« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 16 grudnia 2019 r., imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.


Ostrołęczanka wystartowała w trzech konkurencjach - 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Najlepiej pływaczce Narwi poszło na najdłuższym dystansie.

Reklama

 

Angelika Wikieł na dystansie 50 metrów stylem klasycznym zakończyła rywalizację na siódmym miejscu z czasem 33.58. Na podium stanęły Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław) - 30.22, Weronika Hallmann (AZS-AWF Warszawa) - 31.10 i Alexandra Iwanowska (Juvenia Wrocław) - 31.44.

 

Na nieco dłuższym dystansie ostrołęczanka była już szybsza kończąc wyścig na piątej pozycji z czasem 1:10.45. Wyżej uplasowały się Dominika Sztandera - 1:05.41, Alexandra Iwanowska - 1:06.78, Weronika Hallmann - 1:08.11 i Liwia Chmiel (Trójka Środa Wielkopolska) - 1:09.44.

 

Na swoim koronnym dystansie, 200 m stylem klasycznym, Angelika stanęła na trzecim stopniu podium. Zawodniczka ostrołęckiej Narwi ukończyła rywalizację z czasem 2:32.39. Wygrała Weronika Hallmann - 2:28.80, a drugie miejsce zajęła Liwia Chmiel - 2:29.41.


JBB

W klasyfikacji końcowej pływaczek w stylu klasycznym Angelika Wikieł zajęła wysokie piąte miejsce. Z pewnością jest to dobra prognoza przez zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w dniach 18-22 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Odsłon: 1081
Komentarzy: 1
10:10, 30.11.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Trzynaście medali WOPR-OS w Gdańsku (zdjęcia)

Trzynaście medali WOPR-OS w Gdańsku (zdjęcia)

Kolejny udany start odnotowali zawodnicy ostrołęckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W finałowej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego zdobyli trzynaście medali - 7 złotych i 6 srebrnych.

Worek medali Squatiny w czterech startach. Niesamowity Kamil Szporak

Worek medali Squatiny w czterech startach. Niesamowity Kamil Szporak

Pływacy ostrołęckiej Squatiny mają za sobą udane starty w Warszawie, Mławie, Giżycku i Ostrołęce. W sumie młodzi zawodnicy zdobyli 43 medale i ustanowili wiele wartościowych rezultatów. Najlepiej spośród wszystkich pływaków wypadł Kamil Szporak.

Rywalizacja utalentowanych pływaków na ostrołęckim basenie (zdjęcia)

Rywalizacja utalentowanych pływaków na ostrołęckim basenie (zdjęcia)

Ósma edycja otwartych mistrzostw Ostrołęki w pływaniu przeszła do historii. Ponad dwustu utalentowanych zawodników z siedemnastu klubów rywalizowało na ostrołęckim basenie o medale. Wśród nich z dobrej strony zaprezentowali się również ostrołęccy pływacy.

Przed nami pływackie mistrzostwa Ostrołęki

Przed nami pływackie mistrzostwa Ostrołęki

Po raz ósmy UKS Piątka Ostrołęka zaprasza do rywalizacji w otwartych pływackich mistrzostwach miasta. W zmaganiach weźmie wielu młodych adeptów pływania z kilkunastu klubów z różnych miejscowości. Wśród nich nie zabraknie reprezentantów Ostrołęki.

Trzy medale Huberta Nakielskiego w Chinach!

Trzy medale Huberta Nakielskiego w Chinach!

Hubert Nakielski, zawodnik WOPR-OS Ostrołęka, reprezentuje nasz kraj na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Siódma edycja wydarzenia odbywa się w chińskim Wuhan. W stolicy prowincji Hubei ostrołęczanin zdobył już trzy medale.

» Wasze komentarze

Mariuss @ 10:35, 30.11.2019r. IP: *.*.176.124

zdjęcie to nie źle żeście dowalili na Hama wszystko wystawiacie bez namysłu i wyobraźni ...

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo