« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.


Niestety, 21-latce tym razem nie udało się wrócić do domu z medalem.

Reklama

 

Na 50 metrów stylem klasycznym ostrołęczanka zakończyła rywalizację z czasem 32.76, co dało jej dwunastą pozycję w Polsce. Wygrała Weronika Hallmann (AZS AWF Warszawa) z czasem 30.69. Lepiej podopiecznej Manueli Wikieł poszło na dystansie 100-metrowym. Pływaczka ostrołęckiej Narwi zajęła siódme miejsce w kraju z czasem 1:09.90. Złoto zdobyła Dominika Sztandera (MKS Juvenia Wrocław), która ukończyła wyścig z czasem 1:05.79.

 

Najbliżej medalu Angelika Wikieł była na najdłuższym dystansie - 200 m. Ostrołęczanka zakończyła rywalizację na piątej pozycji. Wyścig ukończyła z czasem 2:29.95. Pływaczkę Narwi stać na zdecydowanie lepsze pływanie. Warto odnotować, że właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim przed sześcioma laty Angelika Wikieł pobiła rekord Polski juniorów do lat 15. Wtedy popłynęła z czasem 2:28.43. Złoty medal w tym roku na dystansie 200 metrów stylem klasycznym zdobyła Kinga Paradowska (Piętnastka Bydgoszcz).Zimowe mistrzostwa Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim przeszły do historii. Teraz czas na zasłużony odpoczynek, a w nowym roku życzymy Angelice i jej trenerce Manueli jeszcze większych sukcesów.

Odsłon: 15153
Komentarzy: 0
06:55, 30.12.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyłowili z wody 10 medali

Wyłowili z wody 10 medali

Mocnym akcentem zakończyli 2020 rok podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich. Reprezentanci Squatina Ostrołęka wywalczyli 10 medali podczas Pływackiego Pucharu Sprintu, który odbył się w Wyszkowie. Ponadto nasi przedstawiciele wracali z pucharem dla najlepszego zawodnika.

Zecer z dwoma złotami. Szczubełek i Szukiewicz z brązem

Zecer z dwoma złotami. Szczubełek i Szukiewicz z brązem

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na pływalni WOSiR Wyszków zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyły w zawodach pływackich o Puchar Sprintu z okazji 20-lecia istnienia sekcji pływackiej UKS Polonez Wyszków "Bijemy Rekordy Życiowe". Podopieczne Andrzeja Pyskło wywalczyły cztery medale.

Ekipa Małkowskiego z wyróżnieniami

Ekipa Małkowskiego z wyróżnieniami

Prezydent Łukasz Kulik zdecydował o przyznaniu Dariuszowi Małkowskiemu nagrody dla trenera realizującego działalność szkoleniową w klubie mającym siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki.

Wikieł otarła się o podium

Wikieł otarła się o podium

Trzy finały i czwarte miejsce w najlepszym występie to wyniki Angeliki Wikieł podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. W Olsztynie zawodniczka Narwi Ostrołęka może mówić o pechu, bo do brązowego medalu zabrakło jej naprawdę niewiele.

Kamil Szporak wicemistrzem Polski!

Kamil Szporak wicemistrzem Polski!

Wielki sukces przedstawiciela Squatiny Ostrołęka. Podopieczny Mai i Leszka Bieżuńskich zanotował znakomity wynik podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 14 lat w pływaniu. Pierwszego dnia zawodów stanął na podium. Kamil Szporak został wicemistrzem kraju na 50 metrów stylem klasycznym podczas zmagań w Ostrowcu Świętokrzyskim.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo