« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Prezydent nagrodził Jakuba Borkowskiego

Jakub Borkowski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka, otrzymał specjalną nagrodę od prezydenta Łukasza Kulika. Wyróżnienie zostało przyznane, na wczorajszej sesji rady miasta, za zdobycie mistrzostwa Europy w trójboju siłowym.


Osiągnięcie sztangisty z Ostrołęki przybliżył przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki.

Reklama

 

Jakub Borkowski, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, reprezentował w piątek 22 listopada nasze miasto na mistrzostwach Europy federacji WPA w trójboju siłowym, które odbyły się w Pabianicach. Sztangista UKS Atleta Ostrołęka wrócił do domu z tytułem Mistrza Europy w kat. 20-23 lata w formule amator.

 

Trójbój siłowy składa się z trzech konkurencji - przysiad ze sztangą na plecach, wyciskanie sztangi leżąc na ławce i martwy ciąg. Ostrołęczanin ze sztangą na plecach zaliczył 210 kg, wycisnął leżąc na ławce 160 kg, a w martwym ciągu pokonał ciężar o wadze 240 kg. Ostatecznie uzyskane 610 kg pozwoliło Jakubowi Borkowskiego stanąć na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.

 

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować za wyróżnienie, za docenienie tej pracy. Będzie ona na pewno dla mnie motywacją do przyszłych startów, zarówno w trójboju siłowym, jak i klasycznym podnoszeniu ciężarów - powiedział Jakub Borkowski podczas wczorajszej sesji odbierając nagrodę z rąk prezydenta Łukasza Kulika.


JBB

Wsparcie otrzymane od miasta ma pomóc Jakubowi Borkowskiemu do jeszcze lepszego przygotowania do kolejnych startów. Trenerem ostrołęczanina jest Władysław Niedźwiecki.

Odsłon: 6293
Komentarzy: 7
07:54, 29.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy nie zmierzą się w Grand Prix Polski

Ratownicy nie zmierzą się w Grand Prix Polski

Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym powróciło do Parku Wodnego Aquarium po kilku latach przerwy w kwietniu 2019 roku. W 2020 roku miała odbyć się kolejna edycja zawodów organizowanych przez Wodne Ochotniczego Pogotowie Ratunkowe w Ostrołęce.

Program Klub 2020. Nabór wniosków do 9 kwietnia

Program Klub 2020. Nabór wniosków do 9 kwietnia

Już po raz piąty kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu Klub - innowacyjnego modelu bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów. Ministerstwo Sportu przedłużyło nabór wniosków do 9 kwietnia.

Ostrołęczanin nie miał sobie równych na Festiwalu Sportów Sylwetkowych (wideo)

Ostrołęczanin nie miał sobie równych na Festiwalu Sportów Sylwetkowych (wideo)

Tomasz Gruz, pochodzący z Ostrołęki a obecnie mieszkający w Anglii, zdominował kategorię początkujący kulturysta w wadze ciężkiej ponad 90 kg podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych w Warszawie. Ostrołęczanin nie miał sobie równych.

Tegoroczna licealiada niedokończona. Zobacz aktualną klasyfikację poszczególnych dyscyplin

Tegoroczna licealiada niedokończona. Zobacz aktualną klasyfikację poszczególnych dyscyplin

Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa sprawiła, że w naszym mieście i powiecie odwołane zostały wszystkie wydarzenia sportowe. Nie inaczej było z osiemnastą edycją licealiady, w której młodzież ze szkół średnich walczyła o tytuły Mistrzów Miasta Ostrołęki.

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Pandemia koronawirusa jest wyrokiem dla wielu firm, w tym klubów fitness. Właściciele ostrołęckich siłowni postanowili zamknąć swoje lokale po obostrzeniach jakie zalecił rząd. Kluby fitness zachęcają jednak do wspólnych ćwiczeń przez media społecznościowe.

» Wasze komentarze

si @ 10:52, 29.11.2019r. IP: *

patrząc na Guliwera to podniósłby te ciężary razem z tym ciężarowcem

Monte Carlo @ 14:38, 29.11.2019r. IP: *

Wieprzowi

wwo @ 17:13, 29.11.2019r. IP: *.*.220.112

kategoria do 23 lat? to on chyba jeszcze studiów nie skończył... a już wieloletnim nauczycielem jest? a niby tak źle z pracą dla nauczycieli w Ostrołęce... niby nie ma pracy dla magistrów... jakiś cud?

Skutek @ 00:21, 30.11.2019r. IP: *

Prezydent weź ty się za siebie
Bo jak wieprz wyglądasz
I ogół się bo wyglądasz jak brudas

Do wwo @ 10:19, 30.11.2019r. IP: *

Praca po znajomości zawsze się znajdzie pracowałem w 10 rok czasu i nie było dla mnie godzin a przychodzi ktoś kto ma układy i ma robotę hu**j z nimi jeszcze się odwdzięczę.

Gość @ 20:36, 30.11.2019r. IP: *.*.1.142

WWO Nie trzeba mieć magistra, żeby podjąć się pracy. Studia licencjackie trwają 3 lata. Także jakby nie patrzeć to po studiach licencjackich w wieku 23lat można być. Może też poszedł wcześniej do szkoły w tym wypadku może mieć i magistra.

Jan @ 07:28, 04.12.2019r. IP: *.*.168.119

Do wwo Gdzie jest napisane, że wieloletni? Czytać należy ze zrozumieniem.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo