Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Pewna wygrana Trójki z AZS-AWF (zdjęcia, wideo)

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w sobotnie popołudnie szczypiorniści ostrołęckiej Trójki. W hali sportowej przy ulicy Blachnickiego, podopieczni trenera Rafała Niećki nie dali szans AZS-AWF Warszawa wygrywając niezwykle pewnie 40:28.

Kibice byli świadkami ciekawej rywalizacji. Dobra skuteczność zawodników Trójki dostarczyła zgromadzonej publiczności wielu pozytywnych emocji.

Wynik otworzył się w trzeciej minucie na korzyść drużyny gości. Przez trzynaście minut pierwszej połowy na tablicy wyników był remis 5:5. Podopieczni trenera Rafała Niećki przyspieszyli i wysunęli się na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca. Do szatni Trójka schodziła z sześciobramkowym prowadzeniem - 17:11.

Po zmianie stron zgromadzona publiczność była świadkiem jeszcze większej ilości bramek. Ostatecznie szczypiorniści Trójki pokonali drużynę ze stolicy kraju 40:28 i wciąż liczy się w walce o mistrzostwo 2 ligi w grupie III B.

Najskuteczniejszym zawodnikiem ostrołęckiego zespołu we wczorajszym meczu był Patryk Obidziński. Rozgrywający Trójki zanotował jedenaście trafień. W drużynie gości w dobrej dyspozycji był Bartosz Salach, który zdobył dziewięć bramek.

Teraz przed UMKS Trójka Ostrołęka bardzo ważne starcie. Ostrołęccy szczypiorniści w sobotę 7 grudnia udadzą się do Dąbrowy Białostockiej na spotkanie z miejscowym KS Szczypiorniak. Pojedynek z liderem rozgrywek rozpocznie się o godz. 18.00.

UMKS Trójka Ostrołęka - AZS-AWF Warszawa 40:28 (17:11)

Trójka: Dworak, Frąckiewicz, Prekiel - Obidziński 11, Wojdyna 6, Deptuła 5, Niećko 5, Pachucki 5, Kraszewski 3, Kosiński 2, Zieliński 2, Kardaś 1, Lesiński