« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym z dobrymi startami WOPR-OS (zdjęcia)

(fot. archiwum klubu)

Po raz kolejny rewelacyjne starty odnotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka, którzy podczas dziesiątej edycji zimowych mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym zdobyli czternaście medali, w tym: cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych.


Zawody, które zostały rozgrywane w Kędzierzynie Koźlu w dniach 22-24 listopad 2019 br., zgromadziły na starcie ponad 200 najlepszych zawodników z całego kraju.

Reklama

 

W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli: Maja Furmaniuk, Magda Kowalska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Kacper Mierzejewski.

 

Zawodnicy z Ostrołęki oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych. W klasyfikacji generalnej mistrzostw obejmującej wszystkie indywidualne starty tytuł Mistrza Polski w kategorii open zdobył Hubert Nakielski. W kategorii junior młodszy wśród pań wicemistrzem Polski została Magda Kowalska, na drugim stopniu podium w tej samej kategorii wiekowej wśród panów stanął Kamil Bojarski. Kamil ponadto na dystansie 100 metrów holowanie manekina w płetwach ustanowił nowy rekord Polski juniorów młodszych.

 

W startach indywidualnych reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka prezentowali się nadzwyczaj imponująco. Hubert Nakielski zdobył pięć medali w swoich startach w kategorii open. Ostrołęczanin nie miał sobie równych na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach i na dystansie 100 m ratownik. Drugie miejsce zajął holując manekina na dystansie 50 m, a najniższe stopnie podium zajmował na dystansie 200 m z przeszkodami i na dystansie 100 m kombinowane.

 

Kamil Bojarski zdobył trzy medale w kategorii junior młodszy. Na dystansie 100 metrów ratowanie manekina w płetwach i na dystansie 50 m holowanie manekina zdobywał złote medale, a srebro wywalczył na dystansie 100 m ratownik.

 

Magda Kowalska czterokrotnie stawała na podium. Trzy srebrne medale podopieczna trenera Dariusza Małkowskiego zdobyła w kategoriach holowanie manekina na 50 m, ratownik na 100 m i kombinowane na 100 m. Na najniższym stopniu podium zawodniczka WOPR-OS stanęła na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach.

 

Mateusz Adamowski zdobył brąz w kategorii junior na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach. Poza podium tym razem znaleźli się Maja Furmaniuk i Kacper Mierzejewski.

 

W wyścigach sztafetowych w kategorii open męski zespół WOPR-OS w składzie Mierzejewski, Bojarski, Adamowski, Nakielski zdobył brązowy medal na dystansie 4 x 50 metrów z pasem ratowniczym.


Lubudu

- Zarówno osiągnięte wyniki, zdobyte medale, poprawione rekordy życiowe bardzo cieszą i motywują do jeszcze większej pracy. Odnoszone od wielu lat sukcesy moich podopiecznych zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej potwierdzają, że praca na treningach idzie w dobrym kierunku. Wszystkim zawodnikom należą się serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki, postawę i zaangażowanie podczas mistrzostw - mówi Dariusz Małkowski, trener WOPR-OS Ostrołęka.

 

Zobacz zdjęcia:
Zimowe mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym

Więcej zdjęć: Zimowe mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym

Odsłon: 10478
Komentarzy: 2
06:35, 27.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złoto i srebro Zuzi Zecer

Złoto i srebro Zuzi Zecer

Na pływalni OSiR Żoliborz odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie Od Młodzika Do Olimpijczyka. Zmagania są cykliczną imprezą organizowaną przez AZS Warszawa przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych zawodów pływackich dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Startują w nich najlepsi zawodnicy z klubów z całej Polski. 

Wyłowili z wody 10 medali

Wyłowili z wody 10 medali

Mocnym akcentem zakończyli 2020 rok podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich. Reprezentanci Squatina Ostrołęka wywalczyli 10 medali podczas Pływackiego Pucharu Sprintu, który odbył się w Wyszkowie. Ponadto nasi przedstawiciele wracali z pucharem dla najlepszego zawodnika.

Zecer z dwoma złotami. Szczubełek i Szukiewicz z brązem

Zecer z dwoma złotami. Szczubełek i Szukiewicz z brązem

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na pływalni WOSiR Wyszków zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyły w zawodach pływackich o Puchar Sprintu z okazji 20-lecia istnienia sekcji pływackiej UKS Polonez Wyszków "Bijemy Rekordy Życiowe". Podopieczne Andrzeja Pyskło wywalczyły cztery medale.

Ekipa Małkowskiego z wyróżnieniami

Ekipa Małkowskiego z wyróżnieniami

Prezydent Łukasz Kulik zdecydował o przyznaniu Dariuszowi Małkowskiemu nagrody dla trenera realizującego działalność szkoleniową w klubie mającym siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki.

Wikieł otarła się o podium

Wikieł otarła się o podium

Trzy finały i czwarte miejsce w najlepszym występie to wyniki Angeliki Wikieł podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. W Olsztynie zawodniczka Narwi Ostrołęka może mówić o pechu, bo do brązowego medalu zabrakło jej naprawdę niewiele.

» Wasze komentarze

rodzic @ 12:20, 27.11.2019r. IP: *.*.70.87

Gratulacje !!!

Gość @ 18:09, 27.11.2019r. IP: *.*.234.98

Gratuluję wszystkim brawo

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo