« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 19 stycznia 2020 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Moja Ostrołęka

Aktualności

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Jakub Borkowski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka, otrzymał specjalną nagrodę od prezydenta Łukasza Kulika. Wyróżnienie zostało przyznane, na wczorajszej sesji rady miasta, za zdobycie mistrzostwa Europy w trójboju siłowym.


Osiągnięcie sztangisty z Ostrołęki przybliżył przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki.

Reklama

 

Jakub Borkowski, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, reprezentował w piątek 22 listopada nasze miasto na mistrzostwach Europy federacji WPA w trójboju siłowym, które odbyły się w Pabianicach. Sztangista UKS Atleta Ostrołęka wrócił do domu z tytułem Mistrza Europy w kat. 20-23 lata w formule amator.

 

Trójbój siłowy składa się z trzech konkurencji - przysiad ze sztangą na plecach, wyciskanie sztangi leżąc na ławce i martwy ciąg. Ostrołęczanin ze sztangą na plecach zaliczył 210 kg, wycisnął leżąc na ławce 160 kg, a w martwym ciągu pokonał ciężar o wadze 240 kg. Ostatecznie uzyskane 610 kg pozwoliło Jakubowi Borkowskiego stanąć na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.

 

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować za wyróżnienie, za docenienie tej pracy. Będzie ona na pewno dla mnie motywacją do przyszłych startów, zarówno w trójboju siłowym, jak i klasycznym podnoszeniu ciężarów - powiedział Jakub Borkowski podczas wczorajszej sesji odbierając nagrodę z rąk prezydenta Łukasza Kulika.Wsparcie otrzymane od miasta ma pomóc Jakubowi Borkowskiemu do jeszcze lepszego przygotowania do kolejnych startów. Trenerem ostrołęczanina jest Władysław Niedźwiecki.

Odsłon: 5314
Komentarzy: 7
07:54, 29.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zmarł Jerzy Krzyśpiak, były piłkarz MZKS Narew

Zmarł Jerzy Krzyśpiak, były piłkarz MZKS Narew

Nie żyje Jerzy Krzyśpiak, były piłkarz Turbiny i MZKS Narew Ostrołęka. Zmarł, w czwartek 16 stycznia, w szpitalu w wieku 73 lat. Pomimo wielu problemów zdrowotnych był jednym z najwierniejszych kibiców ostrołęckiego zespołu, którego był wychowankiem.

Ciężarowcy również zagrali z WOŚP (zdjęcia)

Ciężarowcy również zagrali z WOŚP (zdjęcia)

Dwudziesty ósmy finał WOŚP w Ostrołęce przeszedł do historii. W naszym mieście sportowcy biegali, grali w piłkę, tańczyli, ale również podnosili ciężary. Podczas halowego turnieju piłki nożnej przy ulicy Traugutta można było potrenować sporty siłowe z UKS Atleta.

Taneczne i siłowe show dla Orkiestry (zdjęcia, wideo)

Taneczne i siłowe show dla Orkiestry (zdjęcia, wideo)

Podczas turnieju piłkarskiego "Gramy razem z Orkiestrą" zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć kilka pokazów. Na parkiecie wystąpili m.in. tancerki z ostrołęckiej Pasji i zawodnicy trenujący na co dzień w klubie Bee Hero - Sports Center.

Wydarzenia sportowe na stadionie i w hali podczas 28 finału WOŚP. Zobacz program

Wydarzenia sportowe na stadionie i w hali podczas 28 finału WOŚP. Zobacz program

Ostrołęka dołączy do wielu miast na całym świecie i zagra podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad setka wolontariuszy będzie kwestować w naszym mieście na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Nie zabraknie również wydarzeń sportowych.

Rusza Ostrołęcka Liga Badmintona. Chcesz zagrać?

Rusza Ostrołęcka Liga Badmintona. Chcesz zagrać?

Po raz pierwszy w naszym mieście zostanie rozegrany sezon ligowy dla amatorów badmintona. W ramach rozgrywek odbędzie się siedem rund w grach pojedynczych i podwójnych. Ostrołęcka Liga Badmintona odbywać się będzie w hali sportowej przy ulicy Jaracza.

» Wasze komentarze

si @ 10:52, 29.11.2019r. IP: *

patrząc na Guliwera to podniósłby te ciężary razem z tym ciężarowcem

Monte Carlo @ 14:38, 29.11.2019r. IP: *

Wieprzowi

wwo @ 17:13, 29.11.2019r. IP: *.*.220.112

kategoria do 23 lat? to on chyba jeszcze studiów nie skończył... a już wieloletnim nauczycielem jest? a niby tak źle z pracą dla nauczycieli w Ostrołęce... niby nie ma pracy dla magistrów... jakiś cud?

Skutek @ 00:21, 30.11.2019r. IP: *

Prezydent weź ty się za siebie
Bo jak wieprz wyglądasz
I ogół się bo wyglądasz jak brudas

Do wwo @ 10:19, 30.11.2019r. IP: *

Praca po znajomości zawsze się znajdzie pracowałem w 10 rok czasu i nie było dla mnie godzin a przychodzi ktoś kto ma układy i ma robotę hu**j z nimi jeszcze się odwdzięczę.

Gość @ 20:36, 30.11.2019r. IP: *.*.1.142

WWO Nie trzeba mieć magistra, żeby podjąć się pracy. Studia licencjackie trwają 3 lata. Także jakby nie patrzeć to po studiach licencjackich w wieku 23lat można być. Może też poszedł wcześniej do szkoły w tym wypadku może mieć i magistra.

Jan @ 07:28, 04.12.2019r. IP: *.*.168.119

Do wwo Gdzie jest napisane, że wieloletni? Czytać należy ze zrozumieniem.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo