« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 4 czerwca 2020 r., imieniny Franciszka, Karola, Gościmiła

Moja Ostrołęka

Aktualności

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.


Ostrołęczanka wystartowała w trzech konkurencjach - 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Najlepiej pływaczce Narwi poszło na najdłuższym dystansie.

Reklama

 

Angelika Wikieł na dystansie 50 metrów stylem klasycznym zakończyła rywalizację na siódmym miejscu z czasem 33.58. Na podium stanęły Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław) - 30.22, Weronika Hallmann (AZS-AWF Warszawa) - 31.10 i Alexandra Iwanowska (Juvenia Wrocław) - 31.44.

 

Na nieco dłuższym dystansie ostrołęczanka była już szybsza kończąc wyścig na piątej pozycji z czasem 1:10.45. Wyżej uplasowały się Dominika Sztandera - 1:05.41, Alexandra Iwanowska - 1:06.78, Weronika Hallmann - 1:08.11 i Liwia Chmiel (Trójka Środa Wielkopolska) - 1:09.44.

 

Na swoim koronnym dystansie, 200 m stylem klasycznym, Angelika stanęła na trzecim stopniu podium. Zawodniczka ostrołęckiej Narwi ukończyła rywalizację z czasem 2:32.39. Wygrała Weronika Hallmann - 2:28.80, a drugie miejsce zajęła Liwia Chmiel - 2:29.41.W klasyfikacji końcowej pływaczek w stylu klasycznym Angelika Wikieł zajęła wysokie piąte miejsce. Z pewnością jest to dobra prognoza przez zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w dniach 18-22 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Odsłon: 11471
Komentarzy: 1
10:10, 30.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

» Wasze komentarze

Mariuss @ 10:35, 30.11.2019r. IP: *.*.176.124

zdjęcie to nie źle żeście dowalili na Hama wszystko wystawiacie bez namysłu i wyobraźni ...

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo