Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Drużynowe zwycięstwo MKKK w Bartoszycach

(fot. archiwum klubu)

Na międzynarodowym turnieju karate w Bartoszycach zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate zdobyli dziesięć medali - 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe. Dobre starty karateków zapewniły MKKK zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

W zawodach wzięło udział czternaście klubów z całej Polski oraz goście z Rosji, którzy stanowili mocną obsadę turnieju.

O miejsca na podium, cenne nagrody i statuetki dla najlepszych rywalizowało w sumie 259 zawodników. Złote medale z Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate zdobyli Kasia Lisiewska, Gabriel Bieniek, Jan Kołakowski, Michał Gronowski i Maksymilian Żebrowski. Na drugim stopniu podium stanęli Olga Boruch, Amelia Duch i Sebastian Jankowski. Z kolei brązowe medale zawisły na szyjach Oliwii Sobiech i Kacpra Sośnickiego. W turnieju rywalizowali również Alicja Nalewajk, Matylda Brakoniecka, Julia Dąbrowska, Jan Konarzewski i Bartosz Murzyn. Wszyscy stoczyli wyrównane pojedynki.

Podsumowanie zawodów wskazało, że Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate zdobył najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej, co pozwoliło stanąć na najwyższym stopniu podium.

- Cieszy tak duży sukces uzyskany w konfrontacji z najlepszymi klubami z Polski. Dziękujemy wszystkim naszym podopiecznym za pełne zaangażowanie podczas reprezentowania naszego klubu - mówi sensei Artur Prusiński.

Turniej karate Bartoszyce Cup odbył się w sobotę 30 listopada br.