« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobre rezultaty UKS Atleta na drużynowych mistrzostwach Mazowsza (zdjęcia)

Koniec listopada i początek grudnia to obfity okres w emocje dla ostrołęckich ciężarowców. Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka, w niedzielę 8 grudnia, rywalizował w drużynowych mistrzostwach województwa mazowieckiego. Najlepiej spisali się juniorzy do lat 20.


Zawody zostały rozegrane na pomostach siedleckiej siłowni w trzech kategoriach wiekowych, tj. do lat 15 (młodzik), lat 17 (junior młodszy) i lat 20 (junior). Ostrołęcki UKS Atleta, pod dowództwem trenera Władysława Niedźwieckiego, wystawił drużynę w każdej grupie wiekowej.

Reklama

 

Najlepiej spisała się drużyna do 20 lat, która zajęła drugą pozycję ustępując jedynie WLKS Siedlce. Podium uzupełnił NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Ostrołękę w tej kategorii wiekowej reprezentowali Dominik Kulesza, Rafał Gnoza i Marcin Brzozowy. Dominik Kulesza wyrwał 115 kg i podrzucił 150 kg, co w dwuboju dało mu 265 kg. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego ustanowił tym samym rekord życiowy w podrzucie i w dwuboju. Podczas tych mistrzostw był zawodnikiem dźwigającym największe ciężary, najlepiej punktującym dla drużyny i zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 102 kg. Rafał Gnoza wyrwał 65 kg i podrzucił 87 kg. 152 kg osiągnięte w dwuboju były dla UKS Atleta drugim wynikiem pod względem jakości, a szóstym w kategorii wagowej do 81 kg. Marcin Brzozowy stawiający pierwsze kroki na ciężarowym pomoście wyrwał 57 kg i podrzucił 72 kg, a w dwuboju dźwignął 129 kg. Jego wynik w kategorii wagowej 81 kg dał mu ósmą lokatę.

 

Drużyna juniorów młodszych (Marcin Kulesza, Wiktor Wieremiejczyk i Krystian Łuba) wywalczyła czwartą lokatę ulegając UOLKA Ostrów Mazowiecka, WLKS Siedlce i NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Marcin wyrwał 86 kg, podrzucił 103 kg, a w dwuboju osiągnął 189 kg. Jest to wynik większy od jego rekordu życiowego o 17 kg, co pozwoliło mu zająć 3 miejsce w kategorii wagowej do 96 kg. Wiktor wyrwał 46 i podrzucił 60 kg, gromadząc w dwuboju 106 kg o 3 kg więcej od rekordu życiowego. Jego wynik pozwolił mu na zajęcie szóstego miejsca w kategorii wagowej do 67 kg. Trzeci Krystian wyrwał 60 kg i podrzucił 84 kg. Dało to w dwuboju 144 kg, osiągając tym samym rekord życiowy. Uzyskany wynik pozwolił mu stanąć na drugim stopniu podium w kategorii wagowej +109 kg.

 

W drużynie młodzików wystąpił Dawid Osowiecki, który wyrwał 48 kg i podrzucił 60 kg, a w sumie uzyskał 108 kg. Wszystkie jego trzy wyniki to rekordy życiowe, które pozwoliły na zajęcie trzeciego miejsca na podium w kategorii wagowej +109 kg.

 

- Wyniki osiągnięte przez juniorów młodszych i młodzików są na miarę oczekiwań, a drużyna U-20 sprawiła niespodziankę i uzyskała lokatę wyższą od oczekiwanej - wyjaśnia Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.


JBB

Drużynowe mistrzostwa województwa mazowieckiego odbyły się, w niedzielę 8 grudnia, na pomostach siedleckiej siłowni.

 

Zobacz zdjęcia:
Drużynowe mistrzostwa województwa mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów

Więcej zdjęć: Drużynowe mistrzostwa województwa mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów

Odsłon: 3227
Komentarzy: 1
07:10, 17.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

A może ciężary?

A może ciężary?

Miasto Ostrołęka przygotowała bardzo szeroką ofertę zajęć w okresie wolnym od nauki. Jedną z nich w ramach Sportowych Wakacji w Mieście są zajęcia z podnoszenia ciężarów.

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Miasto Ostrołęka zaprasza na Sportowe Wakacje w Mieście. Kolejną ofertą są zajęcia z tenisa stołowego. W zajęciach mogą wziąć wszyscy chętni, a naprawdę warto. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

A może popływamy?

A może popływamy?

Miasto Ostrołęka przygotowało niezwykle bogatą ofertę "Sportowych Wakacji w Mieście". Od poniedziałku do piątku można korzystać z Parku Wodnego Aquarium.

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Charytatywna akcja #GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi. Po samorządowcach, strażakach ochotnikach i policjantach przyszedł czas na sportowców z naszego regionu. Pompki w szczytnym celu wykonywali m.in. piłkarze i piłkarki, a także biegacze czy przedstawiciele sportów walki.

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

» Wasze komentarze

Jan @ 08:48, 17.12.2019r. IP: *.*.168.119

Dobra robota

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo