« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 października 2020 r., imieniny Euzebii, Wiloletty, Narcyza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Uczeń III LO mistrzem tenisa stołowego. Szymon Załęski z pucharem prezydenta (zdjęcia, wideo)

Uczniowie szkół średnich rywalizowali w hali sportowej przy ulicy Partyzantów, na os. Wojciechowice, w mistrzostwach miasta szkół średnich w tenisie stołowym. Puchar prezydenta trafił do Szymona Załęskiego. Uczeń III LO obronił tytuł wywalczony w ubiegłym roku.


W zawodach wystartowało 47 zawodników z siedmiu ostrołęckich szkół ponadpodstawowych. Rywalizowano do dwóch wygranych setów. Tenisista, który przegrał dwa mecze żegnał się z turniejem.

Reklama

 

Najlepszym tenisistą stołowym w Ostrołęce okazał się Szymon Załęski. Uczeń III LO pokonał w meczu finałowym Daniela Kęszczyka (ZSZ nr 2) 11:6, 11:7. W meczu o czwarte miejsce doszło do rywalizacji pomiędzy Damianem Struniawskim (ZSZ nr 4) a Sebastianem Józwikiem (ZSZ nr 2). Zwycięsko z tej potyczki wyszedł uczeń ZSZ nr 4 (11:6, 11:8) i dzięki temu miał jeszcze szansę na walkę o drugie miejsce w zawodach. Damian Struniawski wykorzystał tę szansę i okazał się lepszy w walce o srebrny medal od Daniela Kęszczyka - 11:6, 11:9. Ostatecznie uczeń ZSZ nr 2 zajął trzecią lokatę.

 

Czterech najlepszych tenisistów stołowych zostało uhonorowanych pamiątkowymi dyplomami. Najlepsza trójka z rąk wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego odebrała medale, puchary i nagrody rzeczowe.Mistrzostwa miasta mężczyzn w tenisie stołowym odbyły się, w środę 11 grudnia, w hali sportowej przy ulicy Partyzantów (os. Wojciechowice). Organizatorem mistrzostw był Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce.

 

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa miasta szkół średnich w tenisie stołowym

Więcej zdjęć: Mistrzostwa miasta szkół średnich w tenisie stołowym

 

Odsłon: 18834
Komentarzy: 1
06:55, 16.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nie było meczu na szczycie. Zakażenia w ekipie ze Szczytna?

Nie było meczu na szczycie. Zakażenia w ekipie ze Szczytna?

W sobotnie popołudnie tenisiści stołowi UKS Mag Ostrołęka mieli walczyć o punkty w meczu na szczycie ze Spartą Szczytno. Obie drużyny w dwóch kolejkach wywalczyły komplet punktów. Starcie zapowiadało się niezwykle ciekawie, jednak nie doszło do spotkania ligowego.

UKS Mag z kompletem punktów

UKS Mag z kompletem punktów

Tenisiści z Ostrołęki mają za sobą dwa mecze. Oba wygrali i wraz z dwoma innymi zespołami mogą pochwalić się kompletem punktów. Podopieczni grającego trenera Jana Klemendorfa - legendy tenisa stołowego nie mieli problemów, by pokonać Macovię II Maków Mazowiecki oraz TS Ciechanów. W weekend nasi zagrają mecz na szczycie ze Spartą Szczytno.

Murach wicemistrzem. Grał też Szkopek

Murach wicemistrzem. Grał też Szkopek

Duży sukces ostrołęczanina podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w tenisie ziemnym. Do walki o medale i puchary stanęło 10 zawodników z pięciu uczelni. Srebro wywalczył Bartosz Murach reprezentujący stołecznych inżynierów.

Dudziec i Piersa w czołówce województwa

Dudziec i Piersa w czołówce województwa

Dwóch zawodników z naszego powiatu wystartowało w turnieju tenisa stołowego o Puchar Mazowsza Amatorów. Zmagania odbyły się w Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie. Do rywalizacji stanęli: Marcin Dudziec z Jawor Starych oraz Artur Piersa z Czerwina. Jak sobie poradzili?

 

Podziękowanie dla Jędrzeja Nowaka

Podziękowanie dla Jędrzeja Nowaka

Jędrzej Nowak (weteran ostrołęckiego tenisa ziemnego i były prezydent Ostrołęki w latach 1978–1985 i 1994–1998) został doceniony przez prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika za wybitne zasługi na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu, a w szczególności tenisa ziemnego.

 

» Wasze komentarze

Katarzyna @ 13:13, 16.12.2019r. IP: *

Gratulacje.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo