« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

(fot. archiwum prywatne)

W województwie kujawsko-pomorskim, w dniach 27 grudnia - 5 stycznia, odbyła się jedna z największych imprez bowlingowych w kraju. Na zawodach nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Rewelacyjnie wypadł Paweł Staśkiewicz.


Otwarte mistrzostwa Grudziądza w bowlingu zgromadziły czołowych zawodników z Polski i Europy. Ostrołęcki Klub Bowlingowy reprezentowali Kamil Balcerzak, Małgorzata Kurpiewska, Łukasz Połatyński, Paweł Staśkiewicz, Filip Terlik i Marek Żebrowski.

Reklama

 

Filip Terlik został powołany na zgrupowanie kadry narodowej przed mistrzostwami Europy. Wystartował w grupie A, w kategorii junior, zajmując 52 miejsce na 89 zawodników. Pozostali zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego wzięli udział w kategorii amator. Najlepszy po eliminacjach był Paweł Staśkiewicz, który zdobył 1127 punktów z jednego bloku eliminacyjnego sześciu gier, ze średnią 187,83 na jedną partię.

 

W decydującej batalii reprezentant Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego stanął do walki z pozostałymi siedmioma finalistami. Na siedem pojedynków wygrał cztery uzyskując 80 dodatkowych punktów, po 20 za każde starcie. Wyniki ze wszystkich gier oraz bonusowe punkty zsumowały się w wynik 1370 punktów - średnia 184,28. Uzyskany rezultat pozwolił Pawłowi Staśkiewiczowi stanąć na najwyższym stopniu podium. Na drugim miejscu zameldował się Łukasz Kudliński - 1358 pkt, a na najniższym stopniu podium stanęła Lucyna Wrzyszczyńska - 1318 pkt.

 

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. W każdej partii musiałem być w pełni skoncentrowany, co przełożyło się na końcowy sukces. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół zawodów, pod względem sportowym i organizacyjnym - powiedział w rozmowie z naszym serwisem sportowym Paweł Staśkiewicz.


Esprit

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku reprezentant Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego również zajął pierwsze miejsce na tych zawodach. Cieszy fakt, że Paweł Staśkiewicz utrzymał wysoką formę i ponownie sięgnął po tytuł Mistrza Grudziądza w kategorii amator.

Odsłon: 13164
Komentarzy: 0
06:35, 08.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Znamy mistrzów bowlingu (zdjęcia)

Znamy mistrzów bowlingu (zdjęcia)

42 zawodników wzięło udział w Wiosennej Lidze Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. W ostatnich dniach odbyła się ostatnia kolejka, a tuż po niej oficjalne i uroczyste zakończenie zmagań. Na najlepszych czekały puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

WLB wkracza w decydującą fazę (zdjęcia, wideo)

WLB wkracza w decydującą fazę (zdjęcia, wideo)

Paweł Staśkiewicz plasuje się na czele Wiosennej Ligi Bowlingowej. Po rozegranych trzech kolejkach zgromadził na swoim koncie 1522 punkty i wyprzedza kolejnych w zestawieniu Karola Kupisa - 1488 pkt i Łukasza Połatyńskiego z dorobkiem 1429 pkt.

Kręglarze wciąż śrubują rekordy życiowe

Kręglarze wciąż śrubują rekordy życiowe

Kamil Sienkiewicz to obecnie rekordzista kręgielni Łubudu i zawodnik legitymujący się najlepszym wynikiem w historii ostrołęckiego bowlingu. Podczas zawodów ustanowił fenomenalny rekord 269 pkt i o pięć oczek wyprzedza kolejnego w zestawieniu zawodnika.

Hydral Bowling liderem WLB (zdjęcia, wideo)

Hydral Bowling liderem WLB (zdjęcia, wideo)

Hydral Bowling prowadzi zdecydowanie po dwóch kolejkach Wiosennej Ligi Bowlingowej. Kręglarze powrócili do rywalizacji po trzymiesięcznej przerwie, ale jak pokazała kolejna odsłona spotkań nie wypadli z bardzo dobrej dyspozycji. Kto spisał się najlepiej?

Bowlingowcy wznowią treningi i zawody

Bowlingowcy wznowią treningi i zawody

Już w najbliższy poniedziałek, 8 czerwca do treningów będą mogli powrócić ostrołęccy bowlingowcy. Wprowadzony stan epidemiczny sprawił, że po zaledwie jednej kolejce musiała zostać wstrzymana Wiosenna Liga Bowlingowa. Kiedy zostanie wznowiona?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo