« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Hildegardy, Roberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

(fot. archiwum prywatne)

W województwie kujawsko-pomorskim, w dniach 27 grudnia - 5 stycznia, odbyła się jedna z największych imprez bowlingowych w kraju. Na zawodach nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Rewelacyjnie wypadł Paweł Staśkiewicz.


Otwarte mistrzostwa Grudziądza w bowlingu zgromadziły czołowych zawodników z Polski i Europy. Ostrołęcki Klub Bowlingowy reprezentowali Kamil Balcerzak, Małgorzata Kurpiewska, Łukasz Połatyński, Paweł Staśkiewicz, Filip Terlik i Marek Żebrowski.

Reklama

 

Filip Terlik został powołany na zgrupowanie kadry narodowej przed mistrzostwami Europy. Wystartował w grupie A, w kategorii junior, zajmując 52 miejsce na 89 zawodników. Pozostali zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego wzięli udział w kategorii amator. Najlepszy po eliminacjach był Paweł Staśkiewicz, który zdobył 1127 punktów z jednego bloku eliminacyjnego sześciu gier, ze średnią 187,83 na jedną partię.

 

W decydującej batalii reprezentant Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego stanął do walki z pozostałymi siedmioma finalistami. Na siedem pojedynków wygrał cztery uzyskując 80 dodatkowych punktów, po 20 za każde starcie. Wyniki ze wszystkich gier oraz bonusowe punkty zsumowały się w wynik 1370 punktów - średnia 184,28. Uzyskany rezultat pozwolił Pawłowi Staśkiewiczowi stanąć na najwyższym stopniu podium. Na drugim miejscu zameldował się Łukasz Kudliński - 1358 pkt, a na najniższym stopniu podium stanęła Lucyna Wrzyszczyńska - 1318 pkt.

 

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. W każdej partii musiałem być w pełni skoncentrowany, co przełożyło się na końcowy sukces. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół zawodów, pod względem sportowym i organizacyjnym - powiedział w rozmowie z naszym serwisem sportowym Paweł Staśkiewicz.


Esprit

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku reprezentant Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego również zajął pierwsze miejsce na tych zawodach. Cieszy fakt, że Paweł Staśkiewicz utrzymał wysoką formę i ponownie sięgnął po tytuł Mistrza Grudziądza w kategorii amator.

Odsłon: 16312
Komentarzy: 0
06:35, 08.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Połatyński najlepszy. Trelik drugi, Kupis trzeci

Połatyński najlepszy. Trelik drugi, Kupis trzeci

Piętnastu zawodników i zawodniczek wzięło udział w III Wewnętrznym Turnieju Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego rozegranym w obiekcie miejskim kręgielni w Aquaparku. Każdy rozegrał pięć gier, a o zwycięstwie decydowała łączna ilość zdobytych punktów. Najlepszy okazał się Łukasz Połatyński, który w klasyfikacji końcowej wyprzedził Filipa Trelika i Karola Kupisa. 

Połatyński w ścisłym finale

Połatyński w ścisłym finale

11 dni trwały V Międzynarodowe Mistrzostwa Zielonej Góry ZG OPEN 2021 w bowlingu. Niemal sześćset kilometrów na zmagania pokonała czwórka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. W gronie 123 zawodników pojawili się: Paweł Staśkiewicz, Łukasz Połatyński, Filip Trelik i Nina Świderska.

Prokurat mistrzem. Chomicz drugi. Dłużniewski trzeci (zdjęcia, wideo)

Prokurat mistrzem. Chomicz drugi. Dłużniewski trzeci (zdjęcia, wideo)

27 zawodników walczyło w Otwartym Turnieju Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Przez cztery dni gracze walczyli o tytuł najlepszego. Było wiele zwrotów akcji, zaskakujących wyników, a w rywalizacji wzięli chętni nie tylko z Ostrołęki, ale również z Warszawy, Suwałk czy Siedlec.

Pierwszy turniej bowlingowy na miejskiej kręgielni

Pierwszy turniej bowlingowy na miejskiej kręgielni

Organizatorzy zapraszają do udziału w Otwartym Turnieju Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego 2020. Zmagania odbędą się od 17 do 20 grudnia w kręgielni w Parku Wodnym Aquarium. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje prezydent miasta Łukasz Kulik. Właśnie ruszyły zapisy.

Łukasz Połatyński triumfatorem Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej (zdjęcia)

Łukasz Połatyński triumfatorem Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej (zdjęcia)

W piątkowy wieczór odbył się finał ligi TOP-8 Masters Ostrołęckiego Ligi Bowlingowej organizowanej przez Ostrołęcki Klub Bowlingowy. Do rywalizacji stanęło ośmiu najlepszych zawodników, którzy przez sześć kolejek zgromadzili punkty. Triumfował Łukasz Połatyński, który w rundzie zasadniczej był trzeci. W najważniejszej rozgrywce okazał się zdecydowanie najlepszy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo