« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 kwietnia 2020 r., imieniny Izydora, Wacława, Platona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

(fot. archiwum klubu)

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.


14-osobowa grupa Squatiny wzięła udział na początku grudnia w otwartych mistrzostwach Ostrowi Mazowieckiej. Na dwadzieścia osiem startów ostrołęccy pływacki wywalczyli dwadzieścia trzy medale.

Reklama

 

Medale zawisły na szyjach Kamila Szporaka, Kuby Bieżuńskiego, Mateusza Jankowskiego, Pauliny Bieżuńskiej, Blanki Mulewskiej, Kornelii Rusiłowicz, Oliwii Charewicz, Mai Wołosz, Weroniki Jankowskiej, Olgi Gołębiewskiej, Huberta Barańskiego, Przemysława Rusiłowicza i Olgi Mulewskiej.

 

Podczas drugiego weekendu grudnia reprezentacja Squatiny wystartowała w Grand Prix Ciechanowa. W imprezie rywalizowały 33 kluby i ponad 300 zawodników. Ostrołęcki klub wrócił do domu z osiemnastoma medalami na koncie. Rewelacyjnie zaprezentował się po raz kolejny Kamil Szporak, który zdobył trzy złote medale i jeden srebrny. Dodatkowo młody pływak otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika zawodów. Medale dla Squatiny zdobywali również Paulina Bieżuńska, Przemysław Rusiłowicz, Oliwia Charewicz, Jakub Bieżuński, Blanka Mulewska, Weronika Jankowska i Mateusz Jankowski.

 

W ubiegłym tygodniu ostrołęcka Squatina walczyła w największych w Polsce zawodach pływackich z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka". W stolicy kraju wzięło udział 740 zawodników z 63 klubów. Po raz kolejny niezwykłymi umiejętnościami wykazał się Kamil Szporak, który zakończył tegoroczne starty złotym medalem na 100 metrów stylem klasycznym i nowym rekordem życiowym. Do tego zawodnik Squatiny dołożył brąz na 100 metrów stylem motylkowym. Medal zdobyła również Blanka Mulewska. Młoda pływaczka stanęła na trzecim stopniu podium w rywalizacji na 100 metrów stylem klasycznym.W roku 2019 drużyna Squatiny wystartowała w siedemnastu imprezach rangi okręgowej i ogólnopolskiej zdobywając łącznie aż 134 medale.

Odsłon: 8381
Komentarzy: 1
11:41, 22.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym z dobrymi startami WOPR-OS (zdjęcia)

Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym z dobrymi startami WOPR-OS (zdjęcia)

Po raz kolejny rewelacyjne starty odnotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka, którzy podczas dziesiątej edycji zimowych mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym zdobyli czternaście medali, w tym: cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych.

» Wasze komentarze

Kibic @ 16:51, 22.12.2019r. IP: *.*.8.217

Gratulacje. Piękne wyniki młodych pływaków. Brawo Trenerzy. Świetna robota

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo