Czwartek, 24 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Lider za silny. Trójka uległa Szczypiorniakowi

Podopieczni trenera Rafała Niećki musieli uznać wyższość swojego rywala. W meczu dwunastej kolejki rozgrywek 2 ligi mężczyzn w grupie III B UMKS Trójka Ostrołęka uległa, na wyjeździe, KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 32:28.

Przed rozpoczęciem starcia faworytem byli gospodarze, szczypiorniści z Ostrołęki próbowali jednak sprawić niespodziankę. Po wyrównanej batalii, ostatecznie wygrał miejscowy Szczypiorniak.

Drużyna z Dąbrowy Białostockiej już od samego początku narzuciła swój styl gry. Po ośmiu minutach sobotniej konfrontacji Szczypiorniak prowadził 6:1 i zanosiło się na pewną wygraną. Podopieczni trenera Rafała Niećki powoli jednak wchodzili w mecz i z minuty na minutę prezentowali się coraz lepiej. Na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony meczu gospodarze prowadzili 15:10, wtedy obudzili się ostrołęccy piłkarze ręczni. Trójka zdobyła cztery bramki i ostatecznie do szatni podopieczni trenera Rafała Niećki zeszli tylko z jednobramkową stratą.

Po zmianie stron obie drużyny grały bardzo ostrożnie. Po ośmiu minutach drugiej odsłony meczu Trójka po raz pierwszy wyszła na prowadzenie 19:18. Niestety gospodarze szybko odrobili stratę i zaczęli budować przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem lidera rozgrywek 32:28. Na pewno zawodnicy Trójki mogli schodzić z parkietu z podniesioną głową, bo pokazali się z dobrej strony.

W najbliższą sobotę 14 grudnia emocje związane z piłką ręczną wrócą do Ostrołęki. Rywalem podopiecznych trenera Rafała Niećki w hali sportowej przy ulicy Blachnickiego będzie Bestios Białystok. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00.