Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym z dobrymi startami WOPR-OS (zdjęcia)

(fot. archiwum klubu)

Po raz kolejny rewelacyjne starty odnotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka, którzy podczas dziesiątej edycji zimowych mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym zdobyli czternaście medali, w tym: cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych.

Zawody, które zostały rozgrywane w Kędzierzynie Koźlu w dniach 22-24 listopad 2019 br., zgromadziły na starcie ponad 200 najlepszych zawodników z całego kraju.

W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli: Maja Furmaniuk, Magda Kowalska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Kacper Mierzejewski.

Zawodnicy z Ostrołęki oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych. W klasyfikacji generalnej mistrzostw obejmującej wszystkie indywidualne starty tytuł Mistrza Polski w kategorii open zdobył Hubert Nakielski. W kategorii junior młodszy wśród pań wicemistrzem Polski została Magda Kowalska, na drugim stopniu podium w tej samej kategorii wiekowej wśród panów stanął Kamil Bojarski. Kamil ponadto na dystansie 100 metrów holowanie manekina w płetwach ustanowił nowy rekord Polski juniorów młodszych.

W startach indywidualnych reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka prezentowali się nadzwyczaj imponująco. Hubert Nakielski zdobył pięć medali w swoich startach w kategorii open. Ostrołęczanin nie miał sobie równych na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach i na dystansie 100 m ratownik. Drugie miejsce zajął holując manekina na dystansie 50 m, a najniższe stopnie podium zajmował na dystansie 200 m z przeszkodami i na dystansie 100 m kombinowane.

Kamil Bojarski zdobył trzy medale w kategorii junior młodszy. Na dystansie 100 metrów ratowanie manekina w płetwach i na dystansie 50 m holowanie manekina zdobywał złote medale, a srebro wywalczył na dystansie 100 m ratownik.

Magda Kowalska czterokrotnie stawała na podium. Trzy srebrne medale podopieczna trenera Dariusza Małkowskiego zdobyła w kategoriach holowanie manekina na 50 m, ratownik na 100 m i kombinowane na 100 m. Na najniższym stopniu podium zawodniczka WOPR-OS stanęła na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach.

Mateusz Adamowski zdobył brąz w kategorii junior na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach. Poza podium tym razem znaleźli się Maja Furmaniuk i Kacper Mierzejewski.

W wyścigach sztafetowych w kategorii open męski zespół WOPR-OS w składzie Mierzejewski, Bojarski, Adamowski, Nakielski zdobył brązowy medal na dystansie 4 x 50 metrów z pasem ratowniczym.

- Zarówno osiągnięte wyniki, zdobyte medale, poprawione rekordy życiowe bardzo cieszą i motywują do jeszcze większej pracy. Odnoszone od wielu lat sukcesy moich podopiecznych zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej potwierdzają, że praca na treningach idzie w dobrym kierunku. Wszystkim zawodnikom należą się serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki, postawę i zaangażowanie podczas mistrzostw - mówi Dariusz Małkowski, trener WOPR-OS Ostrołęka.