Piątek, 4 grudnia 2020 r., imieniny Barbary, Krystiana, Berny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

(fot. archiwum klubu)

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

14-osobowa grupa Squatiny wzięła udział na początku grudnia w otwartych mistrzostwach Ostrowi Mazowieckiej. Na dwadzieścia osiem startów ostrołęccy pływacki wywalczyli dwadzieścia trzy medale.

Medale zawisły na szyjach Kamila Szporaka, Kuby Bieżuńskiego, Mateusza Jankowskiego, Pauliny Bieżuńskiej, Blanki Mulewskiej, Kornelii Rusiłowicz, Oliwii Charewicz, Mai Wołosz, Weroniki Jankowskiej, Olgi Gołębiewskiej, Huberta Barańskiego, Przemysława Rusiłowicza i Olgi Mulewskiej.

Podczas drugiego weekendu grudnia reprezentacja Squatiny wystartowała w Grand Prix Ciechanowa. W imprezie rywalizowały 33 kluby i ponad 300 zawodników. Ostrołęcki klub wrócił do domu z osiemnastoma medalami na koncie. Rewelacyjnie zaprezentował się po raz kolejny Kamil Szporak, który zdobył trzy złote medale i jeden srebrny. Dodatkowo młody pływak otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika zawodów. Medale dla Squatiny zdobywali również Paulina Bieżuńska, Przemysław Rusiłowicz, Oliwia Charewicz, Jakub Bieżuński, Blanka Mulewska, Weronika Jankowska i Mateusz Jankowski.

W ubiegłym tygodniu ostrołęcka Squatina walczyła w największych w Polsce zawodach pływackich z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka". W stolicy kraju wzięło udział 740 zawodników z 63 klubów. Po raz kolejny niezwykłymi umiejętnościami wykazał się Kamil Szporak, który zakończył tegoroczne starty złotym medalem na 100 metrów stylem klasycznym i nowym rekordem życiowym. Do tego zawodnik Squatiny dołożył brąz na 100 metrów stylem motylkowym. Medal zdobyła również Blanka Mulewska. Młoda pływaczka stanęła na trzecim stopniu podium w rywalizacji na 100 metrów stylem klasycznym.

W roku 2019 drużyna Squatiny wystartowała w siedemnastu imprezach rangi okręgowej i ogólnopolskiej zdobywając łącznie aż 134 medale.

Odsłon: 16576