« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 15 lipca 2020 r., imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Jakub Borkowski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka, otrzymał specjalną nagrodę od prezydenta Łukasza Kulika. Wyróżnienie zostało przyznane, na wczorajszej sesji rady miasta, za zdobycie mistrzostwa Europy w trójboju siłowym.


Osiągnięcie sztangisty z Ostrołęki przybliżył przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki.

Reklama

 

Jakub Borkowski, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, reprezentował w piątek 22 listopada nasze miasto na mistrzostwach Europy federacji WPA w trójboju siłowym, które odbyły się w Pabianicach. Sztangista UKS Atleta Ostrołęka wrócił do domu z tytułem Mistrza Europy w kat. 20-23 lata w formule amator.

 

Trójbój siłowy składa się z trzech konkurencji - przysiad ze sztangą na plecach, wyciskanie sztangi leżąc na ławce i martwy ciąg. Ostrołęczanin ze sztangą na plecach zaliczył 210 kg, wycisnął leżąc na ławce 160 kg, a w martwym ciągu pokonał ciężar o wadze 240 kg. Ostatecznie uzyskane 610 kg pozwoliło Jakubowi Borkowskiego stanąć na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.

 

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować za wyróżnienie, za docenienie tej pracy. Będzie ona na pewno dla mnie motywacją do przyszłych startów, zarówno w trójboju siłowym, jak i klasycznym podnoszeniu ciężarów - powiedział Jakub Borkowski podczas wczorajszej sesji odbierając nagrodę z rąk prezydenta Łukasza Kulika.


Łubudu

Wsparcie otrzymane od miasta ma pomóc Jakubowi Borkowskiemu do jeszcze lepszego przygotowania do kolejnych startów. Trenerem ostrołęczanina jest Władysław Niedźwiecki.

Odsłon: 7240
Komentarzy: 7
07:54, 29.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Miasto Ostrołęka zaprasza na Sportowe Wakacje w Mieście. Kolejną ofertą są zajęcia z tenisa stołowego. W zajęciach mogą wziąć wszyscy chętni, a naprawdę warto. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

A może popływamy?

A może popływamy?

Miasto Ostrołęka przygotowało niezwykle bogatą ofertę "Sportowych Wakacji w Mieście". Od poniedziałku do piątku można korzystać z Parku Wodnego Aquarium.

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Charytatywna akcja #GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi. Po samorządowcach, strażakach ochotnikach i policjantach przyszedł czas na sportowców z naszego regionu. Pompki w szczytnym celu wykonywali m.in. piłkarze i piłkarki, a także biegacze czy przedstawiciele sportów walki.

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

» Wasze komentarze

si @ 10:52, 29.11.2019r. IP: *

patrząc na Guliwera to podniósłby te ciężary razem z tym ciężarowcem

Monte Carlo @ 14:38, 29.11.2019r. IP: *

Wieprzowi

wwo @ 17:13, 29.11.2019r. IP: *.*.220.112

kategoria do 23 lat? to on chyba jeszcze studiów nie skończył... a już wieloletnim nauczycielem jest? a niby tak źle z pracą dla nauczycieli w Ostrołęce... niby nie ma pracy dla magistrów... jakiś cud?

Skutek @ 00:21, 30.11.2019r. IP: *

Prezydent weź ty się za siebie
Bo jak wieprz wyglądasz
I ogół się bo wyglądasz jak brudas

Do wwo @ 10:19, 30.11.2019r. IP: *

Praca po znajomości zawsze się znajdzie pracowałem w 10 rok czasu i nie było dla mnie godzin a przychodzi ktoś kto ma układy i ma robotę hu**j z nimi jeszcze się odwdzięczę.

Gość @ 20:36, 30.11.2019r. IP: *.*.1.142

WWO Nie trzeba mieć magistra, żeby podjąć się pracy. Studia licencjackie trwają 3 lata. Także jakby nie patrzeć to po studiach licencjackich w wieku 23lat można być. Może też poszedł wcześniej do szkoły w tym wypadku może mieć i magistra.

Jan @ 07:28, 04.12.2019r. IP: *.*.168.119

Do wwo Gdzie jest napisane, że wieloletni? Czytać należy ze zrozumieniem.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo