Półmaraton Kurpiowski, Memoriał Arkadiusza Gołasia, medale Wikieł i Opęchowskiej. Najważniejsze wydarzenia w maju

W maju mieszkańcy Ostrołęki i powiatu żyli jubileuszowym XXV Półmaratonem Kurpiowskim i XIV Memoriałem Arkadiusza Gołasia. Na wyjeździe, w Olsztynie i Krakowie, dobre wyniki zanotowały Angelika Wikieł i Beata Opęchowska zdobywając medale mistrzostw Polski.

Biwot Wycliffe Kipkorir z Kenii zwyciężył w jubileuszowym XXV Półmaratonie Kurpiowskim. Faworyt gospodarzy, Przemysław Dąbrowski finiszował na czwartym miejscu. Biegacz z Rzekunia nie wygrał trzeci raz z rzędu w Ostrołęce, ale osiągnął bardzo dobry wynik.

Siatkarze kadry Mazowsza okazali się najlepsi w XIV Memoriale Arkadiusza Gołasia. W finałowym spotkaniu pokonali Metro I Warszawa 2:0. W meczu o siódme miejsce siatkarze ostrołęckiego Olimpu pod wodzą trenera Norberta Majkowskiego pokonali KPS Siedlce 2:0 (25:21, 25:16).

Z dobrymi wynikami i brązowym medalem wróciła z Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu Angelika Wikieł, zawodniczka Sekcji Pływania Narwi Ostrołęka. Pływaczka pokazała klasę na "koronnym" dla niej dystansie 200 m. Zajęła czwarte miejsce wśród seniorek, a trzecie w kategorii młodzieżowców z wynikiem 2:33.61.

Bardzo udanie zaprezentowała się zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin Beata Opęchowska w Akademickich Mistrzostwach Polski w Krakowie. Podopieczna sensei Wiesława Orzoła z zawodów powróciła z brązowym medalem w kategorii +65 kg.