« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 4 grudnia 2020 r., imieniny Barbary, Krystiana, Berny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

(fot. archiwum klubu)

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.


14-osobowa grupa Squatiny wzięła udział na początku grudnia w otwartych mistrzostwach Ostrowi Mazowieckiej. Na dwadzieścia osiem startów ostrołęccy pływacki wywalczyli dwadzieścia trzy medale.

Reklama

 

Medale zawisły na szyjach Kamila Szporaka, Kuby Bieżuńskiego, Mateusza Jankowskiego, Pauliny Bieżuńskiej, Blanki Mulewskiej, Kornelii Rusiłowicz, Oliwii Charewicz, Mai Wołosz, Weroniki Jankowskiej, Olgi Gołębiewskiej, Huberta Barańskiego, Przemysława Rusiłowicza i Olgi Mulewskiej.

 

Podczas drugiego weekendu grudnia reprezentacja Squatiny wystartowała w Grand Prix Ciechanowa. W imprezie rywalizowały 33 kluby i ponad 300 zawodników. Ostrołęcki klub wrócił do domu z osiemnastoma medalami na koncie. Rewelacyjnie zaprezentował się po raz kolejny Kamil Szporak, który zdobył trzy złote medale i jeden srebrny. Dodatkowo młody pływak otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika zawodów. Medale dla Squatiny zdobywali również Paulina Bieżuńska, Przemysław Rusiłowicz, Oliwia Charewicz, Jakub Bieżuński, Blanka Mulewska, Weronika Jankowska i Mateusz Jankowski.

 

W ubiegłym tygodniu ostrołęcka Squatina walczyła w największych w Polsce zawodach pływackich z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka". W stolicy kraju wzięło udział 740 zawodników z 63 klubów. Po raz kolejny niezwykłymi umiejętnościami wykazał się Kamil Szporak, który zakończył tegoroczne starty złotym medalem na 100 metrów stylem klasycznym i nowym rekordem życiowym. Do tego zawodnik Squatiny dołożył brąz na 100 metrów stylem motylkowym. Medal zdobyła również Blanka Mulewska. Młoda pływaczka stanęła na trzecim stopniu podium w rywalizacji na 100 metrów stylem klasycznym.W roku 2019 drużyna Squatiny wystartowała w siedemnastu imprezach rangi okręgowej i ogólnopolskiej zdobywając łącznie aż 134 medale.

Odsłon: 16576
Komentarzy: 1
11:41, 22.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zecer mistrzynią i z brązem

Zecer mistrzynią i z brązem

Po raz kolejny zawodniczka UKS Piątki Ostrołęka udowodniła, że ma wielki talent pływacki. 8-latka wywalczyła dwa medale podczas zawodów, które odbyły się 18 listopada na pływalni Polonez OSiR Targówek Warszawa. Do rywalizacji w Pierwszym Kroku Pływackim (rocznika 2012) przystąpiło ponad 150 zawodniczek i zawodników z 13 klubów.

Złoto Zuzi Zecer. Doświadczenia Tosi Szczubełek

Złoto Zuzi Zecer. Doświadczenia Tosi Szczubełek

Na krytej pływalni OSiR Żoliborz Warszawa odbyła się pierwsza runda ogólnopolskich zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka, która w porannym bloku zgromadziła roczniki dziewcząt 2012, 2011 oraz 2010. Do walki w nich stanęły również najmłodsze zawodniczki UKS Piątki Ostrołęka: Zuzanna Zecer oraz Antonina Szczubełek.

Angelika Wikieł trzecia, piąta i dziewiąta

Angelika Wikieł trzecia, piąta i dziewiąta

Zawodniczka Narwi Ostrołęka wzięła udział w Arena Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu, który odbył się w Łodzi. 22-letnia reprezentantka naszego miasta trzykrotnie pojawiała się w wodzie. Najlepiej zaprezentowała się na 200 metrów stylem klasycznym. W pozostałych występach również nie było źle.

Nakielski, Bojarski, Mierzejewski i Adamowski wyjęli jedenaście medali z wody (zdjęcia)

Nakielski, Bojarski, Mierzejewski i Adamowski wyjęli jedenaście medali z wody (zdjęcia)

Świetny występ podczas trzeciej rundy Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym mają za sobą podopieczni Dariusza Małkowskiego. Przedstawiciele WOPR-OS startujący w składzie: Hubert Nakielski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Mateusz Adamowski wywalczyli jedenaście medali, w tym siedem złotych, dwa srebrne oraz dwa brązowe.

Brązowy medal i rekord Blanki Mulewskiej

Brązowy medal i rekord Blanki Mulewskiej

II runda Grand Prix Mazowsza zakończyła się sukcesem zawodniczki KS Ostrołęckiego Stowarzyszenia Pływackiego Squatina Ostrołęka. W roczniku 2008 zaprezentowały się dwie podopieczne Leszka i Mai Bieżuńskich: Blanka Mulewska oraz Kornelia Rusiłowicz.

» Wasze komentarze

Kibic @ 16:51, 22.12.2019r. IP: *.*.8.217

Gratulacje. Piękne wyniki młodych pływaków. Brawo Trenerzy. Świetna robota

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo