Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

Ostrołęczanka wystartowała w trzech konkurencjach - 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Najlepiej pływaczce Narwi poszło na najdłuższym dystansie.

Angelika Wikieł na dystansie 50 metrów stylem klasycznym zakończyła rywalizację na siódmym miejscu z czasem 33.58. Na podium stanęły Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław) - 30.22, Weronika Hallmann (AZS-AWF Warszawa) - 31.10 i Alexandra Iwanowska (Juvenia Wrocław) - 31.44.

Na nieco dłuższym dystansie ostrołęczanka była już szybsza kończąc wyścig na piątej pozycji z czasem 1:10.45. Wyżej uplasowały się Dominika Sztandera - 1:05.41, Alexandra Iwanowska - 1:06.78, Weronika Hallmann - 1:08.11 i Liwia Chmiel (Trójka Środa Wielkopolska) - 1:09.44.

Na swoim koronnym dystansie, 200 m stylem klasycznym, Angelika stanęła na trzecim stopniu podium. Zawodniczka ostrołęckiej Narwi ukończyła rywalizację z czasem 2:32.39. Wygrała Weronika Hallmann - 2:28.80, a drugie miejsce zajęła Liwia Chmiel - 2:29.41.

W klasyfikacji końcowej pływaczek w stylu klasycznym Angelika Wikieł zajęła wysokie piąte miejsce. Z pewnością jest to dobra prognoza przez zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w dniach 18-22 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Odsłon: 21746