywce okazał się zdecydowanie najlepszy.

Półmetek Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej (zdjęcia)

Półmetek Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej (zdjęcia)

Do małych zmian doszło w klasyfikacji drużynowej rozgrywek, które odbywają się w poniedziałkowe wieczory. W Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej w zmaganiach indywidualnych mamy niezwykle ciekawą rywalizację. Tak naprawdę może dojść do przetasowań już w najbliższej kolejce. 

 

Uczyli się od Preusa (zdjęcia)

Uczyli się od Preusa (zdjęcia)

Na zaproszenie prezesa Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego do naszego miasta przyjechał Patryk Preus. Pod jego okiem siedmiu zawodników ćwiczyło od rana do późnych godzin wieczorowych. Jak zapowiada Łukasz Połatyński, to nie ostatnia wizyta tego gracza w Ostrołęce.

Znamy mistrzów bowlingu (zdjęcia)

Znamy mistrzów bowlingu (zdjęcia)

42 zawodników wzięło udział w Wiosennej Lidze Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. W ostatnich dniach odbyła się ostatnia kolejka, a tuż po niej oficjalne i uroczyste zakończenie zmagań. Na najlepszych czekały puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo