« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 2 kwietnia 2020 r., imieniny Franciszka, Władysława, Urbana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobre rezultaty UKS Atleta na drużynowych mistrzostwach Mazowsza (zdjęcia)

Koniec listopada i początek grudnia to obfity okres w emocje dla ostrołęckich ciężarowców. Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka, w niedzielę 8 grudnia, rywalizował w drużynowych mistrzostwach województwa mazowieckiego. Najlepiej spisali się juniorzy do lat 20.


Zawody zostały rozegrane na pomostach siedleckiej siłowni w trzech kategoriach wiekowych, tj. do lat 15 (młodzik), lat 17 (junior młodszy) i lat 20 (junior). Ostrołęcki UKS Atleta, pod dowództwem trenera Władysława Niedźwieckiego, wystawił drużynę w każdej grupie wiekowej.

Reklama

 

Najlepiej spisała się drużyna do 20 lat, która zajęła drugą pozycję ustępując jedynie WLKS Siedlce. Podium uzupełnił NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Ostrołękę w tej kategorii wiekowej reprezentowali Dominik Kulesza, Rafał Gnoza i Marcin Brzozowy. Dominik Kulesza wyrwał 115 kg i podrzucił 150 kg, co w dwuboju dało mu 265 kg. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego ustanowił tym samym rekord życiowy w podrzucie i w dwuboju. Podczas tych mistrzostw był zawodnikiem dźwigającym największe ciężary, najlepiej punktującym dla drużyny i zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 102 kg. Rafał Gnoza wyrwał 65 kg i podrzucił 87 kg. 152 kg osiągnięte w dwuboju były dla UKS Atleta drugim wynikiem pod względem jakości, a szóstym w kategorii wagowej do 81 kg. Marcin Brzozowy stawiający pierwsze kroki na ciężarowym pomoście wyrwał 57 kg i podrzucił 72 kg, a w dwuboju dźwignął 129 kg. Jego wynik w kategorii wagowej 81 kg dał mu ósmą lokatę.

 

Drużyna juniorów młodszych (Marcin Kulesza, Wiktor Wieremiejczyk i Krystian Łuba) wywalczyła czwartą lokatę ulegając UOLKA Ostrów Mazowiecka, WLKS Siedlce i NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Marcin wyrwał 86 kg, podrzucił 103 kg, a w dwuboju osiągnął 189 kg. Jest to wynik większy od jego rekordu życiowego o 17 kg, co pozwoliło mu zająć 3 miejsce w kategorii wagowej do 96 kg. Wiktor wyrwał 46 i podrzucił 60 kg, gromadząc w dwuboju 106 kg o 3 kg więcej od rekordu życiowego. Jego wynik pozwolił mu na zajęcie szóstego miejsca w kategorii wagowej do 67 kg. Trzeci Krystian wyrwał 60 kg i podrzucił 84 kg. Dało to w dwuboju 144 kg, osiągając tym samym rekord życiowy. Uzyskany wynik pozwolił mu stanąć na drugim stopniu podium w kategorii wagowej +109 kg.

 

W drużynie młodzików wystąpił Dawid Osowiecki, który wyrwał 48 kg i podrzucił 60 kg, a w sumie uzyskał 108 kg. Wszystkie jego trzy wyniki to rekordy życiowe, które pozwoliły na zajęcie trzeciego miejsca na podium w kategorii wagowej +109 kg.

 

- Wyniki osiągnięte przez juniorów młodszych i młodzików są na miarę oczekiwań, a drużyna U-20 sprawiła niespodziankę i uzyskała lokatę wyższą od oczekiwanej - wyjaśnia Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.Drużynowe mistrzostwa województwa mazowieckiego odbyły się, w niedzielę 8 grudnia, na pomostach siedleckiej siłowni.

 

Zobacz zdjęcia:
Drużynowe mistrzostwa województwa mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów

Więcej zdjęć: Drużynowe mistrzostwa województwa mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów

Odsłon: 2639
Komentarzy: 1
07:10, 17.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Pandemia koronawirusa jest wyrokiem dla wielu firm, w tym klubów fitness. Właściciele ostrołęckich siłowni postanowili zamknąć swoje lokale po obostrzeniach jakie zalecił rząd. Kluby fitness zachęcają jednak do wspólnych ćwiczeń przez media społecznościowe.

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Furorę w sieci, w czasie pandemii koronawirusa, robi wyzwanie #ToiletPaperChallenge. Zadanie polega na żonglowaniu rolką papieru toaletowego. W popularnym internetowym wyzwaniu z powodzeniem biorą udział również sportowcy z naszego regionu.

Trening w domu? Możemy wykorzystać przedmioty codziennego użytku

Trening w domu? Możemy wykorzystać przedmioty codziennego użytku

Ostrołęczanie wzięli sobie do serca apele rządu i władz miasta Ostrołęki o pozostaniu w domach na czas pandemii koronawirusa. Należy jednak pamiętać o aktywności fizycznej. Trening można również odbyć w domu, nawet nie mając profesjonalnego sprzętu.

'Hejt Park' z ostrołęckim akcentem. Mieszkaniec Ostrołęki zapytał o sytuacje klubów z niższych klas rozgrywkowych (wideo)

"Hejt Park" z ostrołęckim akcentem. Mieszkaniec Ostrołęki zapytał o sytuacje klubów z niższych klas rozgrywkowych (wideo)

W popularnym programie "Hejt Park" na Kanale Sportowym w serwisie YouTube na pytania widzów odpowiadali dziennikarz Michał Pol i współwłaściciel Wisły Kraków Jarosław Królewski. Z pytaniem do jednego z włodarzy Białej Gwiazdy zadzwonił Karol z Ostrołęki.

Mateusz Miłoszewski zajął się polityką. Były trener ostrołęckiej Narwi zastępcą burmistrza!

Mateusz Miłoszewski zajął się polityką. Były trener ostrołęckiej Narwi zastępcą burmistrza!

Mateusz Miłoszewski, trener ostrołęckiej Narwi w latach 2009-2011, od dwóch lat pozostaje bez klubu. Ostatnio prowadził ŁKS Łomża, a wcześniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Nadnarwiankę Pułtusk. Od dziś ma nowe zadanie, został Zastępcą Burmistrza Miasta Pułtusk.

» Wasze komentarze

Jan @ 08:48, 17.12.2019r. IP: *.*.168.119

Dobra robota

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo