« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.


Najszybszym kolarzem podczas wyścigu okazał się Piotr Żebrowski z Białegostoku. Kolejne miejsca zajęli Mariusz Rynkiewicz i Dariusz Aleksandrowicz. Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Deptuła, która wyprzedziła Ewę Biedrzycką. Zobacz szczegółowe wyniki.

Reklama

 

- Na mecie Piotr Żebrowski żartobliwie zapytał czy będzie zdyskwalifikowany, bo jechał na nieprzystosowanym do tego typu konkurencji rowerze. Rower Piotra to typowy sprzęt do uprawiania kolarstwa przełajowego zwanego obecnie CX. Kolarstwo przełajowe i kolarstwo MTB posiada wspólne cechy, ale przewagę na trasie Rower Parku w Czarnowcu mają jednak rowery MTB. Nie przeszkodziło to jednak znakomitemu zawodnikowi z Białegostoku w kontrolowaniu wyścigu i dotarciu do mety jako pierwszy z kilkunastosekundową przewagą - mówi Marek Karczewski, prezes KK24h i zarazem organizator wydarzenia.

 

Najlepsi zawodnicy zostali udekorowani pucharami i nagrodami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy wyścigu otrzymali nagrody rzeczowe - niespodzianki. Organizator nagrodził również najstarszego i najmłodszego uczestnika zawodów. Najstarszym cyklistą w stawce był Zdzisław Majewski, a najmłodszym Mateusz Lendzioszek.- Dziękuję zawodnikom za przybycie, kibicom za gorący doping, a sponsorom za ponowne wsparcie - podsumowuje Marek Karczewski.

 

Czwarta edycja wyścigu noworocznego Klubu Kolarskiego 24h odbyła się, w środę 1 stycznia, w Czarnowcu (gm. Rzekuń).

 

Zobacz zdjęcia Pijącego mleko i Jerzego Jabłonowskiego.

Odsłon: 17767
Komentarzy: 0
10:49, 04.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Aleksandrowicz i Kamińska najszybsi (zdjęcia)

Aleksandrowicz i Kamińska najszybsi (zdjęcia)

27 grudnia w samo południe we wsi Teodorowo odbyła się V edycja Kolarskiego Wyścigu Noworocznego. Zmagania zostały przeniesione na wcześniejszy termin ze względu na kwarantannę narodową.

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Dużą popularnością cieszył się Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotę (26 września) ruszył z Ostrołęki w stronę Lelisa. Uczestnicy przejadą 35 kilometrów. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, który wraz z wójtem gminy Lelis Stefanem Prusikiem zapraszali na wydarzenie.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo