« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym z dobrymi startami WOPR-OS (zdjęcia)

(fot. archiwum klubu)

Po raz kolejny rewelacyjne starty odnotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka, którzy podczas dziesiątej edycji zimowych mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym zdobyli czternaście medali, w tym: cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych.


Zawody, które zostały rozgrywane w Kędzierzynie Koźlu w dniach 22-24 listopad 2019 br., zgromadziły na starcie ponad 200 najlepszych zawodników z całego kraju.

Reklama

 

W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli: Maja Furmaniuk, Magda Kowalska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Kacper Mierzejewski.

 

Zawodnicy z Ostrołęki oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych. W klasyfikacji generalnej mistrzostw obejmującej wszystkie indywidualne starty tytuł Mistrza Polski w kategorii open zdobył Hubert Nakielski. W kategorii junior młodszy wśród pań wicemistrzem Polski została Magda Kowalska, na drugim stopniu podium w tej samej kategorii wiekowej wśród panów stanął Kamil Bojarski. Kamil ponadto na dystansie 100 metrów holowanie manekina w płetwach ustanowił nowy rekord Polski juniorów młodszych.

 

W startach indywidualnych reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka prezentowali się nadzwyczaj imponująco. Hubert Nakielski zdobył pięć medali w swoich startach w kategorii open. Ostrołęczanin nie miał sobie równych na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach i na dystansie 100 m ratownik. Drugie miejsce zajął holując manekina na dystansie 50 m, a najniższe stopnie podium zajmował na dystansie 200 m z przeszkodami i na dystansie 100 m kombinowane.

 

Kamil Bojarski zdobył trzy medale w kategorii junior młodszy. Na dystansie 100 metrów ratowanie manekina w płetwach i na dystansie 50 m holowanie manekina zdobywał złote medale, a srebro wywalczył na dystansie 100 m ratownik.

 

Magda Kowalska czterokrotnie stawała na podium. Trzy srebrne medale podopieczna trenera Dariusza Małkowskiego zdobyła w kategoriach holowanie manekina na 50 m, ratownik na 100 m i kombinowane na 100 m. Na najniższym stopniu podium zawodniczka WOPR-OS stanęła na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach.

 

Mateusz Adamowski zdobył brąz w kategorii junior na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach. Poza podium tym razem znaleźli się Maja Furmaniuk i Kacper Mierzejewski.

 

W wyścigach sztafetowych w kategorii open męski zespół WOPR-OS w składzie Mierzejewski, Bojarski, Adamowski, Nakielski zdobył brązowy medal na dystansie 4 x 50 metrów z pasem ratowniczym.


JBB

- Zarówno osiągnięte wyniki, zdobyte medale, poprawione rekordy życiowe bardzo cieszą i motywują do jeszcze większej pracy. Odnoszone od wielu lat sukcesy moich podopiecznych zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej potwierdzają, że praca na treningach idzie w dobrym kierunku. Wszystkim zawodnikom należą się serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki, postawę i zaangażowanie podczas mistrzostw - mówi Dariusz Małkowski, trener WOPR-OS Ostrołęka.

 

Zobacz zdjęcia:
Zimowe mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym

Więcej zdjęć: Zimowe mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym

Odsłon: 8710
Komentarzy: 2
06:35, 27.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

» Wasze komentarze

rodzic @ 12:20, 27.11.2019r. IP: *.*.70.87

Gratulacje !!!

Gość @ 18:09, 27.11.2019r. IP: *.*.234.98

Gratuluję wszystkim brawo

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo