Lekkoatletki Siódemki skakały w Aleksandrowie Łódzkim. Podium dla Pyskło i Gruz

(fot. archiwum klubu)

Lekkoatletki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka rozpoczęły sezon halowy w 2020 roku. Sześć zawodniczek szkolonych przez trenera Marka Mierzejewskiego wzięło udział w zawodach w Aleksandrowie Łódzkim i zebrały cenne doświadczenie.

W województwie łódzkim rywalizowały Nikolina Dziadak, Izabela Roicka, Małgorzata Gruz, Victoria Ejzbemberg, Oliwia Budziłek i Wiktoria Pyskło.

Najlepiej wypadła Wiktoria Pyskło, która w konkursie trójskoku zajęła trzecie miejsce z wynikiem 10,34 m. Osiągnięty rezultat to nowy rekord życiowy podopiecznej trenera Marka Mierzejewskiego. W skoku w dal Wiktoria Pyskło była dziewiąta z wynikiem 4,63 m. Brązowy medal wywalczyła również 14-letnia Małgorzata Gruz w skoku w dal. Zawodnika UKS Siódemka Ostrołęka skoczyła na odległość 4,54 m.

Pozostałe zawodniczki również zaprezentowały się z dobrej strony. Nikolina Dziadak zajęła piąte miejsce w trójskoku z wynikiem 10,03 m i ósmą pozycję w skoku w dal - 4,65 m. Izabela Roicka była piąta w skoku w dal. 13-latka wykonała swój najdalszy skok w życiu na odległość 4,52 m. Victoria Ejzemberg zanotowała wynik 9,74 m w trójskoku co dało jej siódmą lokatę, a Oliwia Budziłek uplasowała się na ósmej pozycji w trójskoku - 9,67 m.

Zawody w Aleksandrowie Łódzkim odbyły się w niedzielę 5 stycznia br.

Odsłon: 18720