« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 16 grudnia 2019 r., imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Jakub Borkowski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka, otrzymał specjalną nagrodę od prezydenta Łukasza Kulika. Wyróżnienie zostało przyznane, na wczorajszej sesji rady miasta, za zdobycie mistrzostwa Europy w trójboju siłowym.


Osiągnięcie sztangisty z Ostrołęki przybliżył przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki.

Reklama

 

Jakub Borkowski, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, reprezentował w piątek 22 listopada nasze miasto na mistrzostwach Europy federacji WPA w trójboju siłowym, które odbyły się w Pabianicach. Sztangista UKS Atleta Ostrołęka wrócił do domu z tytułem Mistrza Europy w kat. 20-23 lata w formule amator.

 

Trójbój siłowy składa się z trzech konkurencji - przysiad ze sztangą na plecach, wyciskanie sztangi leżąc na ławce i martwy ciąg. Ostrołęczanin ze sztangą na plecach zaliczył 210 kg, wycisnął leżąc na ławce 160 kg, a w martwym ciągu pokonał ciężar o wadze 240 kg. Ostatecznie uzyskane 610 kg pozwoliło Jakubowi Borkowskiego stanąć na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.

 

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować za wyróżnienie, za docenienie tej pracy. Będzie ona na pewno dla mnie motywacją do przyszłych startów, zarówno w trójboju siłowym, jak i klasycznym podnoszeniu ciężarów - powiedział Jakub Borkowski podczas wczorajszej sesji odbierając nagrodę z rąk prezydenta Łukasza Kulika.


JBB

Wsparcie otrzymane od miasta ma pomóc Jakubowi Borkowskiemu do jeszcze lepszego przygotowania do kolejnych startów. Trenerem ostrołęczanina jest Władysław Niedźwiecki.

Odsłon: 4467
Komentarzy: 7
07:54, 29.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

ZSP w Czerwinie i II LO w Ostrołęce na podium w unihokeju (zdjęcia)

ZSP w Czerwinie i II LO w Ostrołęce na podium w unihokeju (zdjęcia)

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie zamienił się w arenę mazowieckich igrzysk dla dziewcząt i chłopców. Na podium XXII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju znaleźli się reprezentanci Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

'Spełniłem swoje marzenia'. Adrian Duszak wicemistrzem świata w teqballu! (zdjęcia)

"Spełniłem swoje marzenia". Adrian Duszak wicemistrzem świata w teqballu! (zdjęcia)

Ogromny sukces na swoim koncie zapisał Adrian Duszak. Zawodnik pochodzący z Dylewa został wicemistrzem świata w teqballu! W finałowej batalii w Budapeszcie, 23-latek musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Ádáma Blázsovicsa.

Pumptrack w Rzekuniu gotowy (zdjęcia)

Pumptrack w Rzekuniu gotowy (zdjęcia)

Przy drodze powiatowej nr 2550W w Rzekuniu, w pobliżu granicy z Czarnowcem, powstał pumptrack. Tor rowerowy został pod koniec listopada odebrany od wykonawcy i można już z niego korzystać. Inwestycja kosztowała prawie 440 tysięcy złotych.

Mikołajki z UKS Atleta w 'dziesiątce' (zdjęcia)

Mikołajki z UKS Atleta w "dziesiątce" (zdjęcia)

Uczniowski Klub Sportowy Atleta wraz z nauczycielami wychowania fizycznego "dziesiątki" zaprosili uczniów do mikołajkowego wieloboju atletycznego. Zawody rozegrano w trzech konkurencjach ogólnorozwojowych i jednej konkurencji dwuboju olimpijskiego.

'Mikołajki na sportowo' za nami. Pomogli dzieciom i Polakom mieszkającym na Ukrainie (zdjęcia)

"Mikołajki na sportowo" za nami. Pomogli dzieciom i Polakom mieszkającym na Ukrainie (zdjęcia)

Uczniowski Klub Sportowy Clan, działający przy II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Ostrołęce, po raz dziewiąty zaprosił do udziału w imprezie charytatywnej na rzecz dzieci z ostrołęckiego domu dziecka oraz Polaków mieszkających na Ukrainie.

» Wasze komentarze

si @ 10:52, 29.11.2019r. IP: *

patrząc na Guliwera to podniósłby te ciężary razem z tym ciężarowcem

Monte Carlo @ 14:38, 29.11.2019r. IP: *

Wieprzowi

wwo @ 17:13, 29.11.2019r. IP: *.*.220.112

kategoria do 23 lat? to on chyba jeszcze studiów nie skończył... a już wieloletnim nauczycielem jest? a niby tak źle z pracą dla nauczycieli w Ostrołęce... niby nie ma pracy dla magistrów... jakiś cud?

Skutek @ 00:21, 30.11.2019r. IP: *

Prezydent weź ty się za siebie
Bo jak wieprz wyglądasz
I ogół się bo wyglądasz jak brudas

Do wwo @ 10:19, 30.11.2019r. IP: *

Praca po znajomości zawsze się znajdzie pracowałem w 10 rok czasu i nie było dla mnie godzin a przychodzi ktoś kto ma układy i ma robotę hu**j z nimi jeszcze się odwdzięczę.

Gość @ 20:36, 30.11.2019r. IP: *.*.1.142

WWO Nie trzeba mieć magistra, żeby podjąć się pracy. Studia licencjackie trwają 3 lata. Także jakby nie patrzeć to po studiach licencjackich w wieku 23lat można być. Może też poszedł wcześniej do szkoły w tym wypadku może mieć i magistra.

Jan @ 07:28, 04.12.2019r. IP: *.*.168.119

Do wwo Gdzie jest napisane, że wieloletni? Czytać należy ze zrozumieniem.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo