Czwartek, 28 maja 2020 r., imieniny Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Triumf Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO najlepsza w tenisie stołowym (zdjęcia)

W hali sportowej przy ulicy Partyzantów (os. Wojciechowice) w Ostrołęce odbyły się kobiece mistrzostwa miasta szkół średnich w tenisie stołowym. Puchar prezydenta Łukasza Kulika trafił w ręce Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO nie miała sobie równych.

W zawodach wystartowało 36 zawodniczek z siedmiu ostrołęckich szkół ponadpodstawowych. Rywalizowano do dwóch wygranych setów. Zawodniczka, która przegrała dwa mecze odpadała z turnieju.

W finałowej batalii Ilona Zalewska (II LO), po zaciętym starciu, wygrała z ubiegłoroczną triumfatorką Moniką Kujawą (ZSZ nr 2) po trzech setach - 8:11, 11:6, 11:4. Srebro ostatecznie zdobyła Martyna Trzcińska (I LO), która również pokonała Monikę Kujawę. Tuż za podium uplasowała się Martyna Kiernozek (ZSZ nr 2).

Cztery najlepsze tenisistki stołowe w Ostrołęce zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, a zawodniczki z podium otrzymały również medale, puchary i nagrody rzeczowe. Organizatorem mistrzostw był Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce.

Esprit

Mistrzostwa miasta kobiet w tenisie stołowym odbyły się, w czwartek 5 grudnia, w hali sportowej przy ulicy Partyzantów (os. Wojciechowice).